تصاویر هوایی شگفت‌انگیز و باورنکردنی از زمین

به گزارش سرویس رصد مجازی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا نمای کلی روزانه، عنوان پروژه جدیدی است که عکس‌های هوایی ماهواره‌ای را از نقاط مختلف زمین و در واقع از دیجیتال گلوب (Digital Globe.com) به اشتراک گذاشته و هدف آن، تلاش برای تغییر نگاه ما به سیاره‌مان، زمین است. این پروژه در اصل از احساسات و تجربیات […]

به گزارش سرویس رصد مجازی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا نمای کلی روزانه، عنوان پروژه جدیدی است که عکس‌های هوایی ماهواره‌ای را از نقاط مختلف زمین و در واقع از دیجیتال گلوب (Digital Globe.com) به اشتراک گذاشته و هدف آن، تلاش برای تغییر نگاه ما به سیاره‌مان، زمین است.
این پروژه در اصل از احساسات و تجربیات فضانوردانی الهام گرفته شده که برای نخستین بار سیاره زمین را از بٌعدی جدید و از فضا مشاهده کردند. هدف آن در نهایت کمک به دیگر ساکنان این کره است تا تجربه‌ای مشابه به دست آورده و به درکی جدید از پرسپکتیو و جهان بینی نوین دست یابند.

افرادی که در پس این ایده زیبا مشغول به فعالیت‌اند چنین می‌گویند:” تماشای جهان اطراف‌مان از زاویه‌ای جدید و برجسته قطعاً بسیار سرگرم کننده و جالب توجه است. سازماندهی سیستماتیک صورت گرفته در فضاهای گسترده غافلگیر کننده بوده و رنگ‌های پرطراوت مسحور کننده هستند.”

بندر نیوآرک (Newark)، پایانه‌ی دریایی الیزابت، نیوآرک، نیوجرسی، ایالات متحده

بندر نیوآرک (Newark)، پایانه‌ی دریایی الیزابت، نیوآرک، نیوجرسی، ایالات متحده

سنترال پارک، نیویورک سیتی، ایالات متحده

سنترال پارک، نیویورک سیتی، ایالات متحده

 

مزارع مدور، حائل (Hayel)، عربستان سعودی این الگوهای مدور بواسطه نحوه آبیاری محصولات شکل گرفته‌اند. در این مزارع آبیاری توسط برج‌های گردان و نیروی محرکه موتوری صورت گرفته که سرتاسر مزرعه را از بالا آبیاری می‌کند.

مزارع مدور، حائل (Hayel)، عربستان سعودی
این الگوهای مدور بواسطه نحوه آبیاری محصولات شکل گرفته‌اند. در این مزارع آبیاری توسط برج‌های گردان و نیروی محرکه موتوری صورت گرفته که سرتاسر مزرعه را از بالا آبیاری می‌کند.

استخر ذخیره آب سد نیو بولارد (New Bullard)، یوبا کانتی (Yuba)، کالیفرنیا

استخر ذخیره آب سد نیو بولارد (New Bullard)، یوبا کانتی (Yuba)، کالیفرنیا

 بارسلونا، اسپانیا

بارسلونا، اسپانیا

اتصالات اسپاگتی (Spaghetti Junction)، مادرید، اسپانیا بزرگراه‌های A-3 و M-50 در تقاطعی پر پیچ و تاب در جنوب مادرید در کشور اسپانیا به یکدیگر می‌پیوندند. ساختار ایجاد شده در این نقطه به دلیل شکل ظاهری خود به نام نقطه اتصال اسپاگتی خوانده می‌شود.

اتصالات اسپاگتی (Spaghetti Junction)، مادرید، اسپانیا
بزرگراه‌های A-3 و M-50 در تقاطعی پر پیچ و تاب در جنوب مادرید در کشور اسپانیا به یکدیگر می‌پیوندند. ساختار ایجاد شده در این نقطه به دلیل شکل ظاهری خود به نام نقطه اتصال اسپاگتی خوانده می‌شود.

گورستان بانوی ما المودنا (Our Lade of Almudena)، مادرید، اسپانیا این گورستان یکی از بزرگترین‌ها در نوع خود می‌باشد. تعداد قبور موجود در این گورستان پنج میلیون برآورد شده که از جمعیت شهر مادرید پیشی گرفته است.

گورستان بانوی ما المودنا (Our Lade of Almudena)، مادرید، اسپانیا
این گورستان یکی از بزرگترین‌ها در نوع خود می‌باشد. تعداد قبور موجود در این گورستان پنج میلیون برآورد شده که از جمعیت شهر مادرید پیشی گرفته است.

ونیز، ایتالیا

ونیز، ایتالیا

جنگل زدایی در ناحیه جنگل‌های بارانی آمازون، پارا، برزیل عملیات جنگل زدایی در جنگل‌های بارانی ناحیه پارا در برزیل که در جهت ساخت جاده‌های مرکزی ایالتی صورت گرفته است.

جنگل زدایی در ناحیه جنگل‌های بارانی آمازون، پارا، برزیل
عملیات جنگل زدایی در جنگل‌های بارانی ناحیه پارا در برزیل که در جهت ساخت جاده‌های مرکزی ایالتی صورت گرفته است.

 بورتانگ (Bourtang)، ولاخت‌وده (Vlagtweede)، هلند "بورتانگ" روستایی است با جمعیتی در حدود 430 نفر که در بخش "ولاخت‌وده" در کشور هلند واقع شده است. قلعه و استحکامات نظامی ستاره شکلی که در تصویر مشاهده می‌کنید در سال 1593 و در طول جنگ هشتاد ساله ساخته شد آن هم زمانی که ویلیام اول قصد داشت تنها جاده بین آلمان و شهر گرونینگن (Groningen) را تحت کنترل داشته باشد. هم اکنون این روستا به عنوان یک موزه فضای باز شناخته می‌شود.

بورتانگ (Bourtang)، ولاخت‌وده (Vlagtweede)، هلند
“بورتانگ” روستایی است با جمعیتی در حدود ۴۳۰ نفر که در بخش “ولاخت‌وده” در کشور هلند واقع شده است. قلعه و استحکامات نظامی ستاره شکلی که در تصویر مشاهده می‌کنید در سال ۱۵۹۳ و در طول جنگ هشتاد ساله ساخته شد آن هم زمانی که ویلیام اول قصد داشت تنها جاده بین آلمان و شهر گرونینگن (Groningen) را تحت کنترل داشته باشد. هم اکنون این روستا به عنوان یک موزه فضای باز شناخته می‌شود.

ناحیه شهری برانبی (Bronby)، دانمارک

ناحیه شهری برانبی (Bronby)، دانمارک

Plasticulture، گلخانه، آلمریا، اسپانیا واژه پلاستیکالچر(Plasticulture) ، در اصل به استفاده از پلاستیک در کشاورزی اشاره دارد. در تصویر دره‌ها و دشت‌های منطقه آلمریا را مشاهده می‌کنید که نزدیک به بیست هزار هکتار آن توسط گلخانه‌ها پوشیده شده است.

Plasticulture، گلخانه، آلمریا، اسپانیا
واژه پلاستیکالچر(Plasticulture) ، در اصل به استفاده از پلاستیک در کشاورزی اشاره دارد. در تصویر دره‌ها و دشت‌های منطقه آلمریا را مشاهده می‌کنید که نزدیک به بیست هزار هکتار آن توسط گلخانه‌ها پوشیده شده است.

منطقه توسعه یافته مسکونی، کیلین (Killeen)، تگزاس، ایالات متحده

منطقه توسعه یافته مسکونی، کیلین (Killeen)، تگزاس، ایالات متحده

توسعه بخش کشاورزی، فلوریدا، آمریکا

توسعه بخش کشاورزی، فلوریدا، آمریکا

مرکز نگهداری، بازسازی و انبار اسلحه و هواپیمای توسان (Tucson Group)، آریزونا، ایالات متحده

مرکز نگهداری، بازسازی و انبار اسلحه و هواپیمای توسان (Tucson Group)، آریزونا، ایالات متحده

مزارع تراسی برنج، استان یوآن‌یانگ (Yuan yang)، یونان (Yunnan)، چین در طول 1300 گذشته، مردمان هانی (Hani) از استان یوآن‌یانگ به شکلی خاص به کشاورزی مشغولند، آن هم در مزارع برنج تراسی شکل خود که در دامنه کوه‌ها گسترده شده است.

مزارع تراسی برنج، استان یوآن‌یانگ (Yuan yang)، یونان (Yunnan)، چین
در طول ۱۳۰۰ گذشته، مردمان هانی (Hani) از استان یوآن‌یانگ به شکلی خاص به کشاورزی مشغولند، آن هم در مزارع برنج تراسی شکل خود که در دامنه کوه‌ها گسترده شده است.

جنگل زدایی در جنگل ملی اِلدورادو، جرج تاون، کالیفرنیا، آمریکا

جنگل زدایی در جنگل ملی اِلدورادو، جرج تاون، کالیفرنیا، آمریکا

ادسون (Edson)، کانزاس، آمریکا

ادسون (Edson)، کانزاس، آمریکا

لاس وگاس، نوادا، ایالات متحده این منطقه شامل 3.351 واحد مسکونی و چهار دریاچه مصنوعی ساخت بشر است.

لاس وگاس، نوادا، ایالات متحده
این منطقه شامل ۳.۳۵۱ واحد مسکونی و چهار دریاچه مصنوعی ساخت بشر است.

بندر لس آنجلس، لس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده

بندر لس آنجلس، لس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده

پوئنته د والکاس (Puente de Vallecas)، مادرید، اسپانیا

پوئنته د والکاس (Puente de Vallecas)، مادرید، اسپانیا

دیوار بزرگ چین، قسمت‌های شمالی این کشور

دیوار بزرگ چین، قسمت‌های شمالی این کشور

پالم آیلند (Palm Island)/هابیسکیس آیلند (Hibiscus)، ساحل میامی، فلوریدا، ایالات متحده دو جزیره ساخته دست بشر که در ساحل میامی در فلوریدا قرار گرفته‌اند. مناطق مسکونی واقع در این دو جزیره از ارزش و قیمت بالایی برخورداند، هر چند که اولین مکان‌هایی که هنگام وقوع تندبادها و طوفان‌های دریایی تخلیه می‌شوند نیز همین دو جزیره هستند.

پالم آیلند (Palm Island)/هابیسکیس آیلند (Hibiscus)، ساحل میامی، فلوریدا، ایالات متحده
دو جزیره ساخته دست بشر که در ساحل میامی در فلوریدا قرار گرفته‌اند. مناطق مسکونی واقع در این دو جزیره از ارزش و قیمت بالایی برخورداند، هر چند که اولین مکان‌هایی که هنگام وقوع تندبادها و طوفان‌های دریایی تخلیه می‌شوند نیز همین دو جزیره هستند.

دره البحرین (Durrat Al Bahrain)، بحرین این ناحیه متشکل از 15 جزیره مصنوعی و مرتبط با یکدیگر است که شامل شش جزیره مرجانی، پنج جزیره ماهی شکل و دو جزیره هلالیست. هزینه ساخت این مجموعه در حدود 6 میلیارد دلار برآورد شده و عملیات ساخت آن در اواسط سال 2015 به اتمام خواهد رسید.

دره البحرین (Durrat Al Bahrain)، بحرین
این ناحیه متشکل از ۱۵ جزیره مصنوعی و مرتبط با یکدیگر است که شامل شش جزیره مرجانی، پنج جزیره ماهی شکل و دو جزیره هلالیست. هزینه ساخت این مجموعه در حدود ۶ میلیارد دلار برآورد شده و عملیات ساخت آن در اواسط سال ۲۰۱۵ به اتمام خواهد رسید.

توسعه کشاورزی، آدیس آبابا، اتیوپی

توسعه کشاورزی، آدیس آبابا، اتیوپی

اینمان یارد (Inman Yard)، آتلانتا، جورجیا، آمریکا ریل راه آهن جنوبی نورفولک در حدود 21.300 مایل امتداد داشته و در 22 ایالت گسترده شده است. منطقه اینمان که در تصویر مشاهده می‌کنید یکی از بزرگ‌ترین مراکز نگهداری خطوط راه آهن بوده که نزدیک به 3.648 لوکوموتیو و 79.082 واگن باری را تحت پوشش قرار می‌دهد.

اینمان یارد (Inman Yard)، آتلانتا، جورجیا، آمریکا
ریل راه آهن جنوبی نورفولک در حدود ۲۱.۳۰۰ مایل امتداد داشته و در ۲۲ ایالت گسترده شده است. منطقه اینمان که در تصویر مشاهده می‌کنید یکی از بزرگ‌ترین مراکز نگهداری خطوط راه آهن بوده که نزدیک به ۳.۶۴۸ لوکوموتیو و ۷۹.۰۸۲ واگن باری را تحت پوشش قرار می‌دهد.

میسا (Mesa)، آریزونا، آمریکا

میسا (Mesa)، آریزونا، آمریکا

 

تاکستان‌های انگور، ولوا (Huelva)، اسپانیا تاکستان‌های پر پیچ و خمی که در امتداد تپه‌های ولوا در اسپانیا گسترده شده بسیار دیدنی هستند. آب و هوای این نقطه با میانگین دمای 64 درجه و رطوبت بین 60 تا 80 درصد برای رشد و پرورش انگور بسیار مناسب و ایده‌آل است.

تاکستان‌های انگور، ولوا (Huelva)، اسپانیا
تاکستان‌های پر پیچ و خمی که در امتداد تپه‌های ولوا در اسپانیا گسترده شده بسیار دیدنی هستند. آب و هوای این نقطه با میانگین دمای ۶۴ درجه و رطوبت بین ۶۰ تا ۸۰ درصد برای رشد و پرورش انگور بسیار مناسب و ایده‌آل است.

Share