برگزاری مراسم احیای در حرم مطهر سیدجلال‌الدین اشرف+تصاویر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا دومین شب از لیالی قدر با حضور بسیار پرشور مردم در صحن حرم مطهر سلطان سیدجلال‌الدین اشرف(ع) برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا دومین شب از لیالی قدر با حضور بسیار پرشور مردم در صحن حرم مطهر برگزار شد.

به نقل از آستان‌خبر، حجت‌الاسلام ولی عادلی در مراسم احیای شب قدر که در صحن حرم مطهر سلطان سیدجلال‌الدین اشرف(ع) برگزار شد با تشریح حکمت ۸۹ نهج‌البلاغه اظهار کرد: شب قدر شب اصلاح شدن بین ما و خداوند متعال است.

IMG_2859مدیرکل امور اوقاف و خیریه استان گیلان نزدیکی به خداوند متعال را از مهمترین تأثیرات دعا و نیایش دانست و اذعان کرد: بنابر فرمایش حضرت علی(ع) هر کس در درون خود واعظی داشته باشد خداوند برای او حافظی قرار خواهد داد.

وی با بیان حدیثی از امیرالمؤمنین علی(ع) پیرامون عوامل بازدارنده انسان از عذاب الهی افزود: دوچیز انسان را از عذاب الهی بازمی‌دارد و متأسفانه دستمان از یکی از آن دوچیز که وجود نازنین حضرت رسول(ص) می‌باشد کوتاه است.

وی فرستادن صلوات را عامل سنگینی مثبت اعمال ما عنوان کرد و افزود: ذکر استغفار و توبه کردن دومین چیزی است که انسان را از عذاب الهی دور نگه می‌دارد.

عادلی با تأکید بر اینکه شب قدر شبی است که ملائک برای دریافت استغفار مؤمنان به زمین می‌آیند بیان کرد: باید در این شب‌ها با استغفار و تأسی و توسل به ائمه اطهار(ع) راه نجات خود را پیدا کنیم.

پیش از سخنرانی حجت‌الاسلام عادلی سیدمرتضی فخرموسوی به قرائت دعای جوشن کبیر و علیرضا علینیا به مداحی پرداخت.

دعای بک یا الله نیز با قرائت حجت‌الاسلام عادلی برگزار شد و حسن ختام برنامه سینه‌زنی مردم در صحن حرم مطهر بود و با ذکر اشعاری که هرساله مردم آستانه‌اشرفیه در صحن حرم مطهر همخوانی می‌کنند، دومین شب مراسم احیای لیالی قدر به پایان رسید.

اجل آمده بر در خانه‌ام

یتیمان کوفه حلالم کنید

که مشتاق دیدار جانانه‌ام

عزیزان خانه حلالم کنید

یتیمان کوفه حلالم کنید

خدایا دلم یاد مولا کند

دلم یاد مولا و زهرا کند

به فرق علی شاه مردان قسم

به اشک یتیمان زهرا قسم

یتیمان کوفه حلالم کنید

از نکات مهم این مراسم حضور بسیار گسترده مردم در صحن حرم مطهر بود که به دلیل پرشدن فضای داخل صحن مردم در اطراف حرم مطهر اسکان داده شدند.
IMG_2965 IMG_2760 IMG_2821 IMG_2833 IMG_2838  IMG_2897 IMG_2906

Share