با خبرسازترین فوتبالیست های جهان آشنا شوید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،نوابغ همیشه رگه‌هایی از جنون را در رفتار خود بروز می‌دهند و قطعا لوییس آلبرتو سوارس دیاس، آخرین نفر فهرست عریض‌وطویل دیوانه‌ها نخواهد بود دنیای فوتبال پر بوده از حرکات بسیار زشت و جسارت‌آمیز جمعی از بهترین‌هایش. این ۱۰مورد، مشت نمونه خروار است. هارولد شوماخر (نیمه‌نهایی جام‌جهانی ۱۹۸۲) پاتریک […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،نوابغ همیشه رگه‌هایی از جنون را در رفتار خود بروز می‌دهند و قطعا لوییس آلبرتو سوارس دیاس، آخرین نفر فهرست عریض‌وطویل دیوانه‌ها نخواهد بود

دنیای فوتبال پر بوده از حرکات بسیار زشت و جسارت‌آمیز جمعی از بهترین‌هایش. این ۱۰مورد، مشت نمونه خروار است.

f526scfhrshemzufo50

هارولد شوماخر (نیمه‌نهایی جام‌جهانی ۱۹۸۲)

پاتریک باتیستون فرانسوی به قصد تصاحب توپ روی پای دروازه‌بان دیوانه آلمان آمد و با لگد، محکم و عمدی رقیب، پذیرایی شد. غضلات خرده‌شده سینه و سه دندان شکسته بازیکن فرانسوی، خبر از عمق فاجعه می‌داد اما داور هیچ عکس‌العمل خاصی نشان نداد و شوماخر در زمین ماند. گفته می‌شد مادر باتیستون بعد از این اتفاق تا سال‌ها قبل از دعای صرف شام، شوماخر را نفرین می‌کرد!

Eric Cantona

اریک کانتونا (فصل ۱۹۹۵-۱۹۹۶لیگ برتر)

وقتی اریک کانتونا در جریان بازی منچستریونایتد با کریستال‌پالاس اخراج شد، سیمونس، یکی از هوداران کریستال‌پالاس میزبان فریاد زد: «این فرانسوی… را از تیم بیرون بیندازید.» کانتونا بلافاصله پس از شنیدن این جمله در دو مرحله با ضربات خاص ورزشکاران رشته گونک‌فو، آن طرفدار را تنبیه کرد. محرومیت ۹ ماهه و ۱۲۰ساعت کار عام‌المنفعه برای ستاره‌ای که در دوران حضور در منچستریونایتد هر ۲۴ بازی یک‌بار اخراج شد، سنگین و طاقت‌فرسا بود.

13930322204518622981253

ادموندو (۱۹۹۹)

ستاره عصیانگر فوتبال برزیل سال ۱۹۹۷، هفت کارت قرمز گرفت و سیاهه‌ای از حبس‌شدن و رفتارهای غیرورزشی در کارنامه دارد اما بی‌گمان هیچ‌کس به اندازه روماریو از او آسیب ندید. ادموندو سال ۱۹۹۹ به خاطر قانون‌شکنی‌های متعدد، طولانی‌ترین دوران حبس خود را تجربه کرد. در برزیل به او لقب «حیوان» داده بودند.

635395615786927581

آندونی گویکوچه آ (فصل ۱۹۸۳-۱۹۸۲ لالیگا)

قصاب بیلبائو در بازی تیمش مقابل بارسلونا یکی از خشن‌ترین خطاهای تاریخ لالیگا را مرتکب شد و پای مارادونا را درو کرد. دردکشیدن دیگو و مدل تکل‌رفتن آندونی، مدت‌ها در تیزر برنامه‌های تلویزیونی جای ویژه‌ای داشت.

635395615204377015

روی کین (۲۰۰۱)

ماجرا به زمان حضور «اولف اینگه هالند» نروژی در لیدزیونایتد برمی‌گردد؛ زمانی که این بازیکن به خشن‌ترین شکل ممکن، «کین»، ستاره خط میانی منچستریونایتد را مصدوم کرد. چندسال بعد کین در داربی منچستر، فرصت انتقام را فراهم دید و در حالی که توپ بین این دو بازیکن قرار نداشت، به عمد هالند را نقش زمین کرد. وقتی کین بالای سر هالند مصدوم، رجزخوانی می‌کرد، همه متوجه شدند بازیکن انتقامجوی منچستریونایتد انتقام تکل قبلی را از مرد نروژی گرفته است.

635395615048962147

دانکن فرگوسن (۱۹۹۴)

خشن‌ترین مهاجم تاریخ لیگ برتر انگلیس، یکی از چهار اقدام خشن خود را با کوبیدن سرش به صورت «جان مک استی» نشان داد؛ آنچه سه ماه حبس را برای «بیگ دانک» به ارمغان آورد. کتک‌زدن پلیس، هوادار و ماهیگیر او را بیش از پیش منفور کرد و معلوم نشد وقتی به‌عنوان دستیار مارتینز روی نیمکت اورتون نشست به بازیکنان تیم آبی‌پوش چه نکاتی آموخت!

635395615698612540

جوی بارتون (فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۱ لیگ برتر انگلیس)

جوان خشن متولد بندر لیورپول بیش از اینکه در زمین فوتبال باشد، درون زندان دیده شده است! ۷۴ روز حبس، خاموش‌کردن سیگار روی صورت مربی تیم جوانان منچسترسیتی و البته درگیری معروف هفته پایانی فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۱ لیگ برتر، از جمله شاهکارهای بارتون است. درگیری با تبس و آگرو در بازی منجر به قهرمانی دراماتیک سیتی، ۱۲ جلسه محرومیت را برای او در پی داشت. حالا بارتون که از طرف یکی از کارشناسان فوتبال انگلیس «پادشاه فیلسوف‌های فوتبال» نامیده شده، کارشناس فوتبالی تلویزیون است.

635395615547349438

دیگو مارادونا (۱۹۹۱)

از پرونده سیاه یکی از بزرگ‌ترین فوتبالیست‌های تاریخ اطلاع داریم. از گل با دست به انگلیس در یک‌چهارم نهایی جام‌جهانی ۱۹۸۶ تا ماجرای دوپینگ در جام‌جهانی ۱۹۹۴، ال دیگو همیشه برای جام‌جهانی بازیکنی خاص بوده اما بی‌گمان محرومیت ۱۵ماهه سال ۱۹۹۱ به جرم مصرف کوکایین در سیاه‌ترشدن کارنامه غیرفوتبالی او نقش زیادی داشت؛ خیلی بیشتر از زندانی‌شدن به‌خاطر شلیک به یک خبرنگار در سال ۱۹۹۸.

635395615461716189

کوین موسکات (۱۹۹۸)

مدافع سابق میلوال و ولوز که در طول دوران بازی ۱۲ بار اخراج شد در بازی ولوز مقابل چارلتون با یک تکل خشن پای هلموز، هافبک حریف را شکست. کار به دادگاه کشیده شد و در نهایت بازیکن استرالیایی با پرداخت ۲۵۰هزارپوند غرامت از مهلکه گریخت. موسکات به خشونت و محروم‌کردن بازیکنان رقیب از ادامه فوتبال معروف بود و به قول مدافع بیرمنگام «هیجان‌انگیزترین بازیکن هر میدان» شناخته می‌شد.

00988919

لوییس سوارس (۲۰۱۴ تا ۲۰۱۰)

در عرض چهارسال، باکال، ایوانوویچ و کیلینی را گاز گرفته و در این مدت یک‌بار به‌دلیل توهین نژادپرستانه محروم شده است. جدیدترین فوتبالیست دیوانه عصر ما با احتساب محرومیت اخیر، ۲۸ بازی ملی و باشگاهی را به خاطر گازگرفتن و توهین نژادپرستانه از دست داده است. فقط باشگاه نوریچ، بیش از بازیکنان مقابل سوارس، از این ستاره بداخلاق ضربه خورده است!

ورزش۳/

Share