بازدید دکتر برزیگر از بیمارستان امام خمینی صومعه سرا+تصاویر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به دنبال بازدیدهای ریاست دانشگاه و هیئت همراه از شهرستانهای استان، روز شنبه ۳۱ خردادماه جاری از بیمارستان امام خمینی (ره) صومعه سرا بازدید بعمل آمد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به دنبال بازدیدهای ریاست دانشگاه و هیئت همراه از شهرستانهای استان، روز شنبه ۳۱ خردادماه جاری از بیمارستان امام خمینی (ره) صومعه سرا بازدید بعمل آمد.

ryge.aspxابتدا دکتر برزیگر ریاست دانشگاه و هیئت همراه در جلسه ای که در فرمانداری صومعه سرا تشکیل شد، شرکت کردند.

در این جلسه ، غلامحسین رحیمی فرماندار صومعه سرا ضمن تشکر از حضور دکتر برزیگر در شهرستان اظهار داشت: انشاالله بتوانیم از برکات حضور شما به نفع مردم بهره ببریم .

سپس مهندس خصوصی ثانی نماینده صومعه سرا در مجلس، نیز از حضور دکتر برزیگر اظهار خرسندی کرد.

در ادامه  جلسه  رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه آنچه در زندگی ما مهم است اعتقاد و ایمان است اظهارداشت: با اعتقاد و ایمان به خودشناسی و خداشناسی خواهیم رسید که در اینصورت به همه چیز دست خواهیم یافت و خدمت به خلق سرلوحه کارمان قرار می گیرد .

وی افزود: مهمترین خدمت در حال حاضر اجرای طرح تحول نظام سلامت است که انقلابی در نظام سلامت محسوب می شود و این خدمتی بسیار ارزنده برای مردم است که منجر به کاهش پرداختی مردم و ارتقاء خدمات سلامت می شود ، تا بتوانیم در راستای فرمایش مقام معظم رهبری حرکت کنیم و مردم به جز رنج بیماری رنج دیگری نداشته باشند .

ریاست دانشگاه با اشاره باینکه این طرح که در دولت تدبیر و امید و حمایت رئیس جمهور و تلاش وصف ناپذیر وزیر محترم بهداشت به اجرا درآمده است در تاریخ سلامت کشور به یادگار خواهد ماند. خاطرنشان کرد: امیدواریم این طرح همانطور که آغاز موفقیت آمیزی داشته است، در ادامه راه نیز به همین خوبی به پیش برود. وی افزود: اکنون طرح تحول در حوزه بهداشت نیز در حال اجرائی شدن است که برنامه هایی برای مناطق روستایی و حاشیه شهرها و توسعه شبکه بهداشتی درمانی را شامل می شود .

دکتر مهدی مقدم راد مدیر شبکه بهداشت و درمان صومعه سرا نیز ضمن اظهار خرسندی از اجرای طرح تحول نظام سلامت اظهار داشت: ما شاهد جهش هایی ویژه در بخش پرداخت مطالبات پرسنلی بوده ایم.

سپس ریاست دانشگاه و هیئت همراه ضمن حضور در بیمارستان امام خمینی صومعه سرا، از بخش داخلی و جراحی مردان بازدید و با بیماران در مورد آگاهی آنان از طرح تحول نظام سلامت گفتگو و نحوه ارائه خدمات را نیز جویا شدند . در ادامه ریاست دانشگاه دستوراتی را جهت ساماندهی وضعیت سرمایشی و تسریع ارتقاء ‌هتلینگ بیمارستان صادر کرد. ریاست دانشگاه همچنین ضمن بازدید از بخش ccu به گفتگو با بیماران پرداخت .

وی از بخش داخلی جراحی زنان ، سلف سرویس بیمارستان ، آزمایشگاه، داروخانه ، بخش اورژانس، درمانگاه و بخش دیالیز نیز بازدید بعمل آمد .

ریاست بیمارستان در بازدید از بخش دیالیز گفت: ۴۲ بیمار درماه، هرنفر، ۳ نوبت در هفته دیالیز می شوند .(که در مجموع با احتساب بیماران دیالیزی مهمان ۵۵۰ دیالیز در ماه انجام می گیرد ) دکتر خصوصی با بیان اینکه بخش HIS بیمارستان قبل از طرح تحول نظام سلامت ایجاد شده است گفت: ۹۵% بیماران قلبی در همین مکان درمان می شدند . وی سپس به بیان بخشی از مشکلات بیمارستان پرداخت. دکتر برزیگر نیز قول مساعد جهت حل این مشکلات، داد .

گفتنی است در جلسه ای که در سالن جلسات بیمارستان برگزار شد، خصوصی ثانی نماینده مردم صومعه سرا در مجلس، اظهار داشت: امروز فرصتی شد که به عنوان خدمتگزار مردم ار زحماتی که در بخش بهداشت درمان استان صورت می گیرد که نمود عینی آن را مشاهده می کنیم تشکر و قدردانی کنم.
وی افزود: صومعه سرا جایگاه علم و دانش و دومین شهر دانشگاهی استان است نماینده مردم صومعه سرا در مجلس در پایان خواستار توسعه اورژانس بیمارستان به علت مراجعات مردم ار شهرهای اطراف، شد

گفتنی است : در این جلسه مقرر شد شش دستگاه دیالیز به بیمارستان داده شود. همچنین دستگاه ECG و پالس اکسیمتر و DCشوک، اکسیژن ساز و۷۵ تخت جهت بیماران تهیه شود./
eimage.aspx erimage.aspx e.aspxtage.aspxrage.aspx منبع:  دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان

Share