استاندار از پرداخت بلاعوض ۸۵درصدهزینه آبیاری به کشاورزان خبر داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مراسم گرامیداشت یاد و خاطره جان باختگان زلزله دلخراش سال ۶۹ پیر کوه دیلمان با حضور استاندار در مسجد صاحب الزمان (عج) این منطقه برگزار شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مراسم گرامیداشت یاد و خاطره جان باختگان زلزله دلخراش سال ۶۹ پیر کوه دیلمان با حضور استاندار در مسجد صاحب الزمان (عج) این منطقه برگزار شد .
دکتر نجفی دراین مراسم با اشاره اقدامات صورت گرفته پس از وقوع زلزله اظهار داشت : باید با تمام توان و با همکاری و همیاری مردم در جهت حل هر چه سریعتر مشکلات تلاش کنیم.8050

استاندار گیلان با بیان اینکه دولت تا ۸۵ درصد هزینه های آبیاری تحت فشار را بصورت بلا عوض متقبل می شود افزود : دولت در تامین ماشین آلات کشاورزی نیز تا سقف ۸۰ درصد هزینه خرید ،تسهیلات پرداخت می کند .
استاندار گیلان با اشاره به درخواستهای مردم برای آبیاری کشاورزی گفت : تلاش می کنیم عملیات اجرایی سد دیلمان امسال پس از سالها انتظار انجام پذیرد .
وی با اشاره به اهمیت کارخانه سیمان دیلمان و سرمایه گذاری خوب انجام شده در آن اظهار داشت : متاسفانه بدلیل مهیا نبودن مسیر حمل و نقل برای این کارخانه شاهد مشکلاتی برای مردم این منطقه هستیم و انتظار داریم این کارخانه از ره آورد امکاناتی که از تولید بدست می آورد صرف این منطقه کند .

استاندار گیلان با اشاره به اقدامات ارزشمند صورت گرفته توسط دولت در زمینه بهداشت و درمان و بیمه سلامت تصریح کرد : این اقدام دولت از جمله اقدامات بی نظیری به شمار می رود که موجبات رضایتمندی مردم را فراهم کرده است .
وی با شاره به عقب ماندگی استان در بخش راه و آبرسانی روستایی افزود : در بخش راه روستایی ۱۱ درصد و در بخش آب روستایی ۱۴ درصد از شاخص های کشوری عقب هستیم و باید با تمام توان در جهت جبران عقب ماندگی ها گام برداریم .
نماینده علی دولت در گیلان حل مشکل اشتغال و ارتقاء سطح معیشتی مردم را از جمله اولویت های دولت دانست و افزود: استان گیلان از ظرفیت و توانمندی بالایی در بخش های مختلف برخوردار است که باید با بهره گیر8052ی از این فرصت ها در جهت رشد و پیشرفت استان تلاش کنیم .

وی ایجاد اشتغال را از جمله اولویت های مهم استان عنوان کرد و افزود : تحمل نخواهیم کرد که فارغ التحصیلان عزیز این استان بدلیل نداشتن شغل مناسب به استان های دیگر مهاجرت کنند
ندیمی نماینده مردم شهرستان لاهیجان و سیاهکل نیز در خصوص اجرای سد دیلمان ، تسریع در آبرسانی و گاز رسانی روستایی ، بیمه محصولات کشاورزی ، بهسازی مسیر سیاهکل به دیلمان مطالبی را ارائه کرد .

در این مراسم همچنین مردم به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند استاندار گیلان از جمعی از جهادگران بسیجی قدردانی کرد .

Share