آیت الله محمدی گیلانی علمشان را با عمل همراه کرده بودند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا دکتر نجفی درحاشیه مراسم تدفین پیکر مرحوم آیت ا… محمد محمدی گیلانی با بیان اینکه رحلت ایشان ضایعه ای اسفناک برای همه گیلانیان ودوستداران انقلاب اسلامی است گفت :این عالم عامل علاوه بر سابقه درخشان مبارزه با رژیم طاغوت، نه تنها در بعد قضا بلکه در بعد عرفان وفلسفه نیز صاحب نظر بوده وعلمشان را با عمل همراه کرده بودند.

استاندار گیلان در حاشیه مراسم تدفین پیکر مرحوم آیت ا… محمد محمدی گیلانی در شهر مقدس قم گفت : ابعاد مختلف شخصیتی این عالم مجاهد هنوز ناشناخته است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا دکتر نجفی درحاشیه مراسم تدفین پیکر مرحوم آیت ا… محمد محمدی گیلانی در شهر مقدس قم در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه رحلت ایشان ضایعه ای اسفناک برای همه گیلانیان ودوستداران انقلاب اسلامی است گفت :این عالم عامل علاوه بر سابقه درخشان مبارزه با رژیم طاغوت، نه تنها در بعد قضا بلکه در بعد عرفان وفلسفه نیز صاحب نظر بوده وعلمشان را با عمل همراه کرده بودند.

jpg1680نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به مسئولیت‌های آیت الله محمدی گیلانی از جمله ریاست دیوان عالی کشور، دبیری شورای نگهبان، عضو یت مجلس خبرگان رهبری ومجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد :خدمات این عالم بزرگوار در پذیرفتن مسولیتهای خطیر در مناصب قضا از جمله در بدو انقلاب اسلامی به فرمان امام راحل در استحکام وتثبیت نظام اسلامی نقش تاثیر گذاری داشت.

وی با اشاره به اینکه ایت الله محمدی گیلانی در اجرای عدالت از نزدیکترین افراد خود نیز نمیگذشتند گفت:رفتارهای درس آموز ایشان تداعی بخش اجرای عدالت در جامعه بود.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد : مرحوم آیت ا… محمد محمدی گیلانی از پیش از انقلاب یار دیرین وصدیق امام خمینی(ره) به شمار میرفتند وپس از پیروزی انقلاب نیز این روحیه ولایت پذیری را تقویت واستمرار دادند.

دکتر نجفی با بیان اینکه ابعاد مختلف شخصیتی این عالم مجاهد هنوز ناشناخته است گفت :جامعه ایرانی باید تلاش کند جای خالی چنین شخصیتهای بزرگی رابا تربیت انسانهای صالح پرکند تا انقلاب اسلامی به مسیری که در پیش گرفته است با صلابت ادامه دهد.

وی تاکید کرد :باید تلاش کنیم تا نسل جوان جامعه با سیر وسلوک زندگی چنین مردان بزرگی اشنا شوند.

گفتنی است هئیتی نیز از سوی دکتر نجفی صبح امروز در مراسم تشییع پیکر آیت ا… محمدی گیلانی در مدرسه عالی شهید مطهری تهران حضوریافتند ودرگذشت ایشان را به خانواده ی این یاردیرین انقلاب تسلیت گفتند .
همچنین با پیام تسلیت مشترک نماینده ی ولی فقیه در گیلان و استاندار امروز در گیلان عزای عمومی اعلام شده است

فقیه بزرگوار مرحوم آیت ا… محمد محمدی گیلانی از ۳۱ اردیبهشت امسال به دلیل مشکلات ریوی دریکی از بیمارستانهای تهران بستری شد که شامگاه سه شنبه ۱۷ تیر به دیدار حق شتافت

Share