کشف گلوله توپ جنگی از یک کارواش در آستارا+عکس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا معاون فرمانداری آستارا گفت: یک عدد گلوله توپ جنگی از محوطه یک کارواش در شهرستان مرزی بندر آستارا کشف شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا معاون فرمانداری آستارا گفت: یک عدد گلوله توپ جنگی از محوطه یک کارواش در شهرستان مرزی بندر آستارا کشف شد.

محمدرضا شهاب زاده  در خصوص جزئیات این موضوع که اظهارنظرهای بسیاری را در این بندر مرزی به همراه داشته است، خاطرنشان کرد: عصر ۱۸ خرداد یکی از شهروندان آستارایی در منطقه مرزی باغچه سرا، در حال حفر چاه جهت تأمین آب مورد نیاز در کارواش بود که با یک جسم سخت در عمق ۲.۵ متری زمین برخورد می‌کند.

وی ادامه داد: پس از تلاش برای خارج کردن این جسم متوجه می‌شود که شی مذکور یک عدد گلوله توپ جنگی است و بلافاصله مسئولان امنیتی شهرستان را در جریان واقعه قرار می‌دهد.

شهاب زاده، طول این گلوله را به طور تقریبی ۷۰ تا ۸۰ سانتی متر و قطر آن را بین ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر عنوان کرد و افزود: تیم کارشناسی و خنثی سازی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مسئولیت بررسی و انتقال این گلوله را برعهده گرفته‌اند و در صورت تکمیل بررسی‌ها، نتیجه به اطلاع عموم خواهد رسید.

معاون فرمانداری آستارا احتمال، وجود گلوله‌های دیگر در محل مذکور را منوط به بررسی‌های گروه کاوش و پاکسازی دانست و تصریح کرد: اینکه آیا این گلوله متعلق به دوران جنگ جهانی دوم و یا حمله دموکرات‌ها به آستارا است، نظرات مختلفی وجود دارد و تا زمان مشخص نشدن نظر کارشناسی هیچ گونه اظهار نظری در این زمینه نمی‌توان کرد.
32406

به گزارش ایسنا، شهرستان مرزی بندر آستارا با بیش از ۸۶ هزار نفر در غرب استان گیلان و ۱۸۹ کیلومتری رشت و در همجواری استان اردبیل واقع شده است. این شهرستان دارای مرز دریایی با کشورهای حاشیه دریای خزر و مرز زمینی با جمهوری آذربایجان است./ایسنا

Share