پنج تصویر خیره‌کننده از سطح ماه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مدارگرد اکتشافی ماه ناسا (LRO) طی پنج سال گذشته در حال کاوش این قمر بوده و هزاران تصویر را از سطح آن ارسال کرده است. ناسا هم‌اکنون پنج تصویر از خیره‌کننده‌ترین تصاویر سطح ماه را منتشر کرده و از عموم خواسته تصویر محبوب خود را انتخاب کنند. این آژانس […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مدارگرد اکتشافی ماه ناسا (LRO) طی پنج سال گذشته در حال کاوش این قمر بوده و هزاران تصویر را از سطح آن ارسال کرده است.

ناسا هم‌اکنون پنج تصویر از خیره‌کننده‌ترین تصاویر سطح ماه را منتشر کرده و از عموم خواسته تصویر محبوب خود را انتخاب کنند. این آژانس فضایی به دنبال خلق سایت ویژه‌ای به نام «ماه به عنوان هنر» (The Moon as Art) است و تصویر برنده عکس صفحه اصلی آن خواهد بود.

مجموعه ماه به عنوان هنر به عموم فرصت لازم برای مشاهده این جرم کیهانی را می‌دهد.

تصویر برنده در ۱۸ ژوئن معرفی می‌شود و در این تاریخ مجموعه‌ کامل «ماه به عنوان هنر» که شامل ۲۴ تصویر است، منتشر می‌شود.

مدارگرد LRO در ۱۸ ژوئن سال ۲۰۰۹ از فلوریدا پرتاب شد و پس از چهار روز مسافرت با موفقیت در تاریخ ۲۳ ژوئن وارد مدار ماه شد. این سامانه در تاریخ ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد) پنج سال مدارگردی‌اش را جشن می‌گیرد. مدارگرد مزبور هنگام ورود به مدار ماه دارای هفت ابزار برای نقشه‌برداری از سطح ماه، کاوش محیط تشعشعی آن، بررسی آب و منابع معدنی کلیدی و جمع‌آوری سرنخ‌های زمین‌شناسی درباره تکامل این قمر بود.
resized_378263_292 resized_378264_142 resized_378265_714 resized_378266_202 resized_378267_826
/ایسنا

Share