مسلمانان حق ندارند هیچ قومی را تحقیر کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا صدیق عربانی با بیان اینکه نباید دیگران را تحقیر کنیم و این موضوع در اسلام قابل قبول نیست، افزود: مسلمانان حق ندارند هیچ قومی را تحقیر کنند و نباید یکدیگر را با القاب زشت نام برد زیرا مسلمانان دست و بازو و قلب تپنده همدیگر در مقابل دشمنان هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا حجت‌الاسلام والمسلمین یوسف صدیق عربانی امروز در نماز جمعه  شهررشت با تاکید بر نگه‌داشتن حرمت اهل ایمان اظهار کرد: انسان مومن زبان خود را در مقابل دیگران نگه می‌دارد.

13910416000130_PhotoAوی با بیان اینکه نباید دیگران را تحقیر کنیم و این موضوع در اسلام قابل قبول نیست، افزود: مسلمانان حق ندارند هیچ قومی را تحقیر کنند و نباید یکدیگر را با القاب زشت نام برد زیرا مسلمانان دست و بازو و قلب تپنده همدیگر در مقابل دشمنان هستند.

خطیب موقت رشت خواستار توبه مومنان از کارهای ناشایست شد و تصریح کرد: فردی که توبه نمی‌کند از زیانکاران است.

وی با اشاره به ۱۴ خرداد سالروز ارتحال امام (ره)، تصریح کرد: امام خمینی قابل مقایسه با دیگران نیست و مردم ولایتمدار گیلان در روزهای ویژه مانند روز قدس و ۲۲ بهمن در صحنه هستند و قدردانی می‌کنند.

صدیق‌عربانی ادامه داد: امسال مردم گیلان مراسم ارتحال امام (ره) را باشکوه‌تر از سال‌های گذشته گرامی نگه می‌دارند.

وی به شهادت سید یونس رودباری از شهدای ۱۵ خرداد سال ۴۲ اشاره کرد و گفت: خون شهدای ۱۵ خرداد موجب ریشه‌کن شدن نظام ستم‌شاهی در کشور شده است.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه دنیای استکبار، اسلام‌هراسی و شیعه‌هراسی را دنبال می‌کند، یادآور شد: اقتدار جمهوری اسلامی ایران با نیروهای جوان کشور تحقق پیدا کرده است.

وی اضافه کرد: غرب می‌داند ایران به دنبال بمب اتم نیست اما به آنها اعلام می‌کنیم ملت ایران با پشتیبانی از ولایت فقیه به هیچ قدرتی باج نمی‌دهد.

*تبریک امام جمعه موقت رشت به مدیر کل جدید ارشاد گیلان

صدیق‌عربانی، مدیر کلی فرهنگ ارشاد اسلامی گیلان را به فاضلی تبریک گفت و برای مدیر کل سابق آرزوی توفیق کرد.

وی از استاندار گیلان خواست تا برطرف شدن مشکل بیکاری را مورد توجه قرار دهد و کارخانه‌های ورشکسته را با فراخوان سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی فعال کند.

خطیب موقت رشت با اشاره به اینکه زمینه ایجاد اشتغال باید در استان فراهم شود، تصریح کرد: نباید تنها به اعلام آمارها بسنده کرد.

وی درباره وضعیت بدحجابی این شهر خاطرنشان کرد: بانوان ناموس جامعه هستند و مردان باید از ناموس خود در مقابل بی‌بندوباری‌ها محافظت کنند./فارس

Share