مسجدی که حتی بمب اتم هم نتوانست آن را ویران کند!+تصاویر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزاسربازان ژاپنی که در زیرزمین این مسجد پناه گرفتند از خطر بمباران جان سالم به در بردند. به گزارش جماران به نقل از شفقنا ،«کوبه» (Kobe) اولینمسجد ساخته شده در ژاپن است. این مسجد در سال ۱۹۲۸ در ناکایاماته دوری، چو-کو ساخته شده است. کوبه به معنی دروازه خدا است. […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزاسربازان ژاپنی که در زیرزمین این مسجد پناه گرفتند از خطر بمباران جان سالم به در بردند.
به گزارش جماران به نقل از شفقنا ،«کوبه» (Kobe) اولینمسجد ساخته شده در ژاپن است. این مسجد در سال ۱۹۲۸ در ناکایاماته دوری، چو-کو ساخته شده است. کوبه به معنی دروازه خدا است.

2315142_351

این مسجد به سبک هندی سنتی و به دست “یان یوزف اشواگرا” (Jan Josef Švagr) ساخته شده است.

وبسایت “امیزینگ نوتز” نوشت: حمله اتمی آمریکا به دو شهر ناگازاکی و هیروشیما باعث شد منطقه کوبه نیز طی این حملات آسیب شدیدی دید و تا حد زیادی ویران شد.

در حالی که ساختمان های اطراف مسجد کوبه تقریبا با خاکیکسان شدند، این مسجد مستحکم و پابرجا ماند، و تنها ترک هایی روی دیوارهای بیرونی اش ایجاد شد و شیشه های آنشکست. نمای بیرونی مسجد بر اثر بمباران سیاه شد.

2315141_154

مسجد کوبه همچنان استوار پس از حمله اتمی آمریکا به ژاپن

سربازان ژاپنی که در زیرزمین این مسجد پناه گرفتند از خطر بمباران جان سالم به در بردند. این مسجد به پناهگاهی برای قربانیان جنگ تبدیل شد. پس از اتمام جنگ، برخی دولت های اسلامیهزینه تعمیر و نوسازی مسجد را بر عهده گرفتند.

 

این مسجد در یک حادثه دیگر نیز استحکام خود را ثابت کرده است2315144_4972315143_693. زلزله ای که در ساعت ۵:۴۶ روز ۱۷ ژانویه ۱۹۹۵ با نام زلزله “هانشین” رخ داد، تنها ۲۰ ثانیه به طول کشید، اما حدود ۶۴۳۳ نفر ژاپنی را به کام مرگ کشاند، که اکثرشان ساکنان شهر کوبه بودند. اما مسجد کوبه در این زلزله ویران نشد.

Share