شهید گمنامی که پس از ۳۲ سال شناسایی شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا شهید گمنامی که در سال ۱۳۸۹ در مقبره شهدای گمنام قرچک به خاک سپرده شده بود، شناسایی و شوق دیدار ۳۲ ساله پدر و مادر این شهید بزرگوار پایان یافت. بنا بر این گزارش در طول جنگ هشت ساله تحمیلی، هر روز ملت ایران شاهد تشییع پیکر پاک و […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا شهید گمنامی که در سال ۱۳۸۹ در مقبره شهدای گمنام قرچک به خاک سپرده شده بود، شناسایی و شوق دیدار ۳۲ ساله پدر و مادر این شهید بزرگوار پایان یافت.

بنا بر این گزارش در طول جنگ هشت ساله تحمیلی، هر روز ملت ایران شاهد تشییع پیکر پاک و مطهر یکی از جان بر کفان ایران اسلامی بود که در راه دفاع از انقلاب اسلامی و تبعیت از ولایت فقیه از جانشان گذشتند. اما در این میان در این میان انسان هایی بودند که IMG14235418علاوه بر نثار جانشان در راه تعالی فرهنگ اسلامی، گمنام ماندند و از سرنوشت آنان خبری در دست نیست.

با گذشت سال ها از آن دوران هر از چند گاهی بر اساس تقدیر الهی، یکی از این شهدای گمنام دفاع مقدس شناسایی می شود تا بی تابی پدر و مادری را در غم دوری فرزند التیام بخشد و یاد و خاطره شهدا را در اذهان مردم ایران روشن نگه دارد.

شوق دیدار پدر و مادر شهید پس از ۳۲ سال در قرچک

در اتفاقی خاطره انگیز، شهید گمنامی که در سال ۱۳۸۹ در مقبره شهدای گمنام قرچک به خاک سپرده شده بود، شناسایی و آرزوی ۳۲ ساله پدر و مادر این شهید بزرگوار پایان یافت.

پس از انجام آزمایشات مکرر ژنتیک و تأیید نهادهای مربوطه، پدر و مادر شهید حمید رضا مهرآیی با حضور در شهرستان قرچک در مقبره شهدای گمنام این شهرستان حضور یافته و بر بالین قبر مطهر فرزند دلیرشان حاضر شدند.

خانواده شهید مهرآیی که با دیدن فرزندشان پس از ۳۲ سال قادر به سخن گفتن نبودند، صحنه هایی از عشق و دلداگی والدین به فرزندان را به معرض نمایش گذاشتند که عظمت این نظام اسلامی را بیش از گذشته یادآور می شود.

آزمایش ژنتیک قطعیت شناسایی شهید گمنام در قرچک را تأیید کرد

آزمان کادری  اظهار داشت: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته، هر شهید گمنامی که وارد کشور می شود، مورد آزمایش خون و ژنتیک قرار می گیرد و از پدران و مادران شهدایی که فرزندان آنان هنوز گمنام هستند نیز آزمایش ژنتیک گرفته می شود.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران قرچک افزود: پس از انجام آزمایشات و تطبیق آن مشخص شد که یکی از شهدای گمنام مدفون شده در مقبره شهدای گمنام قرچک کسی جز حمیدرضا مهرآیی نیست.

وی افزود: پس از قطعیت یافتن آزمایشات و تأیید بنیاد شهید و ارگان های مسئول، عصر امروز پدر و مادر شهید مهرآبی با حضور در مقبره شهدای گمنام قرچک، پس از ۳۲ سال به دیدار فرزند شهیدشان شتافتند.

خانواده شهید مهرآیی ساکن تهران هستند

کادری ادامه داد: شهید مهرآیی  متولد سال ۱۳۴۲ است که در عملیات بیت المقدس در سال ۱۳۶۱ به درجه رفیع شهادت نائل امد و مفقود الاثر شد و در سال ۱۳۸۹ همراه یک شهید گمنام دیگر و با حضور پرشور مردم ولایتمدار قرچک در مقبره شهدای گمنام این شهرستا ن آرام گرفت.

این مسئول گفت: خانواده شهید مهرآیی ساکن تهران هستند و پس از حضور در قرچک بر سر مزار این شهید بزرگوار حاضر شده و اشک شادی ریخته و با فرزند شجاع و دلیرشان نجوا کردند.

وی بیان داشت: حضور پدر و مادر شهید مهرآیی و اشک ها و ناله های خانواده این شهید بزرگوار صحنه های حزن انگیزی از فراق ۳۲ ساله والدین شهدا با فرزندانشان را به نمایش گذاشت.

کادری گفت: امروز پاسداری از خون مطهر شهدا باید وظیفه همه مردم و آحاد ملت باشد، شهدایی که از بهترین سرمایه و هستی شان گذشتند تا ما در آسایشی و امنیت زندگی کنیم./مهر

Share