رییس جدید رژیم صهیونیستی کیست؟ + عکس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مقامات رژیم صهیونیستی در سال های اخیر با رسوایی‌های اخلاقی و مالی فراوانی روبرو شده‌اند. از جمله رییس اسبق این رژیم در دهه ۹۰ به یک کارمند زن تجاوز کرده بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا انتخاب رییس جدید رژیم اشغالگر صهیونیستی ساعاتی پیش در پارلمان این رژیم انجام و طی آن رووین ریولین، جانشین شیمون پرز شد.
ریولین از اعضای حزب افراطی لیکود – که ریاست آن با بنیامین نتانیاهو است – به شمار می رود با این وجود گفته می شود در برخی موارد با نخست وزیر این رژیم اختلاف نظر دارد.

هرچند اختلافات این دو در موراد حیاتی این رژیم کمرنگ تر است و به طور مثال، ریولین با تشکیل کشور مستقل فلسطینی مخالف است.

شیمون پرز ۹۰ ساله دوره ۷ ساله ریاست بر رژیم صهیونیستی را کمتر از یک ماه دیگر به اتمام می رساند و صندلی او را ریولین ۷۴ ساله پر خواهد کرد. ریولین دهمین رییس رژیم صهیونیستی از زمان آغاز اشغالگری این رژیم به شمار می رود. پست ریاست رژیم صهیونیستی عمدتا یک سمت تشریفاتی است.

ریولین در دور دوم رای‌گیری کنست – پارلمان رژیم صهیونیستی – مئیر شیطریت، دیگر کاندیدای این پست و عضو کنست را با ۶۳ رای در مقابل ۵۳ رای شکست داد. پارلمان رژیم صهیونیستی ۱۲۰ عضو دارد و برای کسب صندلی ریاست این رژیم ۵ کاندیدا وجود داشت. اما از آنجا که هیچ‌یک از آنها در دور اول به ۶۱ رای نرسیدند، انتخاب جانشین پرز به دور دوم کشیده شد. در دور اول رای گیری، ریولین ۴۴ رأی و معیر شطریت از حزب هاتنوعا ۳۱ رأی به دست آورده بودند.

102676_638

 

ریولین از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۳ در کابینه آریل شارون وزیر ارتباطات بود و پس از آن تا سال ۲۰۰۶ به عنوان سخنگوی کنست انتخاب شد. او پیش از تاسیس رژیم اشغالگر صهیونیستی در سال ۱۹۳۹ در زمانی که فلسطین تحت قیومیت انگلیس قرار داشت در بیت المقدس متولد شد و در دانشگاه عبری قدس اشغالی تحصیل کرده است.

مقامات رژیم صهیونیستی در سال های اخیر با رسوایی های اخلاقی و مالی فراوانی روبرو شده‌اند. از جمله موشه کاتساو رییس اسبق این رژیم بالاترین مقامی است که تا کنون با رسوایی بی‌سابقه اخلاقی روبرو شده است. او در سال ۲۰۱۱، به جرم تجاوز به عنف و آزار جنسی به هفت سال زندان محکوم شد. موشه کاتساو به خاطر تجاوز به یک کارمند زن در دهه ۱۹۹۰ میلادی مجرم شناخته شده‌بود./صراط

 

Share