رهبر انقلاب در دیدار عوامل فیلم شیار ۱۴۳ چه گفتند؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا عوامل فیلم شیار ۱۴۳ یکی از آثار برتر سینمای دفاع مقدس که در جشنواره فیلم فجر نیز درخشش فوق العاده‌ای داشت، صبح دیروز دیداری صمیمی با رهبر معظم انقلاب داشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا , روزنامه جوان نوشت:

IMG12184905عوامل فیلم شیار ۱۴۳ یکی از آثار برتر سینمای دفاع مقدس که در جشنواره فیلم فجر نیز درخشش فوق العاده‌ای داشت، صبح دیروز دیداری صمیمی با رهبر معظم انقلاب داشتند.

محمدحسین قاسمی، تهیه‌کننده فیلم شیار ۱۴۳ پیرامون دیدار روز گذشته می‌گوید: توفیقی بود که با عوامل فیلم خدمت مقام معظم رهبری برسیم، دیدار صبح دیروز حدود ساعت ۱۰:۳۰ آغاز شد و تا اذان ظهر ادامه داشت. در این دیدار مقام معظم رهبری فیلم شیار ۱۴۳ را فیلمی خوب با کارگردانی خوب و بازی‌های خوب دانستند. قاسمی افزود: رهبر انقلاب فرمودند فیلم بسیار خوب بود، من به عنوان کسی که فیلم را دیده نظر می‌دهم. به نظر من امروز ضعفی که در سینمای ایران داریم، ضعف داستان است، اما این فیلم پیچ داستانی داشت که در انتها خیلی خوب باز شد.
تهیه‌کننده فیلم شیار ادامه داد: مقام معظم رهبری با تمجید از کارگردانی ضمن رد برخی از نظرات که شیار ۱۴۳ را فیلمی ضد ارزش عنوان می‌کنند، بیان داشتند: کارگردان در این فیلم سنگ تمام گذاشته است، این فیلم ارزشمند است و چطور می‌توانند فکر کنند که ضد ارزش بوده است؟!
قاسمی از تمجید مقام معظم رهبری از نگاه فیلم به مادران شهدا گفت و افزود: معظم له فرمودند، فیلم در مورد احساس مادر به فرزند شهید بود که یکی از اصول دفاع مقدس هم همین است. ما مادر نیستیم و نمی‌توانیم مادر باشیم و این احساس را درک کنیم. من در این سال‌ها با هزاران خانواده شهید دیدار داشته‌ام و در این مدت حتی یک بار هم از مادران شهدا گلایه نشنیده و همیشه در آنها احساس سربلندی دیده‌ام.
تهیه‌کننده فیلم شیار ۱۴۳ گفت: در ادامه دیدار، رهبر انقلاب به سینمای دفاع مقدس اشاره کردند و گفتند تا به حال از ظرفیت دفاع مقدس استفاده نشده است، باید از این ظرفیت عظیم به خوبی استفاده شود. مواردی درباره سینمای دفاع مقدس هست، اما کم است.
به گفته وی، مقام معظم رهبری ضمن انتقاد از کسانی که می‌گویند دیگر نباید فیلم دفاع مقدسی ساخت، فرمودند: امریکا بعد از ۱۰۰ سال که از جنگ جهانی می‌گذرد هنوز هم به سینمای جنگ می‌پردازد و فیلم‌های جنگی درست می‌کند.
قاسمی نگاه مقام معظم رهبری را به سینما نگاهی دقیق عنوان کرد و افزود: در این دیدار رهبر انقلاب فرمودند فیلم شیار ۱۴۳از نگاه یک مادر دیده شده و بسیار خوب است. باید از نگاه مسجد که نیرو به جنگ اعزام می‌کرد یا نگاه دبیرستان که دانش‌آموزانش به جبهه می‌رفتند یا از نگاه یک مجموعه‌ای که پشتیبانی جنگ را برعهده دارد نیز فیلم ساخت.
مقام معظم رهبری تأکید کردند تشییع جنازه شهدا نیز از موضوعاتی است که می‌توان درباره آن فیلم ساخت و این موضوعات باید محور فیلم‌های سینمایی قرار بگیرد.
وی افزود: در این دیدار به مقام معظم رهبری عرض کردم ما در سینما مانند غربی‌ها نیازی به اسطوره‌سازی نداریم و مقام معظم رهبری فرمودند، ما هزاران اسطوره در دفاع مقدس داشته‌ایم و باید این اسطوره‌ها را معرفی کنیم، باید گفت در این باره یک قصور بزرگ اتفاق افتاده است. قاسمی افزود: مقام معظم رهبری فرمودند، فیلم شیار ۱۴۳ و عوامل فیلم از رویش‌های انقلاب هستند.
این تهیه‌کننده ادامه داد: در این دیدار عرض کردم، بسیاری از تماشاگران فیلم از دیدن آن متأثر شده‌اند و اشک ریختند که مقام معظم رهبری ضمن تأیید این موضوع فرمودند، من هم مثل بقیه مردم تحت‌تأثیر فیلم قرار گرفتم و حسم مانند باقی مردم بود.

Share