جزئیات آزمون استخدامی آموزش و پرورش

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا علی‌اصغر فانی در خصوص آزمون استخدامی فرهنگیان اظهار داشت:‌ دستورالعمل آن آماده شده است و همانطور که قبلاً اشاره کرده‌ام، یک هماهنگی نهایی با معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری داریم که امیدواریم این هماهنگی انجام شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از خبرگزاری فارس، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در حاشیه مراسم بزرگداشت چهلمین روز شهادت معلم شهید جواد نوروزی که در ساختمان مرکزی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، در جمع خبرنگاران در خصوص آزمون استخدامی فرهنگیان و اینکه چه زمانی برپا خواهد شد، اظهار داشت:‌ دستورالعمل آن آماده شده است و همانطور که قبلاً اشاره کرده‌ام، یک هماهنگی نهایی با معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری داریم که امیدواریم این هماهنگی انجام شود.

faniوی اضافه کرد: در آن چیزی که ما تهیه کرده‌ایم، ۱۷ مرداد ماه تاریخ برگزاری آزمون استخدامی است؛ البته ممکن است در جلسه هماهنگی، تاریخ و محتوای آن تغییر کند؛ به همین دلیل اجازه دهید اظهارنظری نکنم تا قطعی شود.

فانی افزود: این آزمون استخدامی طبق قانون شامل مربیان پیش‌دبستانی در یک شرایط خاص و معلمان خرید خدمت آموزشی است که اجازه می‌خواهم نهایی شده آن را اعلام کنیم که بعداً انتظار و توقعی در مخاطبین ایجاد نشود.

فانی در خصوص تعداد شرکت‌کنندگان نیز گفت: بستگی دارد که تعریف ما چه باشد و متناسب با تعریف، آمار عوض می‌شود و اجازه می‌خواهم تا هماهنگی نهایی چیزی را اعلام نکنم.

* افزایش کیفیت مدارس شاهد

وزیر آموزش و پرورش در خصوص مدارس شاهد و ایثارگر، اظهار داشت: اداره کلی تحت عنوان شاهد و ایثارگران داریم که دیروز نیز گردهمایی از مسئولین این اداره کل در استان‌ها در اردوگاه شهید باهنر برگزار کردیم و برنامه‌های سال را بررسی کردیم.

وی ادامه داد: یکی از برنامه‌ها تقویت و کیفیت‌بخشی به مدارس شاهد است که فرزندان شهدا، جانبازان، ایثارگران در آن تحصیل می‌کنند و اشکالاتی که در برنامه امسال داشتیم را بررسی کرده که امیدواریم برای سال آینده جبران کنیم.

فانی افزود: اجرای طرح جامع ایثارگران که در دولت یازدهم به تصویب رسیده و ابلاغ شده را در برنامه‌ها دنبال می‌کنیم چرا که اعتقاد داریم جانبازان و ایثارگران پرچمداران انقلاب و حاملان ارزش‌های انقلاب هستند و امیدواریم از حضور و وجود عزیزان ایثارگر و جانباز در مدارس‌مان حداکثر بهره‌برداری را در نیل به اهداف انقلاب و مقام معظم رهبری داشته باشیم.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص افزایش مدارس شاهد، گفت: بعید می‌دانم اما اگر لازم باشد، یقینا افزایش می‌دهیم و اگر نیاز نباشد، به جای اینکه در سطح، افزایش دهیم، در عمق، کیفیت کار را بالا می‌بریم.

* گلایه برخی دانش‌آموزان به سؤالات امتحان نهایی و پاسخ وزیر

فانی در خصوص گلایه تعدادی از دانش‌آموزان نسبت به سؤالات امتحانات نهایی و تجمع تعدادی از دانش‌آموزان که امروز جلوی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران در اعتراض به سؤالات خارج از عرف و سنگین امتحانات صورت گرفته است، اظهار داشت: باید ببینیم اعتراض چه بوده است، ممکن است دانش‌آموز بگوید این سؤال در جزوه ما نبوده است، اما ما از جزوه امتحان نمی‌گیریم و مبنای ما کتاب درسی است و اگر سؤالی خارج از کتاب درسی باشد، قابل بررسی است اما گزارشاتی که داریم این است که سؤالات از کتاب‌های درسی بوده است.

وی افزود: متأسفانه بعضی از دانش‌آموزان عادت به جزوه‌خوانی کردند و جزوه آنها ملاک سؤالات امتحانی نبوده و نخواهد بود و مبنا کتاب درسی است و آمادگی داریم اگر اشکالی در کارمان بوده بررسی کرده و اطلاع‌رسانی کنیم.

* بیمه آتیه‌سازان حافظ قانونی است

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه «آیا قرار است بیمه طلایی به صورت دفترچه خدمات یا کارت جدید صادر شود؟»، افزود: جلساتی نیز داشته‌ایم و چندی پیش سمیناری در باشگاه فرهنگیان برگزار کرده‌ایم و دنبال این هستیم که روشی اتخاذ کنیم تا همکاران راحت‌تر باشند و اگر به این نتیجه برسیم که با صدور کارت راحت‌تر هستند این کار را کرده و اگر دفترچه راحت‌تر است آن را صادر کنیم که در حال رایزنی نهایی هستیم.

فانی در خصوص نداشتن مجوز بیمه آتیه‌سازان حافظ گفت: بیمه آتیه‌سازان حافظ قانونی بوده و هیچ مشکلی ندارد.

Share