براساس توانمندی ها برای ایجاد هزار شرکت دانش بنیان برنامه داریم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا استاندار گیلان در نشست جمع بندی سفر یکروزه معاون علمی و فناوری رییس جمهور به گیلان گفت : برای ایجاد هزار شرکت دانش بنیان در گیلان برنامه داریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا استاندار گیلان در نشست جمع بندی سفر یکروزه معاون علمی و فناوری رییس جمهور به گیلان گفت : برای ایجاد هزار شرکت دانش بنیان در گیلان برنامه داریم.

jpg1410 دکتر نجفی دراین نشست با اشاره به توانمندی های استان گیلان در بخش های مختلف تصریح کرد : باید با بهره گیری از ظرفیت ها و توانمندیها در جهت توسعه و شکوفایی استان تلاش کنیم .
وی با تاکید بر تکمیل هر چه سریعتر طرح آمایش سرزمینی گیلان اظهار داشت : طرح آمایش سرزمینی گیلان به عنوان سندی پیش رو از جمله اولویت های مهمی به شمار می رود که مسئولین امر باید در جهت تحقق این مهم از هیچ تلاش و کوششی فرو گذار نباشند .
وی از وجود بیش از ۱۴ هزار مهندس در سازمان نظام مهندس گیلان خبر داد و افزود : گیلان استانی نخبه پرور و با فرهنگ است و باید از این ظرفیتها با ارائه راهکار و طرح های علمی در جهت توسعه و شکوفایی گیلان استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان نقش بسزایی را در پیشرفت جامعه ایفاء می کنند افزود : باید از ظرفیت و توانمدی دانشجویان ونخبگان در جهت توسعه و تعالی استان وایجاد این شرکتها به خوبی بهره برد .
استاندار گیلان با اشاره به آمار بالای بیکاری در استان تصریح کرد : بدون علم و فناوری به توسعه پایدار دست نخواهیم یافت و تکیه بر اقتصاد دانش محور از جمله اولویت های استان در جهت رفع معضل بیکاری است .
دکتر نجفی افزود : بر اساس توانمندی های گیلان برای ایجاد هزار شرکت دانش بنیان در استان برنامه داریم .
وی با بیان اینکه از موانع گسترش شرکت های دانش بنیان در گیلان کمبود فضا ، تجهیزات و تسهیلات مناسب است گفت : با مساعدت معاونت علمی و فناوری رییس جمهور در سفر به استان در پرداخت تسهیلات مناسب به شرکت های دانش بنیان و همچنین تاکید بنده برای فراهم کردن مکان مناسب از طریق شناسایی ساختمانهای بدون استفاده و نیمه کاره دستگاههای اجرایی درصدد هستیم تعداد شرکت های دانش بنیان را تا پایان برنامه پنجم توسعه به هزار شرکت برسانیم .
وی با تاکید بر حمایت از طرح های اشتغالزایی دانش بنیان گفت : این آمادگی وجود دارد تا به هر میزان طرح دانش بنیان که در استان آماده می شود تسهیلات پرداخت گردد.

معاونت علمی و فناوری رییس جمهور در این نشست نیز بر حمایت این معاونت در اجرای طرح های اشتغالزایی تاکید کرد و افزود : در حوزه ایجاد اشتغال این معاونت در کنار مسئولین استان خواهد بود و به تمامی طرح های اشتغالزایی که در حوزه دانش بنیان ارائه شود هیچ محدودیتی در پرداخت تسهیلات نخواهیم داشت .

دکتر سورنا ستاری با بیان اینکه دانشگاههای استان باید به اشتغالزایی و حل مشکلات استان توجه ویژه ای داشته باشند بر تغییر نگرش استان به مقوله فناوری تاکید کرد و افزود : انتظار داریم تا بخش اعظمی از در آمد مرکز دانشگاهی و تحقیقاتی ما از طریق فروش شرکت های دانش بنیان و همچنین فروش تکنولوژی باشد .

وی به فعال شدن صندوق نوآوری و شکوفایی در سال جاری اشاره کرد و گفت: ما در حال حاضر آمادگی این را داریم که از طریق این صندوق وام هایی را تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان به صورت قرض الحسنه به شرکت ها ی دانش بنیان بدهیم تا فعالیت خود را آغاز کنند.

Share