ابتکار جالب زنان ایرانی برای ورود به ورزشگاه آزادی+عکس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا دومین میزبانی ایران در لیگ جهانی امسال بار دیگر با تقاضای بانوان برای حضور در ورزشگاه ازادی مواجه شد . اگرچه علی‌رغم حرف‌های مطرح شده از سوی اعضای هیات دولت مبنی بر حل شدن این مشکل و دریافت مجوز حضور بانوان در بازی دوم تیم ملی در تهران اما […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا دومین میزبانی ایران در لیگ جهانی امسال بار دیگر با تقاضای بانوان برای حضور در ورزشگاه ازادی مواجه شد . اگرچه علی‌رغم حرف‌های مطرح شده از سوی اعضای هیات دولت مبنی بر حل شدن این مشکل و دریافت مجوز حضور بانوان در بازی دوم تیم ملی در تهران اما بار دیگر بانوان ایرانی که دیروز به ورزشگاه آزادی رفته بودند نتوانستند اجازه حضور در ورزشگاه‌ها را بیابند.

جمعه گذشته و در جریان نخستین بازی ایران در فصل جدید لیگ جهانی تعدادی از زنان ایرانی برای تماشای بازی والیبال تیم ملی ایران برابر برزیل به ورزشگاه آزادی رفتند که با مخالفت مسئولان ورزشگاه برای ورود مواجه شدند. این در حالی بود که تعدادی از زنان برزیلی با پرچم و پیراهن تیم ملی برزیل به راحتی وارد ورزشگاه شدند و به راحتی به تماشای بازی تیم ملی پرداختند.

386106_961

همین مسئله موجب شد تا روز گذشته تعدادی از زنان ایرانی برای ورود به ورزشگاه دست به ابتکار جالبی بزنند و با پرچم و پیراهن برزیل به راحتی وارد ورزشگاه شوند! یکی از این دختران به خبرنگار ایسنا گفت: به این دلیل که اجازه ورود نداشتیم، سعی می‌کنیم با پوشش برزیلی وارد سالن شویم!

البته برخی از خانواده‌های برزیلی با دختران ایرانی همکاری نکردند اما بالاخره چند تن توانستند وارد سالن شوند.

البته تعداد افرادی که این ابتکار را به کار بسته بودند اندک بود و تعداد بیشتری از زنان ایرانی پشت درهای ورزشگاه ماندند. تعدادی از این زنان که دیروز در ورزشگاه آزادی حاضر شده بودند از حضور نماینده معاونت بانوان زنان رئیس جمهوری در مقابل درهای ورزشگاه آزادی خبر دادند.

این در حالی است که شهین‌دخت ملاوردی، معاون رئیس جمهور در امور زنان روز گذشته در صفحه فیسبوکش نوشت: «با نام و یاد خدا
سلام دوستان

امروز در هیئت دولت به ممنوعیت ورود زنان به سالن مسابقات والیبال اشاره کردم و مراتب اعتراض و ناامیدی نسل جوان را از این موضوع اعلام کردم، به ویژه آن که تماشای این مسابقات ظاهراً در دوره‌های قبلی برای دختران و زنان محدودیتی نداشته است و ایجاد محدودیت در دوره دولت تدبیر و امید مایه تعجب شده است. به نظر می‌رسد با اتخاذ تدبیر و ساز و کار لازم در این خصوص می‌توان به جوانه زدن بذر امید دل بست.»

البته خانم ملاوردی هیچ اشاره‌ای نکردند که نتیجه این مسئله در جلسه هیات دولت چه شد و چه واکنش‌هایی را برانگیخت./تابناک

 

Share