آیت‌الله سیستانی مردم را به وحدت و اجتناب از اقدامات تفرقه‌آمیز فراخواند/دستور داعش برای آتش ‌زدن کتب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا بحران امنیتی در عراق امروز ـ یکشنبه ـ وارد روز ششم شد. پس از لبیک مردم به ندای مرجعیت برای جهاد علیه تروریست‌ها، شرایط با روزهای قبل بحران تفاوت پیدا کرده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا بحران امنیتی در عراق امروز ـ یکشنبه ـ وارد روز ششم شد. پس از لبیک مردم به ندای مرجعیت برای جهاد علیه تروریست‌ها، شرایط با روزهای قبل بحران تفاوت پیدا کرده است و ارتش عراق فعال‌تر‌ از روزهای نخست بحران عمل می‌کند.

13930325000008_PhotoAروز شنبه، روز پنجم بحران امنیتی در عراق را می‌توان روزی خونین برای تروریست‌ها دانست. منابع رسانه‌ای خبر دادند که طی این روز بیش از ۲۵۰ تروریست داعشی در حملات ارتش عراق از زمین و هوا کشته شدند. تحول مهم دیگر، همراهی علمای اهل تسنن عراق با مراجع شیعه، در بصره بود که با محکوم کردن اقدامات داعش، از مردم خواستند تا به جهاد علیه تروریست‌ها وارد شوند.

******

۰۹:۲۳ دفتر آیت الله سیستانی اعلام کرد که ایشان از مردم خواسته است از هر اقدامی تفرقه‌افکنانه که رنگ‌وبوی اختلافات مذهبی و قومی داشته باشد اجتناب کنند.

۰۸:۵۴ «داعش» به نیروهای خود در «موصل» دستور داده است تا همه کتب درسی را به دلیل آنچه که آن را منافات با تعالیم اسلامی خوانده است، آتش بزنند.

۰۱:۲۷ زمانی که گروهی از داعشی‌ها قصد ورود به روستای زراعیه را داشت با مقاومت ساکنان این روستا مواجه شد که طی این درگیری همسر این زن عراقی زخمی شد و زمانی که یک داعشی قصد زدن تیر خلاص را داشت توسط زن روستایی هدف قرار گرفت و کشته شد.

۰۱:۱۱ رئیس کمیته امنیتی مجلس استان دیالی عراق اعلام کرد که در درگیری میان ارتش عراق با تروریست‌های داعشی در این استان ۱۰ شبه نظامی کشته شدند و ۴ خودرو آنها نیز منهدم شد.

۰۱:۰۰ وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد که کشورش آماده است تا ۱۲ میلیون دلار به آوارگان عراقی که درپی بحران امنیتی در این کشور وادار به ترک منازلشان شده‌اند، کمک کند.
/فارس

Share