دستگیری عامل هک پروفایل دختر جوان گیلانی در فضای مجازی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان گیلان از شناسایی و دستگیری عامل هک پروفایل شخصی شهروند گیلانی در فضای مجازی خبر داد

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان گیلان از شناسایی و دستگیری عامل هک پروفایل شخصی شهروند گیلانی در فضای مجازی خبر داد .

fata

 سرهنگ محمدخانی رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان گیلان در تشریح این خبر گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی خانم جوانی مبنی بر هک پروفایل شخص اش و انتشار مطالب ناروا علیه وی در شبکه های اجتماعی، موضوع در دستورکار پلیس فتا قرار گرفت.

سرهنگ محمدخانی افزود: با پی جویی های فنی و پلیسی، کارآگاهان پلیس فتا موفق شدند عامل هک پروفایل شخصی و انتشار مطالب ناروا علیه شاکیه در فضای مجازی را که فردی ۲۷ ساله، اهل و ساکن رشت بود را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی وی را دستگیر کنند .

وی اظهار کرد: با توجه به ادله دیجیتال کشف شده در بازرسی از منزل متهم، وی صراحتاً به بزه انتسابی خود اعتراف و با تشکیل پرونده به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت معرفی شد.

 رئیس پلیس فتای استان گیلان به کاربران ایرانی عضو شبکه های اجتماعی توصیه کرد از نگهداری تصاویر و ویدئوهای خصوصی در پروفایل خود جداً پرهیز کرده و به هیچ عنوان به ادعاهای کاذب مدیران شبکه های اجتماعی پیرامون حفظ حریم خصوصی کاربران اعتماد و اطمینان نکنند.

ایسنا/

Share