خرسی که باغ وحش بابلسر را به تعطیلی کشاند+عکس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا  تصاویر دردناک خرس زنجیر شده در باغ وحش بابلسر بالاخره کار خودش را کرد و این مجموعه را به تعطیلی کشاند. طاهره فضیلت، رئیس اداره حقوقی محیط زیست مازندران با اعلام خبر توقف فعالیت باغ وحش بابلسر، گفت: فعالیت باغ وحش بابلسر به دلیل شرایط بد نگهداری حیوانات پنجشنبه […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا  تصاویر دردناک خرس زنجیر شده در باغ وحش بابلسر بالاخره کار خودش را کرد و این مجموعه را به تعطیلی کشاند.371158_613

طاهره فضیلت، رئیس اداره حقوقی محیط زیست مازندران با اعلام خبر توقف فعالیت باغ وحش بابلسر، گفت: فعالیت باغ وحش بابلسر به دلیل شرایط بد نگهداری حیوانات پنجشنبه هفته گذشته از سوی دادستان شهرستان متوقف شد.

وی در ادامه از حقیقتی نادیده در این پرونده پرده برداشت و افزود: مجوز این باغ وحش که سه ساله بود از پایان سال ۱۳۸۸ منقضی شده بود و دیگر مجوزی برای فعالیت آن از سوی سازمان محیط زیست صادر نشده بود، اما در این سالها مجوزهای محدودی برای واردات و صادرات پرندگان و نه دیگر حیوانات از سوی سازمان محیط زیست صادر شده بود.

رئیس اداره حقوقی محیط زیست مازندران گفت: در این سالها این باغ وحش به صورت غیر مجاز فعالیت می‌کرد و در بررسی محیط زیست مشخص شد که شرایط نگهداری حیوانات در آن مناسب نیست و فضای زندگی بسیاری از گونه های حیات وحش در آن بسیار بد است.

فضیلت افزود: در طی رسیدگی‌های سازمان محیط زیست و درخواست محیط زیست از دادستان شهرستان، پنجشنبه هفته گذشته حکم توقف ادامه فعالیت این باغ وحش صادر شد که قرار است مدیر این باغ وحش مدارکی را برای دفاع خود ارائه دهد که هنوز ارائه نکرده است.

وی درباره سرنوشت حیوانات این مجموعه گفت: محیط زیست مازندران در حال رایزنی با سازمان محیط زیست برای پیدا کردن مکانی مناسب برای نقل و انتقال حیوانات این باغ است و به محض این که این مکان را مشخص کند، با هماهنگی لازم نقل و انتقال حیات وحش این مجموعه به مکان مورد نظر سازمان محیط زیست انجام خواهد شد.

گفتنی است طی هفته‌های اخیر تصاویر دردناکی از وضعیت بد نگهداری حیات وحش از جمله یک قلاده خرس که در وضع فلاکت باری در این باغ نگهداری می‌شد منتشر شد که به نظر می‌رسد با پیگیری رسانه‌ها ختم به خیر شده و فرجام یافته است اما این خوشحالی در قبال وجود ۷۰۰ مرکز نگهداری از حیوانات در کشور که اغلب وضع خوبی ندارند، چیز زیادی نیست./مهر

 

Share