بازدید نائب رئیس مجلس از سد لاستیکی در دست احداث دهنه سر آستانه اشرفیه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از روابط عمومی آب منطقه ای گیلان عصر روز جمعه بیست و ششم اردیبهشت ماه جاری حجت الاسلام ابوترابی فرد نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، با حضور در محل احداث سد لاستیکی دهنه سر آستانه اشرفیه از عملیات اجرایی این سد بازدید نمود. در این بازدید […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از روابط عمومی آب منطقه ای گیلان عصر روز جمعه بیست و ششم اردیبهشت ماه جاری حجت الاسلام ابوترابی فرد نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، با حضور در محل احداث سد لاستیکی دهنه سر آستانه اشرفیه از عملیات اجرایی این سد بازدید نمود.

در این بازدید که دکتر نجفی استاندار گیلان و مهندس جعفرزاده نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند، از سوی نمایندگان مجری و مشاور پروژه توضیحات لازم در خصوص اهداف ساخت سد لاستیکی دهنه سر، چگونگی روند عملیات اجرایی و میزان پیشرفت فیزیکی این پروژه برای بازدید کنندگان ارائه شد.

بر اساس این گزارش سد لاستیکی دهنه سر که در ۳۰ کیلومتری شهرستان آستانه اشرفیه و بر روی رودخانه سید علی اکبری در دست احداث است، تاکنون ۶۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و طبق برنامه ریزی های انجام شده در صورت تأمین اعتبار لازم طی شش ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

با احداث این سد که مخزن آن ۳۵۰ هزار متر مکعب گنجایش دارد، ضمن تنظیم سالیانه آب به میزان یک میلیون مترمکعب، بالغ بر هزار هکتار از اراضی شالیکاری منطقه دهنه سرآستانه اشرفیه از آب مطمئن کشاورزی برخوردار خواهد شد.

مبلغ برآورد اولیه اجرای این پروژه مهم در منطقه دهنه سر بالغ بر ۳۴ میلیارد ریال است که از محل اعتبارات آب منطقه ای گیلان هزینه می شود.
o_164629b7 o_a8775d78 o_d5ddfe74

Share