اگر برنج و چای نامرغوب تولید کنیم اعتبار خود را از دست خواهیم داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا استاندار گیلان در همایش انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان تصریح کرد : اگر به بحث حمایت از حقوق مصرف کننده توجه نگردد قطعا” تولید موفق نخواهد شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا استاندار گیلان در همایش انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان تصریح کرد : اگر به بحث حمایت از حقوق مصرف کننده توجه نگردد قطعا” تولید موفق نخواهد شد .

jpg1296 دکتر نجفی در این همایش که عصر امروز با حضور واحدهای برتر در زمینه رعایت حقوق مصرف کننده برگزار شد با اشاره به وجود تولیدکنندگان موفق دراستان اظهار داشت : در گیلان تولید کنندگان با سابقه ۴۰ سال وجود دارد که بدلیل رعایت حقوق مصرف کننده همواره موفق هستند .

استاندار گیلان با بیان اینکه باید به توانایی های خودمان تکیه کنیم اظهار داشت : کسانی که امروز سخن از کیفیت و حمایت از حقوق مصرف کنندگان را دارند تولید کنندگان موفقی هستند وبر این اساس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان باید در قالب کمیته های کاری و مشخص عمل کند تا انشاء ا… شاهد موفقیت بیش از پیش آن باشیم .

استاندار گیلان درادامه سخنان خود با بیان اینکه یکی از راههای شکوفایی بخش کشاورزی افرایش کیفیت محصولاتمان است افزود : اگر برنج و چای نامرغوب تولید کنیم در آن صورت اعتبار خود را از دست خواهیم داد و کیفیت محصول ماباید حامل پیام های مثبت باشد .

دکتر نجفی عملکرد واحدهای تولیدی موفق را به دلیل ارتقای کیفیت دانست و بیان کرد: بخشی از صنایع غذایی گیلان موفق عمل کردند ضمن اینکه نیاز است واحدهای تولیدی به طرف استانداردهای ملی هدایت شوند.
نماینده عالی دولت در گیلان بر مشارکت بخش خصوصی در تصمیم گیری ها تأکید کرد و افزود : باتوجه به توانایی های حداقلی اقتصادی در بخش دولتی نباید تمامی تصمیم گیری های بخش خصوصی را دولتمردانی تشکیل دهند که هیچ حضوری در بخش خصوصی ندارند.

دکتر نجفی توجه به بخش خصوصی را عامل موفقیت در توسعه اقتصادی دانست و افزود : حضور پررنگ تر بخش خصوصی در جلسات تصمیم گیری و حمایت از آن از جمله سیاست های استان بشما می رود .

در ادامه این همایش رئیس مجمع نمایندگان با بیان اینکه درطول تاریخ از آغاز خلقت تا به امروز همواره شکل گیری تمامی حکومت ها ، دولت ها و تشکل ها به جهت رفاه حال انسانها بوده است اظهار داشت : طبیعت بکر عالم پاسخگوی همیشگی نیازهای بشر بوده و تنوع در نیازها و خواسته ها موجباتی فراهم کرده تا اصحاب تولید و صنعت بتوانند کالاها را در اختیار مردم قرار دهند .

خصوصی افزود : دنیای پیشرفته امروز برای کمترین کالا بیشترین زمان را برای استاندارد شدن اختصاص می دهد تا بتواند رضایت مشتریان را جلب کند و در چرخه توسعه از جمله شاخص های مهم این است که محصول بتواند جهت دفاع از حقوق مصرف کننده دین خود را اداکند .

وی اظهار داشت : امروز دفاع از حقوق مصرف کننده به عنوان قانون بشمار می رود و کشوری که بخواهد در جهت حمایت از مصرف کننده گام بردارد باید نظام مند باشد و برای نظام مند شدن و دفاع از حقوق مصرف کننده و تولید کننده باید به موازات به آن دو نگریست .
jpg1298

در ادامه این همایش ارغنده پور مدیرکل دفتر نظارت برتشکل ها و هماهنگی امور استانهای سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان با اشاره به نام گذاری سالجاری مزین به نام اقتصاد و فرهنگ همراه با عزم ملی و مدیریت جهادی اظهار داشت : رعایت حقوق مصرف کننده موضوعی فرهنگی و اقتصادی بشمار می رود که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم .

وی با بیان اینکه حقوق مصرف کننده زمانی آغاز بکار کرد که صنعت پا به عرصه وجود گذاشت افزود : مصرف کننده حق دارد مطلع باشد ، آموزش ببیند ، تشکل داشته باشد و از کالای با کیفیت استفاده کند و این مواردجزء اصولی بشمار می رود که به عنوان حقوق مصرف کننده مورد پذیرش جهان قرار گرفته است

در این نشست همچنین منتظری رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان با اشاره به اهمیت مدیریت تنظیم و پایش در مدیریت بازار اظهار داشت : توسعه فضای رقابتی ، شفاف سازی و حمایت از تولیدات داخل از جمله مطالب مهمی بشمار می رود که به دنبال آن هستیم

وی واگذاری نظارت و بازرسی به تشکل های مردم نهاد را از جمله مهمترین عوامل پایش عنوان کرد و اظهار داشت : بخش عمده ای از نظارت باید توسط تشکل های مردم نهاد صورت پذیرد که از جمله تشکل های مهم در این بخش انجمن حمایت از مصرف کنندگان است .

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت از عضویت بیش از ۱۲ هزار نفر در انجمن حمایت از مصرف کنندگان استان خبرداد و افزود : امروز در کشور ما مصرف کننده تنها خریدار نیست بلکه هرفردی که کالا را مصرف می کند می تواند از حقوق مصرف کننده دفاع کند

در این همایش استاندار گیلان از واحدهای برتر در زمینه رعایت حقوق مصرف کننده با اهداء لوح و هدایایی تقدیر کرد .

Share