ارتقای شبکه تلفن همراه به۳G/اهدای۴گیگابایت حجم رایگان به مشترکان

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا خضردوست از ارتقای نسل تلفن همراه از ۲G به ۳G خبر داد و گفت:از شهریور ماه امسال رشت به همراه ۱۰ شهر دیگر در کشور به امکانات نسل سوم مجهز می شوند و بعد آن این ارتقا در سایر شهرها نیز صورت خواهد گرفت.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا جشن هفته ارتباطات با حضور استاندار گیلان,دو تن از معاونین شرکت مخابرات ایران , مسئولین استان گیلان از جمله بازرس کل  گیلان و رئیس کل دادگستری در تالار شرکت مخابرات استان گیلان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار دیارمیرزا مهندس خضردوست رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت مخابرات استان گیلان در ابتدای این مراسم ضمن خیرمقدم به استاندار گیلان و مدیران ارشد شرکت مخابرات ایران اظهار امیدواری کرد با راهنمایی و مساعدت این بزرگان تحولات آغاز شده در شرکت مخابرات پس از خصوصی سازی در سال ۸۸ همچنان ادامه یابد.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان گیلان با بیان اینکه پس از خصوصی سازی شرکت مخابرkhezr_2656ات که طبق اصل ۴۴ قانون اساسی صورت گرفته است مخابرات وارد فضای جدیدی شده است اظهار داشت:در زمینه تلفن ثابت هزینه صورت گرفته توسط شرکت مخابرات بسیار زیاد اما درآمدها بسیار پایین است اما این مضووع به هیچ .جه مانع آن نشده است که شرکت مخابرات تعهدات خود را نسبت به مردم و پیمانکاران نادیده بگیرد.
وی در ادامه افزود:یکی از دغدغه های شرکت مخابرات باتوجه به اینکه وظیفه ی نگهداری از خصطوط سایر را برعهده دارد ,افزایش میزان تعرفه هاست.

خضردوست رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت مخابرات استان گیلان با اشاره به چشم انداز ایران ۱۴۰۴ و منویات مقام معظم رهبری در این زمینه افزود:اگر می خواهیم  به اهداف مورد نظر در چشم انداز برسیم باتوجه به پیشتاز بودن صنعت مخابرات موجب توسعه سایر صنایع نیز خواهد شد و باید تلاش خود را افزایش دهیم.
خضردوست از ارتقای نسل تلفن همراه از ۲G به ۳G خبر داد و گفت:از شهریور ماه امسال رشت به همراه ۱۰ شهر دیگر در کشور به امکانات نسل سوم مجهز می شوند و بعد آن این ارتقا در سایر شهرها نیز صورت خواهد گرفت.
مدیرعامل شرکت مخابرات استان گیلان با اشاره به اینکه شرکت مخابرات در استان گیلان خدمات اینترنت پرسرعت ارائه نمی کرد خاطرنشان کرد:در گیلان ADSl بصورت مشارکتی با سایر شرکت ها ارائه میشد اما باتوجه به امکانات و پتانسیل شرکت مخابرات در طول ۵ ماه حدود ۲۹ هزار پورت ADSl توسط کاربران خریداری شده است.
خضردوست از افزایش پهنای باند اینترنت استان گیلان خبرداد و گفت: ۴ گیگابایت حجم رایگان به مشترکان اینترنت آشنای اول مخابرات اهدا می شود که۲ گیگابایت از این حجم رایگان توسط استاندار محترم و ۲ گیگابایت از سوی شرکت مخابرات استان گیلان به مشترکان گیلانی است.
مدیرعامل شرکت مخابرات استان گیلان از طلب ۲۰ میلیارد تومانی شرکت مخابرات گیلان از مشترکان خبر داد و گفت:یک دستگاه خودروی پیکانتو به مشترکان خوش حساب تلفن ثابت که از ۱۵ فروردین الی ۳۱ فروردین هزینه تلفن خود را پرداخت کرده اند اهدا می شود.و یک دستگاه خودروی دیگر برای ان دسته از مشترکانی ست که بدهکارند و امیدواریم انها هرچه زودتر نسبت به بدهی خود اقدام کنند.
خضردوست از افتتاح ۱۵۴ پروژه در استان گیلان به ارزش ۳۹ میلیارد تومان خبر داد و گفت:این مقدار سرمایه گذاری در ۵ ماه گذشته صورت گرفته است و فروشگاه های برندشاپ برای ارائه و خدمات فروش اینترنت,سیم کارت,تلفن ثابت,خدمات شارژ و قطع و وصل تلفن همراه و ثابت افتتاح می شود.
این مسئول از ساخت سالن مرکز عملیات شبکه(NOC) شرکت مخابرت خبرداد و اظهار داشت:مرکز احداث شده در سطح کشور نظیر ندارد و در این مرکز عملیات شبکه به منظور تسریع در برقراری ارتباط و رفع خرابی ها انجام می شود.
به گزارش خبرنگار دیارمیرزا مرکز NOCبا حضور استاندار گیلان به بهره برداری رسید.

Share