اجرای طرح درمان اضطراری در مناطق محروم گیلان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا علیرضا خصوصی‌ثانی با اشاره به برنامه‌های هلال ‌احمر گیلان اظهار کرد: در آغاز سال جاری طرح نوروزی یکی از برنامه‌های هلال احمر بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا علیرضا خصوصی‌ثانی با اشاره به برنامه‌های هلال ‌احمر گیلان اظهار کرد: در آغاز سال جاری طرح نوروزی یکی از برنامه‌های هلال احمر بود.

فعالیت ۱۱۰ هزار عضو داوطلب هلال احمر گیلان

13930106000245_PhotoAوی اجرای طرح فرشتگان رحمت توسط معاون جوانان هلال احمر را از جمله برنامه‌ها ذکر کرد و افزود: بالغ بر ۱۱۰ هزار نفر اعضای داوطلب هلال احمر گیلان فعالیت دارند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: این اعضا در چهار گروه هدایت، حمایت، مشارکت و مهارت به صورت مستمر در مواقع وقوع حوادث با جمعیت هلال احمر همکاری دارند.

وی با اشاره به وجود ۱۴ پایگاه داخلی هلال احمر گیلان تصریح کرد: این پایگاه‌ها در مساجد، اداره‌ها و کارخانه‌ها با همدلی به خانواده‌های کم‌بضاعت و… کمک می‌کردند.

جذب ۲ میلیارد ریالی کمک‌های مردمی هلال احمر گیلان

خصوصی‌ثانی از جذب حدود ۲ میلیارد ریال کمک‌های مردمی در سال جاری خبر داد و گفت: توانستیم با این مبلغ در خدمت نیازمندان باشیم.

وی اجرای طرح نیابت با مشارکت داوطلبان خیران را از دیگر اقدام‌های هلال احمر گیلان ذکر کرد و افزود: امسال شعار ما این بود که هیچ سالمندی تنها نیست، و در طرح نیابت سالمندان را شناسایی و ساماندهی کردیم.

وجود ۱۰۲ هزار نفر عضو جوانان هلال احمر گیلان

این مسئول با بیان اینکه بالغ بر ۱۰۲ هزار نفر عضو جوانان هلال احمر هستند، تصریح کرد: یک‌هزار و ۱۶ کانون دانشجویی، جوانان و دانش‌آموزی در مکان‌های مختلف گیلان فعالیت دارند.

وی با اشاره به اینکه در طرح نوروزی بیش از ۳۸۸ هزار نفر به ۹۰ ایستگاه سلامت مراجعه کردند، یادآور شد: خدماتی مانند فشار خون، قند خون و … به مسافران و مهمانان نوروزی ارائه شد.

خصوصی‌ثانی درباره طرح ملی امداد و نجات گفت: در این طرح از ۴۰۰ نفر نجات‌گر گیلان استفاده شد.

وی تفاوت بین امدادگر و نجات‌گر را تشریح کرد و یاد‌آور شد: نجات‌گران کمک‌های اولیه رهاسازی و عملیات‌های مختلف را انجام می‌دهند.

این مسئول اضافه کرد: در نوروز امسال با ۲۴ پایگاه امدادی در ۱۶ شهرستان به همراه ۲۵ دستگاه آمبولانس و ۱۱ مورد خودروهای ست نجات، ۱۶ دستگاه موتورسیکلت امدادی، خودروهای کمک‌دار و یک فروند بالگرد و… در خدمت مسافران بودیم.

اجرای طرح درمان اضطراری در مناطق محروم گیلان

وی از افزایش ایمنی جاده‌ها و تجهیزات هلال احمر گیلان در سال جاری خبر داد و گفت: ارائه آموزش‌های لازم هلال احمر در جاده‌ها از جمله اقدام‌ها بود.

خصوصی‌ثانی میانگین زمان حضور امدادگران گیلان در صحنه عملیات را ۵ دقیقه و ۲۹ ثانیه عنوان کرد و افزود: این زمان نسبت به سال گذشته یک‌ دقیقه و ۳۱ ثانیه تقلیل یافته است.

وی اجرای طرح درمان اضطراری در مناطق محروم را از برنامه‌های هلال احمر گیلان عنوان کرد و یادآور شد: با اجرای این طرح در خدمت محرومان قرار می‌گیریم./فارس

Share