همه ی هواپیماهایی که رفتند و برنگشتند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا در عالم هوانوردی از این دست پروازها کم نیستند اما در اینجا به پنج پرواز معروف که نهایتا به مرگ سرنشینان و سرنوشت غم انگیر آنان ختم شد، اشاره می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا در عالم هوانوردی از این دست پروازها کم نیستند اما در اینجا به پنج پرواز معروف که نهایتا به مرگ سرنشینان و سرنوشت غم انگیر آنان ختم شد، اشاره می شود

پرواز ۴۴۷ هواپیمایی فرانسه: در سال ۲۰۰۹ ایرباس A330ایرفرانس که از ریو دو ژانیرو به پاریس پرواز می کرد درون اقیانوس اطلس سقوط کرد تمامی ۲۲۸ مسافر و خدمه آن کشته شدند اما آن زمان پنج روز کامل طول کشید تا بقایای هواپیما پیدا شد همچنین سه سال طول کشید که کریستالهای یخ عامل قطع سیستم اتوپایلوت و سقوط هواپیما اعلام شد جسد ۷۴ نفر پیدا نشد.

1 (1)

آملیا ارهارت: یکی از مشهورترین داستانها در تاریخ هوانوردی به شمار می رود هواپیمای دو موتره الکترای وی در تاریخ ۱۹۳۷ بر فراز اقیانوس آرام مفقود شد و بعد از چندین بار ارسال تیم جست و جو که میلیونها دلار هم هزینه در بر داشت خبری از او و هواپیمایش نشد . وی در سال ۱۹۳۹ رسما مرده اعلام شد.

1 (2)

پرواز ۷۳۹ تایگر لاین : پرواز نظامی ایالات متحده از گوام در سال ۱۹۶۲ با بیشتر ۹۰ پرسنل به سمت فیلیپین حرکت کرد، اما هرگز به مقصد نرسید خلبانان هیچ پیام اضطراریارسال نکردند ، و ۱۳۰۰ نفرنظامی درگیر جست و جویی شدند که نتیجه ای نداشت .خدمه یک نفتکش لیبریایی از دیدن یک شی بسیار نورانی در مسیر و زمان پرواز این هواپیما خبر دادند اما هیت هوانوردی آمریکا گفت قادر به تعین نوع و علت آن حادثه نیست.

1 (6)

پرواز بریتیش ایرویز در آمریکای جنوبی: از آن زمان بیش از۵۰ سال برای پیدا کردن هر گونه اثری از ۱۱ نفر سرنشین پرواز ۱۹۴۷ که در کوه های آند سقوط گذشت اما اثری از آثار سقوط آن هواپیما پیدا نشد. تا این که دو نفراز کوهنوردان آرژانتینی موتور معدوم هواپیمایی را درکوههای آند در سال ۱۹۹۸ کشف کردند.برخی می گویند هواپیما و مسافران آن در سقوط بهمن برای ابد مدفون شده است.

1 (5)

مثلث برمودا: یک سری از ناپدید شدن هواپیماها در گستره وسیعی از اقیانوس در فلوریدا و پورتوریکو که برمودا نامیده شده است رخ داده است . که باعث ایجاد خرافات بسیار و نظریه های علمی اثبات نشده شده است دو جت مسافری بریتیش ایرویز آمریکای جنوبی در منطقه در سال های ۱۹۴۸ و ۱۹۴۹ ناپدید شدند و بیش از ۵۱ نفر در دو پرواز هرگز یافت نشدند. در ۱۹۴۵ پنج بمب افکن های آمریکایی برای ماموریت آموزشی در منطقه گم شدند و هرگز پیدا نشدندموارد از این دست و گزارش شده زیاد است.

 

1 (4)

پروازشماره ۵۷۱ نیروی هوایی اروگوئه: یک پرواز به سمت سانتیاگوی شیلی حامل ۴۵ مسافران و خدمه که به علت بدی آب و هوا در کوههای آند در سال ۱۹۷۲ سقوط کرد .

1 (3)

تا ۷۲ روز اثری از هواپیما پیدا نشد. ۱۶ نفر از بازماندگان این حادثه به علت گرسنگی به مرده خواری روی آوردن تا زنده بمانند./خبرآنلاین

Share