جدال کوچک زاده و لاریجانی در صحن علنی مجلس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده تهران مبنی بر اینکه گزارش عملکرد بودجه مجلس به نمایندگان ارائه نمی شود و ۲۰ تا ۳۰ میلیارد تومان در اختیار رئیس مجلس است، گفت: گزارش بودجه مجلس ماهانه توسط آقای باهنر اعلام می شود و متاسفیم که همین اظهارات […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده تهران مبنی بر اینکه گزارش عملکرد بودجه مجلس به نمایندگان ارائه نمی شود و ۲۰ تا ۳۰ میلیارد تومان در اختیار رئیس مجلس است، گفت: گزارش بودجه مجلس ماهانه توسط آقای باهنر اعلام می شود و متاسفیم که همین اظهارات باعث شده مجلس شورای اسلامی در اقل وضع اداره شود.

imagesدر جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی مهدی کوچک زاده نماینده مردم تهران با اعلام تذکر آیین نامه ای در خصوص رای گیری استمزاجی ریاست مجلس در جلسه غیرعلنی در خصوص جداول بودجه، گفت: رای گیری استمزاجی شما بدین معنا بود که شبهه غیر قانونی بودن این جداول را قبول کرده اید.

وی ادامه داد: بر اساس آیین نامه داخلی مجلس کمیسیون برنامه و بودجه موظف است به بودجه سالانه مجلس رسیدگی کرده و گزارش عملکرد آن را تا شهریور ماه همان سال ارائه دهد. در بودجه سال ۹۲ گزارش عملکردی از بودجه مجلس ارائه نشده است. کوچک زاده گفت: ۲۰ تا ۳۰ میلیارد از بودجه مجلس در اختیار ریاست مجلس برای کمک به اشخاص حقیقی و حقوقی وجود دارد، از همان پول هایی که تامین اجتماعی داده بود و ما خبر نداریم.

این نماینده تهران با اشاره به برگزاری جلسه غیرعلنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی و توصیه های لاریجانی به نمایندگان در خصوص اظهارنظرهای رسانه ای، گفت: برگزاری جلسه غیرعلنی ضوابطی دارد که در صورت اضطرار و به تقاضای رئیس جمهور یا وزرا یا ۱۰ نفر از نمایندگان می توان جلسه غیرعلنی برگزار کرد.

وی خطاب به لاریجانی اظهار داشت: با کدام توجیه جلسه غیرعلنی روز یکشنبه به مدت ۲ ساعت برگزار شد و شما نظرات خود را در مورد رفتارهای رسانه ای تعداد معدودی از نمایندگان اعلام کردید.

وی تاکید کرد: مجموع این کارها نشان می دهد که اصراری در عمل بر اساس آیین نامه داخلی مجلس وجود ندارد، اگر رفتار غیرقانونی شود ضرر به صاحب منصبان است. در این هنگام تعدادی از نمایندگان با فریادهای دو دوی خود با اظهارات کوچک زاده مخالفت کردند.

کوچک زاده خطاب به نمایندگانی که با گفت ۲- ۲ مخالفت خود را با اظهارات وی نشان دادند، گفت: شما مخالفید ما با رئیس مخالفت کنیم، بلند شوید و بگویید که آستان بوس درگاه رئیس هستید.

در ادامه علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر کوچک زاده اظهار داشت: برای برگزاری جلسه غیرعلنی غیررسمی چنین شرطی وجود ندارد.

وی ادامه داد: گزارش بودجه مجلس هر ماه توسط آقای باهنر به نمایندگان اعلام می شود. ما متاسفیم که همین اظهارات باعث شده مجلس شورای اسلامی در این وضع اداره شود که بعدا مردم فکر می کنند نمایندگان درآمد آنچنانی دارند./مهر

Share