تذکر نماینده گیلان به رئیس جمهور در مورد نرخ چای

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا،محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: از وزیر انتظار می‌رود که نظارت بر رسانه‌ها و مطبوعات را مورد توجه جدی قرار دهد. اما اخیراً مطالبی بر خلاف شئونات و باورهای اعتقادی مسلمان‌ها مانند غیر انسانی دانستن […]

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا،محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: از وزیر انتظار می‌رود که نظارت بر رسانه‌ها و مطبوعات را مورد توجه جدی قرار دهد. اما اخیراً مطالبی بر خلاف شئونات و باورهای اعتقادی مسلمان‌ها مانند غیر انسانی دانستن لایحه قصاص، زیر سوال بردن چادر2مجلس، دفاع از بهائیت و جسارت به حضرت زهرا (س) در رسانه‌ها منتشر شده است که انتظار می‌رود نظارت جدی‌تری وجود داشته باشد و برخوردهای لازم انجام شود تا چنین مطالبی منتشر نشود.

وی ادامه داد: از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انتظار داریم که در مورد انتصابات خود توجه لازم را داشته باشد و افرادی که سوء سابقه داشته و دارای محکومیت‌هایی در دادگاه‌های خاص هستند، در مسئولیت‌هایی مانند مدیرکلی قرار داده نشوند.

نماینده مردم کرمان همچنین از وزیر کشور درخواست کرد که به شهرداری‌ها به ویژه شهرداری‌های کرمان و راور توجه کند چرا که این شهرداری‌ها در حال حاضر پول عیدی، پاداش و حقوق کارمندان و کارکنان خود را ندارند.

در ادامه، قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد در مجلس در تذکر شفاهی با اشاره به موضوع سبد کالا اظهار داشت: یکی از انتظارات ما از دولت این است که در مورد شامل شدن نیازمندان و توزیع درست این سبد را با تدبیر خود اجرای کند.

وی در خصوص ساخت و تکمیل راه‌آهن استراتژیک بجنورد- گرگان و بجنورد – مشهد تأکید کرد: این پروژه نه یک پروژه منطقه‌ای، بلکه فراملی و بین‌المللی است لذا خواستار اجرایی شدن آن هستیم.

نماینده مردم بجنورد در مجلس در مورد اظهارنظر فردی که گفته‌ بود وضع زنان قبل از انقلاب بهتر از حالا بوده است، گفت: این خانم یا اصلاً آنچه امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری فرمودند و مردم می‌بینند را نمی‌بینند یا ارزش‌های اسلامی را قبول ندارد لذا نسبت به اینکه انقلاب اسلامی و حوزه زنان این گونه مورد قضاوت‌های ظالمانه قرار نگیرند، هشدار جدی می‌دهم.

**راه برون رفت از شرایط فعلی کشور اجرای دقیق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است

حمیدرضا فولادگر نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی طی سخنانی در صحن علنی مجلس اظهار داشت: راه برون رفت از شرایط فعلی کشور، بدون شک اجرای دقیق و سریع سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

وی با بیان اینکه در بخش مقررات و قوانین نیاز به بازنگری جدی داریم، گفت: لازم است نوعی مقررات‌زدایی برای رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی و جذب مشارکت‌های عمومی داشته باشیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: سالیان سال است که ما با قوم بختیاری معاشرت داریم و با آنها کار می‌کنیم. ضمن توجه به احساسات منطقی و صحیحی که رئیس سازمان صدا وسیما از خود ابراز کرد و با توجه به تذکر مقام معظم رهبری که مواظب باشید دشمن به مسائل قومی دامن نزد، حالا چرا نمایندگان مجلس موارد اختلافی را پیش می‌کشند و بحث انتقال آب در حوزه زاینده رود را مطرح می‌کنند.

فولادگر ادامه داد: این مباحث کارشناسی است و شورای آب تصویب کرده که حاکمیت این کار با وزارت نیرو باشد و حوزه زاینده رود بر عهده این وزارتخانه است لذا نباید اجازه داد که بین مسائل و اختلافات دامن زده شود و باید با صمیمیت، وحدت و کار کارشناسی این موضوع حل شود.

 

**تذکر به وزیر اقتصاد در مورد دریافت سودهای بالا توسط بانک‌ها

در ادامه احمد شوهانی نماینده مردم ایلام در مجلس در تذکر شفاهی به وزیر اقتصاد گفت: تذکر من به وزیر اقتصاد در خصوص دریافت سودهای بالا و غیرقانونی توسط بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری است که موجب نارضایتی مردم شده است چرا که بانک‌های عامل علی‌رغم دریافت تسهیلات مبادرت به بستن کارخانجات کردند که وزیر اقتصاد باید در این زمینه چاره اندیشی کند.

وی در تذکری به وزیر کار گفت: بیکاری جوانان و فارغ التحصیلان که در ایلام به سر می‌برند به دلیل نبود زیرساخت‌ها و ضعف بخش خصوصی در حالت بحرانی است ضمن اینکه باید در سن استخدام‌ها اصلاح شود چرا که سن بیکاران بالا رفته و آنها نمی‌توانند به دستگاه‌ها روی یابند.

نماینده مردم ایلام در مجلس در تذکری به وزیر ارشاد اظهار داشت: سازمان حج و زیارت از مسافرت انفرادی به عراق جلوگیری می‌کند که این هیچ توجیه ندارد لذا از وزارت ارشاد درخواست رسیدگی به این موضوع را دارم.

شوهانی در تذکر دیگری به رئیس بنیاد مستضعفین خاطر نشان کرد: علی‌رغم سومدیریت شدید درکارخانه سیمان ایلام که باعث تشدید اختلافات قومی و قبیله‌ای شده، متاسفانه هنوز هم توجهی به آن نشده است.

** نرخ چای هر چه سریعتر اعلام شود

مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در تذکری به رئیس جمهور اظهار داشت: تذکری در خصوص واردات برنج به رئیس جمهور دارم. بارها اعلام کردیم که میزان نیاز کشور برای برنج ۴۰۰ هزار تن است ولی هم اکنون بالای یک و نیم میلیون تن برنج وارد کشور شده است؛ رئیس جمهور با سیاست‌های جنابعالی این موضوع مطابقت ندارد و جز اینکه زمین‌های کشاورزی تغییر کاربری پیدا کند و این محصول غیر اقتصادی شود نتیجه دیگری نخواهد داشت.

وی در پایان گفت: امروز وقت آن است که نرخ چای هر چه سریعتر اعلام شود و ما نمایندگان پیشنهاد می‌کنیم که دستور تسریع در اعلام نرخ چای را صادر کنید./تسنیم

Share