اعلام نتیجه آزمایش برنج های هندی

طی بازدید از ۹ کارخانه فرآوری برنج هندی و آوردن نمونه هایی از خط تولید برنج این ۹ کارخانه جهت کنترل سلامت به آزمایشگاه وزارت بهداشت و درمان، سازمان غذا و دارو هفت نوع از برنج های هندی را سالم و دو نوع دیگر را مشکوک به آلودگی اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس، درخصوص اعلام نتایج آزمایش نمونه هایی از برنج هندی در جلسه دیروز سازمان غذا و دارو، گفت: این سازمان هفت نوع از برنج های هندی را سالم و دو نوع دیگر را مشکوک به آلودگی اعلام کرد.

bernj رحمت اله نوروزی درخصوص اعلام نتایج آزمایش نمونه هایی از برنج هندی درجلسه دیروز سازمان غذا و دارو، گفت: دیروز جلسه ای در سازمان غذا و دارو در خصوص ارتقای کیفیت برنج های وارداتی با حضور مقداد نجف نژاد نماینده بابلسر و فریدون‌کنار ونمایندگان وزارت جهاد کشاورزی و بخش آزمایشگاهی و کنترل کیفیت سازمان غذا و دارو داشتیم.

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی، با تأکید براینکه هنوز نتایج آزمایشات به صورت جامع مشخص نشده است، تصریح کرد: طی بازدید از ۹ کارخانه فرآوری برنج هندی و آوردن نمونه هایی از خط تولید برنج این ۹ کارخانه جهت کنترل سلامت به آزمایشگاه وزارت بهداشت و درمان، سازمان غذا و دارو هفت نوع از برنج های هندی  را سالم و دو نوع دیگر را مشکوک به آلودگی اعلام کرد.

نوروزی افزود: با توجه به اینکه هنوز نتایج آزمایشات به صورت کامل مشخص نشده است به همین علت نمی توان نام این برنج ها را ذکر کرد.

عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: پس از جمع بندی کامل نتایج آزمایشات در آزمایشگاه وزارت بهداشت  و ارسال گزارش به سازمان غذا و دارو، در اسرع وقت نتایج آزمایش و نام نمونه های برنج ۹ کارخانه فرآوری برنج هندی برای اطلاع رسانی عموم ابلاغ می شود.

گفتنی است؛ باتوجه به واردات بیش تر برنج به کشور از سوی هند و بحث آلودگی این نوع برنج ها، در ماه گذشته چند نفر از نمایندگان کمیسیون کشاورزی، کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و مسئولان ذی ربط از جمله سازمان غذا و دارو و وزارت جهاد کشاورزی برای بررسی برنج هندی به کشور هند سفر کردند.

در این سفر از ۹ کارخانه فرآوری برنج هندی بازدید به عمل آمده است و نمونه هایی از خط تولید برنج این ۹ کارخانه به منظور بررسی از نظر بهداشتی به ایران آورده شده و تاکنون جهت آزمایش و بررسی در آزمایشگاه وزارت بهداشت و درمان هستند که به زودی نتایج آزمایشات برنج نمونه برداری شده اعلام می شود که این مهم در تأیید صلاحیت و عدم تأیید صلاحیت واحدفرآوری کمک می کند./خانه ملت

Share