گیلان نیازمند امکانات بیشتری است/بحران برف گیلان مدیریت شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه در پی بارش سنگین برف از تمامی امکانات دولتی و بخش خصوصی استفاده شد، گفت : گیلان با توجه به حادثه خیز بودن، نیازمند امکانات و تجهیزات بیشتر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا استاندار گیلان در نشست بررسی آخرین وضعیت مناطق برفی استان که با حضور وزیر نیرو به نمایندگی از رئیس جمهور برگزار شد با بیان اینکه در بازدیدهای خود ازمناطق برفی شاهد تلاش همه دستگاههای اجرایی برای رفع بحران ناشی از برف گفت : خدمات آب ، برق وگاز ، سوخت رسانی، تامین ارزاق عمومی بویژه آرد ونان در این مناطق هم اکنون مشکلی ندارد. و تردد در راههای اصلی وفرعی استان نیز در جریان وارتباط بیشتر روستاها نیز برقرار است .

najafi  نماینده عالی دولت در گیلان در این نشست ۲ ساعته که تا ۳۰ دقیقه بامداد پنج شنبه به طول انجامید حجم ، وسعت و کاهش دمای برف اخیر را کم سابقه دانست و افزود : با توجه به پیش بینی های صورت گرفته در ستاد مدیریت بحران استان در نخستین ساعات بارش برف دستگاههای اجرایی با تمام توان جهت خدمت رسانی به مردم در صحنه حضور یافتند و از بروز حوادث بدی که امکان وقوع آن وجود داشت جلوگیری بعمل آمد .

وی از طرح بررسی برآورد خسارت وارده ناشی از برف استان های گیلان و مازندران در جلسه آتی هیئت دولت خبر داد و گفت : ضرورت برآورد دقیق خسارت های ناشی از برف استان در دوروز آینده جهت جمع بندی و ارسال به هیئت دولت بسیار مهم است.

استاندار گیلان همچنین خواستار توجه ویژه مسئولین کشوری برای اختصاص اعتبارات لازم در بخش های خصوص ، مردمی و دولتی گردید

استاندار گیلان در ادامه سخنان خود افزود : به دستور ریس جمهور بخش اعظمی از مباحث مطرح گردیده در جلسه امروز هیئت دولت نیز به بحث بارش برف در مناطق گیلان و مازندران اختصاص یافت .

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه در پی بارش سنگین برف از تمامی امکانات دولتی و بخش خصوصی استفاده شد، گفت : گیلان با توجه به حادثه خیز بودن، نیازمند امکانات و تجهیزات بیشتر است.

وزیر نیرو در این نشست با قدردانی از مدیریت خوبی که در گیلان در رابطه با بحران برف انجام شد گفت : از شادابی ،نشاط ، تفکر و تدبیری که در این بحران صورت گرفته خوشحال شدم . واز مردم نیزبخاطر صبر وبردباری وهمکاری که داشتند تشکر میکنم

مهندس چیت چیان با اشاره به مشکلات ناشی از بارش سنگین برف در استان های شمالی گفت : به رغم مشابه بودن شرایط در استانهای گیلان ومازندران در گیلان بخاطر مدیریت خوب صورت گرفته مردم کمتر شاهد رنج بودند .

وی با اشاره به اینکه به عنوان نماینده رئیس جمهور در نشست ستاد بحران شرکت کرده است گفت : مسائل و مشکلات و خواسته های مردم و مدیران گیلان را به اطلاع رئیس جمهور خواهم رساند تا در نشست هیئت دولت برای رسیدگی مطرح شود .

در ادامه این نشست هریک از مدیران دستگاههای اجرایی و خدمات رسان به ارائه گزارش از آخرین اقدامات صورت گرفته خود پرداختند .

Share