کفاشیان: صداوسیما پول‌ ندهد فوتبال را تعطیل می‌کنیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا رئیس فدراسیون فوتبال تاکید کرد که اگر صداوسیما حق واقعی پخش تلویزیونی را ندهد، فوتبال را تعطیل خواهد کرد.  علی کفاشیان  درباره لغو اردوی تیم ملی در آفریقای جنوبی عنوان کرد: کی‌روش صبح روز چهارشنبه با من در این باره صحبت کرد و گفت وقتی بازیکنانم را در اختیار […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا رئیس فدراسیون فوتبال تاکید کرد که اگر صداوسیما حق واقعی پخش تلویزیونی را ندهد، فوتبال را تعطیل خواهد کرد.

kafashian علی کفاشیان  درباره لغو اردوی تیم ملی در آفریقای جنوبی عنوان کرد: کی‌روش صبح روز چهارشنبه با من در این باره صحبت کرد و گفت وقتی بازیکنانم را در اختیار ندارم رفتن به این اردو فایده‌ای ندارد و با شرایط کنونی فقط خودم و دستیارانم باید به اردو برویم! کی‌روش با توجه به این شرایط ترجیح داد اردوی تیم ملی در آفریقای جنوبی لغو شود.

وی ادامه داد: باید حق را به سرمربی تیم ملی داد چرا که وقتی ۸،۹ بازیکن خود را ندارد نمی‌تواند خواسته‌هایش را در اردو پیاده کند و به همین دلیل تصمیم گرفته شد اردوی آفریقای جنوبی لغو شود.

کفاشیان اظهار داشت: اگر باشگاه‌ها به تعهدات خود عمل می‌کردند تیم ملی امروز دچار این مشکل نمی‌شد. بازیکنانی همانند نکونام، جباری، منتظری، تیموریان و جلال حسینی زمانی که می‌بینند باشگاه‌های‌شان به تعهداتی که داده‌اند عمل نمی‌کنند به خارج از کشور می‌روند. همین بازیکنان با نصف قیمت هم حاضرند در تیم‌‌های‌شان بمانند ولی زمانی که باشگاه‌ها به آنچه که تعهد کرده‌اند عمل نمی‌کنند راه خارج را در پیش می‌گیرند.

رئیس فدراسیون فوتبال تاکید کرد: دست فدراسیون هم خالی است و نمی‌توانیم به باشگاه‌ها در این زمینه کمک کنیم. متاسفانه اکنون شرایط خوبی حاکم نیست و بازیکنان به همدیگر نگاه می‌کنند و می‌بینند که یک نفر به لیگ‌های عربی رفته و از نظر مالی هم تامین شده در نتیجه آنها هم ترغیب می‌شوند که تیم‌های‌شان را ترک کنند. این شرایط اصلاً به نفع فوتبال ایران نیست.

وی اضافه کرد: زمانی که بازیکن از لحاظ روحی و روانی خوب نباشد نمی‌تواند عملکرد مناسبی داشته باشد. باشگاه‌های ما به دلیل مشکلاتی که دارند نمی‌توانند بازیکنان خود را نگه دارند و به همین دلیل شاهد بروز این اتفاقات هستیم.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که کی‌روش تا پیش از حضور منتظری، نکونام و جباری در قطر اردوی تیم ملی را لغو نکرده بود اما پس از این موضوع و با توجه به احتمال حضور تیموریان در لیگ قطر اردو را لغو کرد، گفت: واقعیت این است که زور ما به باشگاه‌های خارجی نمی‌رسد و نمی‌توانیم به آنها بگوییم از ۲۰ فروردین بازیکنان ایرانی‌شان را به ما بدهند اما  از آنجایی که تیم‌های ایرانی منافع ملی را در نظر می‌گیرند می‌توانیم از آنها بخواهیم بازیکنان‌شان را به تیم ملی بدهند.

وی با بیان اینکه در این شرایط زورمان به باشگاه‌های داخلی می‌رسد، درباره انتقاد قلعه‌نویی از لغو اردوی تیم ملی به خاطر حضور ۳ بازیکن در لیگ قطر عنوان کرد: از قلعه‌نویی انتظار داریم که به تیم ملی کمک کند. همه ما به عنوان یک ایرانی دوست داریم تیم ملی کشورمان در جام جهانی ۲۰۱۴ خوب ظاهر شود و انتظار کمک از تیم‌های باشگاهی داریم. ما این انتظار را نمی‌توانیم از تیم‌های خارجی داشته باشیم چرا که آنها دل‌شان به حال ما نمی‌سوزد اما باشگاه‌های ما دنبال منافع ملی هستند و به همین دلیل از آنها می‌خواهیم با تیم ملی همکاری کنند.

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به شرایط حاکم تصریح کرد: وقتی مجلس تصویب می‌کند که پولی به باشگاه‌های ما نرسد و صداوسیما هم حق پخش واقعی را به ما نمی‌دهد ناچاریم برنامه دیگری در پیش بگیریم تا بتوانیم جلوی نابودی فوتبال را بگیریم.

کفاشیان در توضیح بیشتر این برنامه‌ها به تسنیم گفت: اگر صداوسیما حق پخش واقعی را به ما ندهد از سال آینده جلوی پخش مسابقات را می‌گیریم و اجازه نمی‌دهیم مسابقات لیگ و جام حذفی از صداوسیما پخش شود.

وی در پاسخ به این سوال که تا چه اندازه این تهدید جدی است، خاطرنشان کرد: مطمئن باشید که اگر خواسته‌مان برآورده نشود این کار را خواهیم کرد. فوتبال با این شرایط رو به نابودی است و باشگاه‌های ما حق‌شان را می‌خواهند. ما نمی‌توانیم نابودی فوتبال را تماشا کنیم و اگر قرار است صداوسیما حق ما و باشگاه‌ها را ندهد جلوی پخش مسابقات را خواهیم گرفت.

کفاشیان یادآور شد: فدراسیون فوتبال مبلغ ۱۶۰ میلیارد تومان را برای حق پخش تلویزیون درخواست کرده و اگر این خواسته محقق نشود ما کار را می‌خوابانیم و هر فردی که می‌تواند با این شرایط کار کند، “بسم‌الله”، بیاید و کار کند. اگر صداوسیما حق پخش واقعی را ندهد نه لیگ خواهیم داشت و نه تیم ملی و فقط می‌توانیم شب‌ها مسابقات لیگ‌های اروپایی را از تلویزیون ببینیم و لذت ببریم!

وی تاکید کرد: حیات باشگاه‌های ما به خطر افتاده آن هم به این دلیل که حق آنها داده نمی‌شود. همه باید کمک کنند تا فوتبال نفسی دوباره بکشد و اگر شرایط این‌گونه باشد دور فوتبال را خط می‌کشیم و آن را تعطیل می‌کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این پرسش که وزارت ورزش و جونان به فدراسیون کمک خواهد کرد به تسنیم گفت: با معاون اداری و مالی وزارت ورزش و جوانان صحبت کردم و قرار شد تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شود. وزیر ورزش و جوانان نیز به من تاکید کرد که باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس را بیشتر مورد حمایت قرار دهیم و ما نیز در نظر داریم در سازمان لیگ با در نظر گرفتن راهکاری درست و قانونی کاری کنیم که این ۲ باشگاه روی پای خود بایستند و اتفاقاتی نظیر جدایی بازیکنان این تیم در میانه فصل رخ ندهد.

کفاشیان بار دیگر با اشاره به گلایه‌های کی‌روش تصریح کرد: او حق دارد و باید سمتی برویم که شرایط مطلوب برای تیم ملی فراهم شود. باید باشگاه‌ها مورد حمایت قرار گیرند، عقب‌افتادگی‌ها جبران شود و شرایط برای موفقیت تیم ملی فراهم شود. در این صورت است که می‌توانیم به آینده فوتبال ایران خوشبین باشیم.

وی درباره اسپانسر تیم ملی یادآور شد: پس از اینکه اسپانسر قبلی به تعهدات خود عمل نکرد با یک شرکت داخلی دیگر وارد مذاکره شدیم و قرار است تا هفته آینده جواب نهایی را به ما بدهند.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که آیا تضمینی وجود دارد که این اسپانسر نیز به سرنوشت قبلی دچار نشود، گفت:‌ آنها قول داده‌اند اگر مذاکرات به نتیجه قطعی برسد مبلغ خوبی را در ابتدا به ما بدهند./تسنیم

Share