ولایتی: اطلاعی از نامه به رهبری در انتقاد از توافق ژنو ندارم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا علی اکبر ولایتی مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل اظهارات یک نماینده مجلس مبنی بر ارسال نامه به حضرت آیت الله خامنه ای در انتقاد از توافق ژنو را تایید نکرد و گفت: بنده از این نامه اطلاعی ندارم. رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا علی اکبر ولایتی مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل اظهارات یک نماینده مجلس مبنی بر ارسال نامه به حضرت آیت الله خامنه ای در انتقاد از توافق ژنو را تایید نکرد و گفت: بنده از این نامه اطلاعی ندارم.

velayati-hashemiرییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام این مطلب را روز شنبه در پاسخ به سوال خبرنگار سیاسی ایرنا مبنی بر این که یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفته است که شما و آقای شمخانی نامه ای به رهبر معظم انقلاب در انتقاد به توافق نامه ژنو نوشته اید، بیان کرد.

ولایتی پس از دیدار رییس آکادمی علوم اجتماعی چین با وی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایرنا مبنی بر این که آیا معاونت علمی و فناوری در مرکز تحقیقات استراتژیک راه اندازی شده است یا خیر؟ اظهارداشت: طی روزهای گذشته آقای دکتر محمد مهدی تهرانچی که در حال حاضر ریاست دانشگاه شهید بهشتی را عهده دار است به عنوان معاون علمی و فناوری این مرکز منصوب شده است.

وی اظهارداشت: این انتصاب به پیشنهاد بنده و با حکم آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام صورت گرفته است.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک اظهارامیدواری کرد که با حضور دکتر تهرانچی این مرکز بتواند در حوزه تحقیقات مورد نیاز کشور تا آنجا که در محدوده وظیفه اش تعیین شده، اقدام لازم را انجام و به نوعی هماهنگی بین مراکز مطالعاتی در حوزه علمی و فناوری انجام دهد.

ولایتی ادامه داد: در هنگام انتصاب اینجانب به عنوان رییس مرکز تحقیقات استراتژیک قول تاسیس معاونت علمی و فناوری را به ملت عزیز داده بودم که این معاونت هم اکنون تاسیس شده است.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه ، دیدار رییس آکادمی علوم اجتماعی چین با وی را مثبت و سازنده ارزیابی کرد و گفت: در این دیدار مقرر شد که دیدارها و تبادل نظرها بین این مرکز و آکادمی علوم اجتماعی چین ادامه پیدا کند و به دولت ها در جهت تبیین مواضع و توسعه روابط کمک کنند.

ولایتی اظهارداشت: روسای جمهور ایران و چین در اجلاس شانگهای با یکدیگر قرار گذاشتند که روابط دو کشور را به صورت راهبردی ادامه دهند و رییس آکادمی علوم اجتماعی چین نیز در همین رابطه به ایران سفر کرده است که ما این سفر را به فال نیک می گیریم که بعد از مذاکرات دو رییس جمهور این گونه روابط دو کشور به تکاپو افتاده است.

وی افزود: در این دیدار هر دو طرف به این نتیجه رسیده ایم که روابط راهبردی دو کشور ایران و چین به نفع صلح منطقه است.

عضو حزب کمونیست و رییس آکادمی علوم اجتماعی چین نیز گفت: ایران به عنوان قدرت بزرگ در منطقه دارای منابع عظیم نفت و گاز است و چشم انداز بسیار خوبی در حوزه انرژی خواهد داشت.

وانگ چی شان اظهارداشت: ما به دنبال این هستیم که دوستی بین دو ملت و دولت مستحکم شود و سعی می کنیم تبادلات و همکاری دو قوه را در تمام زمینه ها از جمله علمی و تکنولوژی تقویت کنیم./ایرنا

Share