موش‌های در آینده بزرگ‌تر از گاو می‌شوند! + تصاویر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایسنا , دکتر «جان زالاشویچ» از محققان زمین‌شناسی دانشگاه لستر تأکید می‌کند: حیوانات بصورت مداوم در حال تکامل هستند و با تطبیق دادن خود با شرایط محیطی، امکان بقا و تولید مثل را فراهم می‌کنند. در دوره کرتاسه که دایناسورها زندگی می‌کردند، پستانداران بسیار کوچکی در […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایسنا , دکتر «جان زالاشویچ» از محققان زمین‌شناسی دانشگاه لستر تأکید می‌کند: حیوانات بصورت مداوم در حال تکامل هستند و با تطبیق دادن خود با شرایط محیطی، امکان بقا و تولید مثل را فراهم می‌کنند.

در دوره کرتاسه که دایناسورها زندگی می‌کردند، پستانداران بسیار کوچکی در ابعاد یک موش وجود داشتند، اما با وجود دایناسورها، این پستانداران امکان رشد و تکامل چندانی نداشتند؛ پس از انقراض دایناسورها، این پستانداران شروع به تکامل یافتن کردند.

به گفته «زالاشویچ»، موش‌ها می‌توانند در آینده نه چندان دور رشدی معادل کاپی‌بارا (capybara) پیدا کنند و در صورت مهیا شدن شرایط محیطی، ابعاد این جوندگان کوچک به اندازه یک گاو نیز خواهد رسید!

کاپی‌بارا بزرگترین جونده جهان در ابعاد یک گوسفند حدود ۸۰ کیلوگرم وزن داشته و در آمریکای جنوبی زندگی می‌کند.

بزرگترین جونده شناخته شده جهان Josephoartegasia monesi نام دارد که سه میلیون سال قبل منقرض شد؛ این جونده یک تن وزن داشته و از یک گاو نر نیز بزرگتر بود و کاپی‌بارا خویشاوند امروزی این جونده غول پیکر محسوب می‌شود.

تطبیق پذیری بالای این جونده با شرایط محیطی می تواند شرایط را برای تبدیل شدن موش‌ها به ابر جوندگان غول‌پیکر و گونه غالب بر روی زمین فراهم کند.

کاپی‌بارا بزرگترین جونده زنده جهان

کاپی‌بارا بزرگترین جونده زنده جهان

بزرگترین جونده منقرض شده جهان Josephoartegasia monesi در سه میلیون سال قبل

بزرگترین جونده منقرض شده جهان Josephoartegasia monesi در سه میلیون سال قبل

احتمال تبدیل شدن موش‌ها به ابر جوندگانی در اندازه یک گاو

احتمال تبدیل شدن موش‌ها به ابر جوندگانی در اندازه یک گاو

 

Share