منحصربه‌فردترین و زیباترین خودروی بنتلی+عکس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا بنتلی موتورز به تازگی از مدل تولید محدود Mulsanne Birkin رونمایی کرد. از این مدل زیبا که منحصرا به مشتریان اروپایی فروخته می‌شود، تنها ۲۲ دستگاه ساخته خواهد شد. خودروی Mulsanne Birkin به منظور بزرگداشت راننده معروف بنتلی، سر هنری تایگر تیم بیرکین ساخته شده است. این راننده افسانه‌ای […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا بنتلی موتورز به تازگی از مدل تولید محدود Mulsanne Birkin رونمایی کرد. از این مدل زیبا که منحصرا به مشتریان اروپایی فروخته می‌شود، تنها ۲۲ دستگاه ساخته خواهد شد.
خودروی Mulsanne Birkin به منظور بزرگداشت راننده معروف بنتلی، سر هنری تایگر تیم بیرکین ساخته شده است. این راننده افسانه‌ای در دهه‌های ۱۹۲۰/۱۳۰۰ و ۱۹۳۰/۱۳۱۰ در مسابقات بی‌شماری در سراسر اروپا شرکت کرده و عناوین قهرمانی متعددی برای بنتلی موتورز به ارمغان آورده بود. خصوصیات این مدل با تفکر در مورد این سوال برگزیده شده اند: خودروی بنتلی که امروز سر هنری انتخاب می‌کرد14-1-30-17478bentley-mulsanne-birkin-limited-edition-02، چگونه بود؟

در طراحی این خودرو نکات ظریف و منحصربفردی نهفته است و اوج سواری لوکس بنتلی را به بهترین حالت ممکن به تصویر می‌کشد.

مولزان در سه مدل به رنگ‌های سفید، ارغوانی تیره و آبی تیره ارائه می‌شود. دورنگ بودن مدل‌های دوم و سوم تعبیری امروزی از بنتلی‌های کلاسیک به حساب می‌آید.

پایه‌های شماره‌گذاری شده درها، چرخ‌های ۲۱ اینچی با طراحی خاص که از چرخ‌های مدل کانسپت (مفهومی) مولزان الهام‌گیری شده اند، لوگوی در حال پرواز بنتلی که در گوشه و کنار کابین به چشم می‌خورد، همگی منحصربفرد بودن مولزان بیرکین را یادآور می‌شوند و آن را از مدل‌های دیگر بنتلی متمایز می‌کنند. به علاوه برای هر سه مدل مولزان چمدان‌های ویژه دست‌دوز، متناسب با فضای درون هر مدل طراحی شده است که یکی‌یکی شماره‌گذاری شده‌اند.

خصوصیات موجود در مولزان از بین گزینه‌های انتخابی(آپشن) منحصربفرد مدل پایه دست‌چین شده‌اند. گزینه سواری اسپرت از سیستم کنترل داینامیک سواری، یک خاطره به یادماندن14-1-30-174759bentley-mulsanne-birkin-limited-edition-05ی از رانندگی با مولزان به جا می‌گذارد.

طراحی حساب شده مولزان سرنشینان عقب را فراموش نکرده و فضا و امکانات کافی را برای استراحت، کار و حتی سرگرمی آن‌ها فراهم آورده است. هر خودرو از ال.سی.دی‌های ۸ اینچی و آی‌پد روی میزهای تاشوی چوبی در پشت صندلی‌های جلو، یک دستگاه پخش DVD، سیستم وای فای و سیستم صوتی پیشرفته سود می‌جوید.

مولزان با بهره‌گیری از عملکرد خیروکس دست‌ساز مظهر اصول پایه کمپانی است. نخستین خودروی بنتلی سر هنری به دنبال علاقه او به خودروهای باکیفیت خریداری شد اما در طول زمان اون بیشتر درگیر کمپانی و مسابقه با خودروهای بنتلی شد و به یکی از بانفوذترین اشخاص کمپانی تبدیل گردید. در سال ۱14-1-30-174721bentley-mulsanne-birkin-limited-edition-03۹۸۲/۱۳۶۱ او در ساخت مدل Blower نقش اساسی داشت. او که برای برنده ماندن به نیروی بیشتر موتور احتیاج داشت، یک سوپر شارژر را به موتور ۴.۵ لیتری و ۱۳۰ اسب بخاری خودروی خود الحاق کرد و به قدرت ۲۴۲ اسب بخار دست یافت. او کمپانی را متقاعد ساخت تا ۵۰ دستگاه خودروی ویژه برای مسابقات له‌مانس تولید کند. به دلیل تلاش‌های بی وقفه و سبک بی‌باک رانندگی اوست که تا به امروز از یادها فراموش نشده است./خبرآنلاین

Share