مشکلات انزلی بیش از ۱۰ صفحه است/حتی یک اسکنر هم نداریم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا در سیزدهمین جلسه علنی شورای شهر انزلی امیر احمدی فرد و شعبان جعفری از بی برنامه گی ها و گزارش ندادن ها و نگفتن برنامه های آینده شهردار تذکرات و مطالبی را مطرح نمودند که باعث شد رضا پورشعبان نیز از مسائل و مشکلاتی که در حوزه فعالیتش وجود دارد مطالبی را عنوان کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا در سیزدهمین جلسه علنی شورای شهر انزلی امیر احمدی فرد و شعبان جعفری از بی برنامه گی ها و گزارش ندادن ها و نگفتن برنامه های آینده شهردار تذکرات و مطالبی را مطرح نمودند که باعث شد رضا پورشعبان نیز از مسائل و مشکلاتی که در حوزه فعالیتش وجود دارد مطالبی را عنوان کند.

در ابتدا شهردار گله نمود و گفت: این جلسه در مورد بررسی بودجه ۹۳ بود نه برنامه ها و گزارش عملکرد بنده، من باید متناسب با چیزی که برای آن دعوت شده ام اطلاعات بیاورم و من اگر در مورد اهداف و برنامه هایم بخواهم صحبت کنم باید در یک جلسه دیگر و مخصوص این موضوع گزارش بدهم و فکر نمی کنم در این جلسه جای این کار باشد.

DSC_0008-600x399 شهردار افزود: دوستان از من پرسیدند چه عملکردی در این چند ماه داشته ام، این اقدامات را از من بخواهید وظیفه بنده است که پاسخ گو باشم و وظیفه شما نیز این است که پیگیر باشید.

پورشعبان در دفاع از عملکرد خود در شهرداری گفت: همین که در مدت دوماه توانستیم واگذاری زباله و خاکروبی سطح شهر را به مرحله عمل برسانیم خود امتیاز بزرگیست.

شهردار به طراحی و اجرای فضای سبز ورودی شهر اشاره نمود و از تجهیز ۵ پارک در سطح شهر صحبت کرد.

وی در پاسخ به سوال اینکه چه برنامه هایی برای عید دارید گفت : من اسنادی آماده کرده ام برای تکمیل سرویس های پاسداران و بلوار، جناب جعفری نگران سرویس بهداشتی نباشید و خارج از این موضوع ایده ها و طرح هایی هم برای زیبا سازی این دو پارک که محل تفریح و گردش مسافران است مطرح شده و نامه نگاری های مربوطه هم انجام شده است.

پورشعبان از برنامه های شهرداری در مورد ۲۲ بهمن هم گفت و اشاره به نور پردازی های سطح شهر کرد و از تکمیل شدن این نورپردازی ها در کل سطح شهر خبر داد.

وی در ادامه افزود : در این ایام خجسته ایستگاه های صلواتی نیز دایر خواهد شد این بار دو ایستگاه جدا یکی برای آقایان یکی برای خانم ها، همچنین در این ایام برای پاک سازی زباله در سطح شهر نیروهایی اضافه خواهیم کرد که مشکلی برای مردم پیش نیاید.

وقتی حرف از مشکلات شد، شهردار گفت : مشاور حقوقی شرایط سختی برای ما به وجود آورده است، درست نیست من این حرف ها را بزنم اما این شهر خیلی مشکلات دارد، من خود به شخصه از ۷ صبح تا ۱۱ شب در شهرداری هستم، اگر بخواهیم مشکلات این شهر را بنویسیم بیش از ۱۰ صفحه و ۱۰۰ آیتم خواهد بود، ۱۱ اتوبوس داریم که ۱۰ عدد از آنها فرسوده است.

وی افزود: بودجه من امسال ۳۰ میلیارد بود در حالی که ۵۰ درصد آن هزینه جاری شهرداری است، در بعضی موارد شرایط آنقدر سخت می شود که زنگ می زنیم به جناب خسته بند و آقای بدیعی فر که به مسئله رسیدگی کنند، فقط ماهی ۱۰ میلیون تومان اجاره دو دستگاه در کمپوست این شهر است.

در ادامه شهردار از اتوماسیون اداری شهرداری انزلی خبر داد و گفت: اتوماسیون اداری تا اوایل فروردین اجرایی خواهد شد.

پورشعبان در رابطه با امکانات شهرداری گفت: همه کامپیوترها قدیمی هستند و حتی یک اسکنر هم نداریم، مشکلات خود ساختمان شهردای هم که کم نیست من حتی به بهترین نیروهای خودم مسئولیت های دیگر داده ام تا به کارها رسیدگی کنند و شما از بی برنامگی ها می گویید؟

وی با اشاره به سفر مشهد گفت: به همراه آقایان احمدی فرد و آفتابی با یک سرمایه گذار در زمینه کمپوست مذاکره داشتیم.

شهردار با انتقاد از نهادهای مربوطه گفت: هر کاری می خواهیم بکنیم با محیط زیست مشکل داریم، سر میدان هر چیزی را می خواهیم درست کنیم و ترمیم کنیم با میراث مشکل داریم، نیاز به ماسه داریم میخواهیم از ساحل برداشت کنیم منابع طبیعی اخطار میدهد و جلو گیری می کند در حالی که دو متر آن طرف تر برداشت غیر مجاز صورت می گیرد و هیچ کس جلوی کار آنها را نمی گیرد، و مردم فقط این کوتاهی ها را از چشم ما می بینند.

شهردار بندرانزلی افزود: از رضا مسرور مدیرعامل منطقه آزاد انزلی خواستیم که در جذب سرمایه گذار به شهرداری کمک کند.

پورشعبان خبرهایی از پارک جنگی داشت و از احداث و تکمیل شدن آن برای مهمانان نوروزی خبر داد و گفت: قرار است بخش خصوصی این مسئولیت را بر عهده بگیرد.

شهردار در انتهای حرف های خود گفت: نیازمند زمان هستیم و از مردم می خواهم کمک حال شهرداری باشند./انزلی کلاب