لزوم محرومیت‌زدایی و حمایت از اقشار نیازمند و ترویج فرهنگ کار

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا توانمندسازی مددجویان کمیته امداد از اولویت ‌های اصلی این نهاد انقلابی است بنابراین با ایجاد اشتغال برای مددجویان و خودکفایی آنان گام بزرگی در توانمندسازی مددجویان و خروج آنها از چرخه حمایتی کمیته امداد برداشته خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا توانمند سازی خانواده های تحت پوشش کمیته امداد به شکوفایی استعدادها و نشاط هر چه بیشتر این قشر می انجامد بنابراین تمامی مسئولان باید به این مهم توجهی ویژه داشته باشند.

یک شهروند فومنی در این زمینه به خبرنگار مهر گفت: گیلان در زمینه اشتغالزایی و توانمندسازی خانواده های تحت حمایت کمیته امداد خوب عمل کرده است و بهتر نیز می تواند باشد.

طاها احمدی افزود:  برای ماندگاری طرح های اشتغال در کمیته امداد توجه به بازاریابی و فروش محصولات تولیدی مددجویان بسیار با اهمیت است.

وی ادامه داد: حمایت از طرح های اشتغالزایی و خودکفایی در کمیته امداد امام خمینی(ره) همواره باید وجود داشته باشد.

یک شهروند املشی نیز به خبرنگار مهر افزود: طرح توانمند سازی یکی از اقدامات کمیته امداد در راستای رفع فقر و رسیدگی به مشکلات مددجویان است.

محمد حسین علیزاده افزود: با اشتغال مددجویان در طرح های خوداشتغالی خانواده های تحت حمایت کمیته امداد باید خودکفا و از حمایت این نهاد بی نیاز شوند.

وی اذعان داشت: برنامه ها و خدمات کمیته امداد در تمامی زمینه ها بخصوص در زمینه مسائل اشتغالزایی، فرهنگی و اجتماعی غیرقابل قابل انکار است.

یک شهروند رودباری که خود را معلم معرفی کرد به مهر گفت: در این شهرستان بخش عمده ای از مشکلات مردم بیکاری بوده که اجرای صحیح طرح های اشتغال کمیته امداد تا حدود زیادی این معضل را رفع خواهد کرد.

رضا حسینی افزود: توانمندسازی هر چه بیشتر خانواده های تحت پوشش کمیته امداد از راهبردهای مهم نظام اسلامی است از اینرو با تعامل و همکاری همه جانبه همه ادارات و دستگاه ها می توان به این مهم دست یافت.

وی بیان داشت: کمیته امداد در راستای خدمت رسانی به نیازمندان جامعه و ریشه کردن فقر نیازمند حمایت و تعامل همه دستگاه های اجرایی است.

بهره مندی سالانه ۴۵۰ هزار نفر از خدمات کمیته امداد گیلان

 مدیرکل کمیته امداد گیلان در این باره گفت: سالانه ۴۵۰ هزار نفر از خدمات مستمری و موردی این نهاد انقلابی در استان بهره مند می شوند.

 حسین علیمحمدی افزود: گفتمان خود اشتغالی خانواده ها در دو محور مشاغل خرد و مشاغل خانگی در کمیته امداد از سال ۱۳۹۰ آغاز شده است.

وی اظهار داشت: اغلب مددجویان کمیته امداد گیلان روستائیان با سنین بالا هستند و در قالب طرح شهید رجایی از کمیته امداد خدمات دریافت می کنند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان گفت: سالانه  ۳۷  تا ۴۰ درصد از مجموع خانواده های مددجویی که بصورت دائم تحت پوشش این نهاد هستند از خدمات اشتغال کمیته امداد بهره مند می شوند.

وی افزود: در قالب اجرای طرح های خود اشتغالی و خودکفایی در سال ۹۰  چهار هزار و ۵۰۰ خانواده و در سال در سال ۹۱  پنج هزار خانواده از زیر پوشش کمیته امداد در استان خارج شدند.

علیمحمدی اظهارداشت: نهاد کمیته امداد به تدبیر هوشمندانه و عالمانه امام راحل تاسیس شد و امروز تمامی آحاد مردم شاهد خدمات و برکات ارزشمند این نهاد مقدس در سطح جامعه هستند.

وی تصریح کرد: این نهاد تاسیس شد تا سنت حسنه کمک و دستگیری از قشر محروم، همواره در جامعه جاری باشد و افراد نیازمند نیز بدین واسطه بتوانند به توانمندی نسبی دست یافته و زندگی خود را سروسامان بخشند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان تاکید کرد: انسان همواره بایستی در طول زندگی پر فراز و نشیب خود توکل بر خداوند متعال را فراموش نکند و بداند با صبر و استقامت است که رضایت الهی کسب می‌ شود.

وی یادآور شد: کمیته امداد تمام توان خود را برای توانمندسازی و خودکفایی خانواده‌های تحت پوشش بکار گرفته است و این خانواده ها نیز باید از فرصت استفاده کرده و با استفاده از امکانات موجود و با همکاری این نهاد انقلابی برای رفع محرمیت های خود تلاش کنند.

IMG10135430

مجریان طرح های خود اشتغالی و خودکفایی کمیته امداد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می گیرند

علیمحمدی تصریح کرد: کارآفرینان و مجریان طرح های خود اشتغالی و خودکفایی کمیته امداد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می گیرند.

وی با اذعان اینکه کمیته امداد تا سقف یک میلیون تومان برای مهارت آموزی یک مددجو هزینه می کند، افزود: سال گذشته افزون بر ۱۵ هزار نفر  مددجو  از آموزش های مهارت آموزی مراکز دولتی و غیر دولتی استان بهره مند شدند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان بیان داشت: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی ۲۰ درصد منابع قرض الحسنه بانک ها باید در راستای اشتغال خانواده های تحت پوشش کمیته امداد هزینه شود.

وی اظهارداشت: علاوه بر این صندوق اشتغال نیازمندان کمیته امداد  که یک صندوق قرض الحسنه محض است از طرح های اشتغالزایی مددجویان حمایت می کند.

بدون  شک شناسایی عوامل کلیدی موفقیت طرح های خود اشتغالی و خودکفایی می تواند نقش بسزایی در سیاستگذاری صحیح و برنامه ریزی اصولی دستگاه های که در این زمینه اثر گذار هستند از جمله کمیته امداد مفید فاید باشد.

همه رویدادهای و پدیده های سازمانی را می توان در قالب ساختار و محتوی  مورد مطالعه و تجزیه و تحلیل قرار داد. عواملی که در ساختار، زمینه ها و محتوی اثر گذار هستند شامل مقررات، برنامه ها، رویه ها، باورها، عقاید، اصول، محتوی و  همچنین تعهدات شغلی، انگیزش، کیفیت و سایر موارد است.

با توجه به موارد مزبور می توان تمامی عواملی که موثر بر این فاکتورها هستند را مورد نگرش قرارداد و با