عضو جدید تیم مذاکره‌کننده آمریکا کیست؟

«ماری هارف» یکی از اعضای جدید تیم آمریکایی حاضر در وین است. هارف هم‌اکنون قائم مقام “جین ساکی” سخنگوی وزارت خارجه آمریکا است اما پیش از آن سابقه عهد‌ه‌داری پست سخنگوی سازمان اطلاعات مرکزی (سی‌آی‌ای) را نیز داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزاn00311354-b «ماری هارف» یکی از اعضای جدید تیم آمریکایی حاضر در وین است. هارف هم‌اکنون قائم مقام “جین ساکی” سخنگوی وزارت خارجه آمریکا است اما پیش از آن سابقه عهد‌ه‌داری پست سخنگوی سازمان اطلاعات مرکزی (سی‌آی‌ای) را نیز داشته است.

وی در طول دوران کاری خود سابقه عضویت در کارگروهی را دارد که مسئول طراحی استراتژی رسانه‌ای سی‌آی‌ای و چگونگی تعامل و پاسخگویی با درخواست‌ رسانه‌های مختلف از این سازمان بود.

طی مدت فعالیت هارف در سی‌آی‌ای، از جمله وظایف اصلی وی همراهی با مقامات ارشد این سازمان در نشست‌های عمومی، هماهنگی مصاحبه‌ها و برنامه‌ریزی نشست‌های رسانه‌ای سیا بود.

وی پیش از آن نیز (طی سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۸) به عنوان تحلیلگر مسائل خاورمیانه در ستاد مرکزی سیا، مشغول به کار بود. هارف در این پست مسئول تهیه و تدوین نهایی گزارش‌ها و برآوردهای اطلاعاتی و امنیتی شامل گزارش‌‌های امنیتی ارسالی روزانه به رئیس جمهوری آمریکا در مورد اولویت‌های اساسی سیاست خارجی و تعیین و تشخیص تهدیدات و فرصت‌های پیش روی ایالات متحده و زمینه‌های آن ها بود.

هارف همچنین مسئول انجام ارزیابی‌های عمیق از رهبران خارجی، و ارائه آن به مقامات آمریکایی پیش از دیدارهای دوجانبه و چندجانبه با طرف‌های خارجی بود.

لازم به ذکر است وی دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته روابط خارجی از دانشگاه ویرجینیا است. پایان نامه وی در این مقطع بر موضوع پایداری و ثبات رژیم عربستان سعودی متمرکز بود. هارف همچنین مدرک کارشناسی خود را در رشته علوم سیاسی از دانشگاه ایندیانا دریافت کرده است. در دوره کارشناسی نیز حوزه مطالعات وی بر روسیه و کشورهای اروپای شرقی و همچنین پژوهش‌های یهودی متمرکز بود./افکارنیوز

Share