عزیمت وزرای راه و شهرسازی و نیرو به مناطق شمالی کشور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا در پی بارش شدید برف در استان‌های شمالی کشور بویژه غرب استان مازندران و استان گیلان رییس‌جمهوری به وزرای راه و شهرسازی و نیرو دستور عزیمت به این مناطق را صادر کرد تا در اسرع وقت ضمن رسیدگی به مسایل و مشکلات ناشی از بارش سنگین برف از نزدیک پیگیری های‌ لازم برای بهبود شرایط مردم را به عمل آورند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا در پی بارش شدید برف در استان‌های شمالی کشور بویژه غرب استان مازندران و استان گیلان رییس‌جمهوری به وزرای راه و شهرسازی و نیرو دستور عزیمت به این مناطق را صادر کرد تا در اسرع وقت ضمن رسیدگی به مسایل و مشکلات ناشی از بارش سنگین برف از نزدیک پیگیری های‌ لازم برای بهبود شرایط مردم را به عمل آورند.
pak
همچنین نشست شورای عالی مدیریت بحران به منظور بررسی مشکلات ناشی از بارش برف در استان های شمالی نیز عصر امروز(سه شنبه) به ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و با حضور تعدادی از وزرا و مسوولین مرتبط برگزار شد.

وزیر کشور پس از این نشست با بیان این که تمامی دستگاه های اجرایی و نیروهای مسلح اهتمامی ویژه برای کمک رسانی به مناطق شمالی کشور دارند، گفت: آب و برق ۹۵ درصد از شهرهای بحران دیده از برف وصل شده و امدادرسانی همچنان ادامه دارد.

«عبدالرضا رحمانی فضلی» اظهارداشت: در این نشست گزارش های اقدامات صورت گرفته برای شهرهای شمالی و برنامه ریزی های جاری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در پی بحران شکل گرفته که موجب برخی خسارت ها به شهرهای شمالی شده وزارت نیرو در حوزه آب و برق، راه و شهرسازی، در حوزه راه ها و وزارت بهداشت، سپاه، ارتش و سایر ارگان ها، نیروهای خود را برای کمک رسانی به صحنه آورده است.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: به رغم سردی هوا و بالا رفتن مصرف گاز وزارت نفت اهتمام ویژه ای برای تامین گاز و مواد سوختی مناطق بحران دیده در شمال کشور شده و گزارشات رسیده نشان دهنده توفیقاتی در این باره است.

رحمانی فضلی با بیان این که مسیرهای شهرهای شمالی کاملا باز شده است گفت: آب و برق ۹۵ درصد شهرها وصل شده و در حوزه کمک های دارویی نیز اقدامات قابل توجهی انجام شده است.

وی ادامه داد: با وجود اقدامات بسیار مناسبی که دستگاه های اجرایی و مسوولان کشوری و لشکری انجام داده اند، در جلسه ستاد مدیریت بحران مقرر شد تا تمام دستگاه ها در حال آماده باش بمانند و در صورت نیاز اقدامات لازم را ترتیب دهند.

وزیر کشور افزود: تنخواه مورد نیاز استانداری های شهرهای شمالی تامین می شود تا در صورت هزینه اضطراری از آن استفاده کنند.

وی ادامه داد: خسارت ها که به علت این بحران به دامداران، منازل و غیره رسیده ارزیابی می شود تا در خصوص تامین آن، دولت اقدام های لازم را انجام دهد.

رحمانی فضلی از مردم سراسر کشور خواست در مصرف برق و گاز بدقت صرفه جویی لازم را بکنند تا هموطنان شهرهای بحران دیده دچار مشکلات عدیده و قطع گاز نشوند.

وزیر کشور اضافه کرد: پلیس راه موظف است راه های شهرهای شمالی را بشدت کنترل کند تا هیچ کس بدون تجهیزات ایمنی وارد جاده نشود.

رحمانی فضلی با بیان این که مسیرهای مسدود شده روستاهای شهرهای شمالی نیز در حال بازگشایی است گفت: بعد از بهبودی تدریجی هوا ، بالگردها به مناطق روستایی اعزام می شوند تا کمک رسانی بهتری به مردم این منطقه بشود.

وی ادامه داد: وزارت دفاع، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بسیج و تمامی اعضای ستاد مدیریت بحران کشور از ابتدای این بحران به فعالیت جدی پرداختند و کمک های موثری را به مردم مناطق شمالی کشور انجام داده اند که این نشان از همدلی، همبستگی و انسجام تمامی مسوولان و مردم دارد.

وزیر کشور با بیان این که به همه دستگاه ها اعلام شده که خسارت های حوزه خود را در این بحران برآورد کنند، گفت: علوفه خشک دام ها بعد از بازگشایی راه ها به این مناطق فرستاده خواهد شد و همچنین بنیاد مسکن هم پس از بررسی ها ، برآورد خسارت ها را اعلام خواهد کرد که امیدواریم بتوانیم این موضوع را در دولت مطرح کرده و آن را تامین کنیم.

Share