شورای نظارت: حق انتخاب مجری با رئیس جمهور نیست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا سید رمضان شجاعی‌کیاسری نائب رئیس شورای نظارت بر صدا و سیما با اشاره به جلسه عصر امروز این شورا برای بررسی نامه سید عزت الله ضرغامی درباره انتخاب مجریان مصاحبه‌های گفت‌وگو محور سران قوا، گفت: در جلسه امروز دو مصوبه داشتیم که براساس یکی از آنها اعضای این شورا […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا سید رمضان شجاعی‌کیاسری نائب رئیس شورای نظارت بر صدا و سیما با اشاره به جلسه عصر امروز این شورا برای بررسی نامه سید عزت الله ضرغامی درباره انتخاب مجریان مصاحبه‌های گفت‌وگو محور سران قوا، گفت: در جلسه امروز دو مصوبه داشتیم که براساس یکی از آنها اعضای این شورا از تاخیر ایجاد شده در پخش مصاحبه رئیس جمهور بنا بر هر دلیلی به دلیل معطل ماندن مردم و آنتن رسانه ملی اظهار تاسف کردند.

sdavasimaوی افزود: مصوب شد که چون صدا و سیما کار تخصصی و ذاتی‌اش است که عوامل خود را انتخاب کند، بنابراین در انتخاب عوامل برای انجام مصاحبه با سران قوا، هماهنگی لازم را به عمل بیاورد ولی اصل بر این است که حوزه کار تخصصی است اما هماهنگی باید با روسای قوا در انتخاب عوامل داشته باشد ولی تصمیم نهایی با صدا و سیما است.

هر یک از قوای سه گانه دو نماینده در شورای نظارت بر صدا و سیما دارند. این شورا در حال حاضر از حجت الاسلام و المسلمین رئیسی (رئیس شورا ) و محمدجواد لاریجانی (نمایندگان قوه قضائیه )، نوباوه وطن (دبیر شورا ) و شجاعی کیاسری (نایب رئیس شورا ) (نمایندگان قوه مقننه )، آقایان آشنا و رحمانی فضلی (نمایندگان قوه مجریه ) تشکیل می‌شود.

بعد از بروز مشکل و ایجاد تاخیر در شروع گفت و گوی تلویزیونی رئیس جمهور در شامگاه چهارشنبه، ضرغامی رئیس صدا و سیما، موضوع را به شورای نظارت بر صدا و سیما ارجاع داد. در این نامه آمده بود:«احتراما؛ با توجه به اهمیت تاخیری که در شروع مصاحبه زنده تلویزیونی رئیس جمهور محترم پیش آمد؛ خواهشمند است در مورد انتخاب مجری توسط روسای محترم قوا و امتناع از پذیرش وظیفه قانونی و حرفه‌ای رسانه ملی اظهارنظر نمائید.»

Share