توزیع بیانیه ضد توافق ژنو در راهپیمایی

در حالی که محورهای شعارهای راهپیمایان، وحدت، جشن پیروزی و یادبود شهدا بود و تصاویر مقام معظم رهبری را در دست داشتند، بیانیه ضد توافق ژنو که با عنوان «جنبش مردمی دفاع از استقلال ایران» چاپ و تقریبا همزمان در چند نقطه بین راهپیمایان پخش شد، زیر پای راهپیمایان در سطح برخی نقطه های میسیر خیابان آزادی را کاغذپوش کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا  در حالی که محورهای شعارهای راهپیمایان، وحدت، جشن پیروزی و یادبود شهدا بود و تصاویر مقام معظم رهبری را در دست داشتند، بیانیه ضد توافق ژنو که با عنوان «جنبش مردمی دفاع از استقلال ایران» چاپ و تقریبا همزمان در چند نقطه بین راهپیمایان پخش شد، زیر پای راهپیمایان در سطح برخی نقطه های میسیر خیابان آزادی را کاغذپوش کرد.

geneva11برخی راهپیمایان نیز پس از مطالعه این برگه ها با شعارهای استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی، پیرو خط رهبریم، روحانی، روحانی حمایتت می کنیم، و … برگه ها را روی زمین می انداختند.

تنظیم کنندگان این بیانیه بدون اشاره به تاکیدات چندباره حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر حمایت از راهبرد دیپلماسی هسته ای ایران و همچنین هیات مذاکره کننده، بندهای مورد توافق در مذاکرات کارشناسی را مورد انتقاد قرار داده اند.

در بخشی از این بیانیه که به ساز وکار مورد توافق ایجاد تفاهم و تعامل با هدف بازگشت پرونده هسته ای به مسیر عادی خارج از شورای امنیت سازمان ملل و رفع تحریم ها، هیچ اشاره ای نشده، آمده است: آیا می دانید طبق توافقنامه، ایران به پول های بلوک شده خود هیچ دسترسی ندارد و فقط می تواند بخش کوچکی از پول های فروش نفت آتی خود را به دست آورد؟

این موضوع در حالی ادعا شده که اجرای برنامه بازگشت پول های ایران که سال ها در خارج بلوک شده بود، آغاز شده است و همچنین تحریم ها در بخش های انتقال پولی، تجارت، کشتیرانی، صدا و سیما و … رفع شده است. /ایرنا

Share