تشکیل کمیته های نظارت بر تشکیل شرکت های دانش بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا هفدهمین جلسه شورای رؤسای واحد ها و مراکز آموزشی دانشگاههای آزاد اسلامی استان گیلان، با حضور معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، نماینده تام الاختیار معاونت سما دانشگاه آزاد اسلامی در استان گیلان، نماینده ریاست عالی دانشگاه در تشکل های دانشجویی استان و رؤسای واحد ها و مراکز […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا هفدهمین جلسه شورای رؤسای واحد ها و مراکز آموزشی دانشگاههای آزاد اسلامی استان گیلان، با حضور معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، نماینده تام الاختیار معاونت سما دانشگاه آزاد اسلامی در استان گیلان، نماینده ریاست عالی دانشگاه در تشکل های دانشجویی استان و رؤسای واحد ها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، در سالن جلسات دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد.

IMG_3553در این جلسه ابتدا محمد رضا وطن پرست، معاون اداری و مالی واحد رشت، ضمن خیرمقدم به حاضرین در جلسه، گزارش مبسوطی از مجموعه فعالیت های علمی در این واحد دانشگاهی ارائه کرد و سپس دکتر سید علی میرابراهیمی، معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، ضمن تشکر از حضور رؤسای واحد ها و مراکز دانشگاهی استان، از زحمات و همکاری کلیه کارکنان این واحد های دانشگاهی در بحران بارش سنگین برف استان گیلان تشکر و قدردانی کرد.

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان،ضمن تشکر از حضور گسترده دانشگاهیان دانشگاههای آزاد اسلامی استان گیلان، اذعان داشت: باز هم ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی با حضور همه جانبه خود درراهپیمایی ۲۲ بهمن امسال حماسه ای دیگر را خلق کردند که جا دارد از این اتحاد همگانی تشکر و قدردانی کنم.

دکتر میرابراهیمی ، با تأکید بر تابعیت از قوانین در تمام مراحل زندگی، بیان کرد: وقتی مسؤلیتی به ما محول می شود باید با تابعیت از قوانین و آئین نامه های موجود ، اقدام کرده و دانشگاه را به سمت اهداف عالی آن هدایت کنیم.

وی با تأکید بر رعایت کامل صرفه جویی در تمام زمینه ها، تصریح کرد: با اولویت قرار دادن صرفه جویی در واحد های دانشگاهی، از صرف هزینه های غیر ضروری خودداری شود.

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان یکی از دغدغه های دانشگاه آزاد اسلامی در آینده را خودکفایی کامل دانشگاه و کمترین وابستگی به شهریه دانشجویی دانست و ادامه داد : کمیته نظارت برشرکت های دانش بنیان در همه واحد ها تشکیل شده و باید در جهت افزایش درآمد غیر از شهریه با جمع بندی این راهکارهای ارائه شده در جهت ثبت شرکت ها جهت ارائه خدمات بهتر و تولید علم در واحد های دانشگاهی استان اقدام گردد.

این مقام مسؤل، تصریح کرد: داشتن زیرساخت های لازم جهت تأسیس دانشگاه مجازی در استان گیلان بسیار مهم است و پیش بینی لازم توسط رؤسای واحد های دانشگاهی انجام گیرد.

وی با مهم دانستن اولویت های کاری برای رؤسای واحد های دانشگاهی ، ادامه داد: بکار گیری صرفه جویی ،استفاده از تمام نیرو ها و پتانسیل های موجوددر واحد های دانشگاهی، توجه به مسائل آموزشی و پژوهشی، رشد شرکت های دانش بنیان، رشد پارک های علم و فنآوری و ارتباط مراکز دانشگاهی با صنعت از دیگر مسائلی است که باید در اولویت کاری رؤسای واحد های دانشگاهی قرار گیرد.

در پایان جلسه رؤسای واحد های دانشگاهی حاضر در جلسه، پیشنهادات و نظرات خود را ارائه دادند.

Share