بیمه حوادث روستاییان/راه‌اندازی ۳۰۰ صندوق خرد روستایی در رشت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مشاور معاون اول رئیس جمهور گفت: روستاییان با کمترین هزینه‌ زیرپوشش بیمه حوادث روستایی قرار می‌گیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا سید عباس پورهاشمی ظهر امروز در مراسم افتتاح صندوق تامین مالی خرد روستایی این شهر خدمات نظام اسلامی در بخش زیرساخت‌ها مانند آب، برق و … به روستاییان را ارزشمند خواند.khomam

وی اظهار کرد: باید شرایط و موقعیت روستا را به‌روز کرده و نیازهای اصلی روستاییان مورد مطالعه قرار گیرد و برای هر کدام برنامه‌ای داشته باشیم.

مشاور معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: در دولت تدبیر و امید اقدام‌های زیادی اجرایی می‌شود که ایجاد پایگاه اقتصادی صندوق خرد روستایی یکی از آنها است.

وی با بیان اینکه این صندوق باید مردمی باشد، خواستار در اختیار قرار دادن این صندوق به روستاییان شد و گفت: باید مردم را راهنمایی کنیم که این صندوق ویژه آنها است.

پورهاشمی با بیان اینکه این صندوق باید توسط مردم اداره شود، خاطرنشان کرد: مسئولیت امکانات و استفاده از صندوق خرد روستایی با مردم است.

وی با تصریح بر اینکه روستاییان باید از صندوق را از آن خود بدانند، یادآور شد: تمام مسائلی که احتمال می‌دادیم در روستا ممکن است اتفاق بیفتد در بیمه دیده شده و روستاییان می‌توانند با هزینه‌ای ناچیز زیرپوشش بیمه حوادث روستایی قرار گیرند.

*راه‌اندازی ۳۰۰ صندوق خرد روستایی در شهرستان رشت

فرماندار رشت نیز در مراسم مذکور با بیان اینکه حضور در بخش خمام نخستین بازدید میدانی وی پس از انتصاب به‌سمت فرماندار است، اظهار کرد: همواره دغدغه این بوده که مردم خوب روستا برای ایام خاصی که نیازهای ضروری دارند چگونه آن را برطرف می‌کنند.

سید عیسی مهدوی، نبود اعتبارات لازم در سیستم بانکی را موجب ایجاد مشکلات برای مردم روستا در مواقع ضروری دانست و تصریح کرد: این مسئله موجب شد تا سیستم ساده‌ای تعریف شود.

وی ایجاد صندوق تامین مالی خرد روستایی را برای نخستین بار در کشور به صورت پایلوت در گیلان و روستای خواچکین بخش خمام ذکر کرد.

فرماندار رشت ادامه داد: روستاییان در مواقع بدهکاری و یا ازدواج برای برطرف شدن نیازهای خرد ضروری خود به بانک مراجعه می‌کردند و ناامید باز می‌گشتند.

وی خاطرنشان کرد: روستاییان باید دسترسی آسان به تمام امکاناتی که نظام اسلامی تعریف کرده است را داشته باشند.

مهدوی با اشاره به اینکه امیدواریم صندوق‌های سطح استان موثر واقع شود، متذکر شد: تعداد ۳۰۰ صندوق در سه مرحله در کنار ۴۳ باجه پست بانک در تعاونی‌های دهیاران تشکیل و افتتاح می‌شود./فارس

Share