بدهی ۵ هزار میلیاردی هدایتی به یکی از بانک های کشور+اسناد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا در روزهای اخیر شاهد بودیم که بانک مرکزی اقدام به انتشار اسامی بدهکاران کلان بانکی کرده است. تعدادی از افراد این لیست ۱۷۰ نفره بدهکارانی هستند که به علت شرایط بد اقتصادی و تولید زیانده بدهکار شده اند و در حال حل مشکل خود هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا در روزهای اخیر شاهد بودیم که بانک مرکزی اقدام به انتشار اسامی بدهکاران کلان بانکی کرده است. تعدادی از افراد این لیست ۱۷۰ نفره بدهکارانی هستند که به علت شرایط بد اقتصادی و تولید زیانده بدهکار شده اند و در حال حل مشکل خود هستند. اما بخش عمده ای از این لیست را کسانی تشکیل داده اند که وام های کلان بانکی را با وثایق ناکافی و نامطمئن برای مصارف تجاری و سفته بازی و خرید و فروش ملک دریافت کرده اند.

hedayati این افراد که به خودی خود برای اقتصاد کشور مضر هستند با استفاده از منابع بانکی که برای تولید در نظر گرفته شده، اقدام به تحصیل مال نامشروع ثروت کرده و با پول های بادآورده خود به اقتصاد کشور ضربه می زنند.

از مهمترین بدهکاران کلان بانکی می توان به حسین هدایتی دولابی اشاره کرد که از طریق خرید صوری کارخانجات تولیدی زیان ده و به بهانه تولید اقدام به اخذ وام های چند صد میلیاردی بدون وثایق کافی و نامطمئن کرده است.

هدایتی با سوء استفاده از فساد بانکی در دولت قبل و با عناوینی چون مشارکت مدنی، تولید، ضمانتنامه، ال سی و مضاربه از بانک های پارسیان، اقتصاد نوین و ملی اقدام به ایجاد یک ثروت کلان کرده است.

وی نه تنها این پولها را وارد سیستم تولید نکرده است بلکه با استفاده از این پولها اقدام به خرید املاک به صورت قسطی کرده است. همچنین با استفاده از تزریق بخشی از این پولها به سیستم ناسالم فوتبال، از خود یک چهره ورزش دوست و فرهنگی ساخته است.

بدهی وی در حال حاضر به فقط بانک پارسیان، ۵۰۰ میلیارد تومان (۵ هزار میلیارد ریال) است.

بخشی از فعالیت های وی در ادامه می آیند:

53047_324 53048_290 53049_702

 

 

 

 

 

حسین هدایتی دولابی تا سال ۱۳۸۶ اقدام به خرید ملک از افراد مختلف با شیوه ای خاص می کرد. وی با پرداخت حداکثر ۲۵ درصد از ارزش ملک اقدام به نوشتن مبایعه نامه می کرد و بقیه ارزش ملک را به صورت قسطی و در قالب چک های بلند مدت پرداخت می کرد. وی با نفوذی که در سیستم بانکی داشت پس از عقد مبایعه نامه بلافاصله آن ملک را در رهن بانک قرار می داد و بر اساس آن وام های ملانی دریافت می کرد.

در واقع هدایتی با جعل عنوان تولید و با ترهین املاکی که هنوز پول آنها را کامل دریافت نکرده است وام هایی را با بهره های کم دریافت می کرد. از دیگر اقدامات جالب توجه هدایتی فروش مجدد املاک در رهن بانک به افراد غیر می باشد. وی با استفاده از برخی اقدامات، اقدام به فروش این املاک به افراد دیگر می کند و بدون باز پرداخت اقساط، وام های دریافتی را صرف خرید املاک جدید با همین روش و فعالیت های تجاری می کند.

53050_743

 

 

هدایتی با پرداخت نکردن اقساط بانک و پس از سررسید وام با اعمال نفوذ و سایر روش های خود اقدام به عقب انداختن اقدام قانونی بانک ها می کند و از فعالیت بانک در جهت مصادره اموال قبلی خود جلوگیری می کند.

در حال حاضر عمده بدهی های بانکی هدایتی مربوط به بانک پارسیان، اقتصاد نوین و ملی است که بر طبق اسناد تنها بخشی از بدهی وی به بانک پارسیان بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان( تا تاریخ ۳۱/۳/۹۲) می باشد.

53051_603

در حال حاضر ادارات حقوقی بانک های طلبکار از هدایتی و بعضی از افرادی که با هدایتی معامله کرده اند از وی شکایت کرده اند.

هدایتی بواسطه این شکایت ها چند بار نیز بازداشت شده است که هر بار از زندان آزاد شود.

در یکی از این پرونده ها، هدایتی اقدام به خرید پنت هاوس و یک واحد در برج دیپلمات در فرمانیه، دیباجی شمالی خیابان سنبل می کند و بلافاصله آنرا در رهن بانک قرار می دهد و پس از مدتی که از موعد چک های وی می گذرد و با فشار طلبکاران ۲ واحد مسکونی را در نیاوران خیابان بوکان به عنوان بدهی خود به مالک تحویل می دهد. اما هر باز از سند زدن این آپارتمان ها طفره می رود و بدین ترتیب مالک جدید و قدیم و مستاجران را وارد یک چرخه فرسایشی و زیان ده می کند. جالب تر اینکه مالک جدید قبل از اینکه ملک خود را به طور کامل دریافت کند در تاریخ ۲۴/۰۳/۹۱ با اخطاریه هایی از طرف سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مبنی بر بدهی ملک و قیمتگذاری برای مصادره آن روبرو می شود. (اسناد فروش، تعویض و ترهین این املاک موجود می باشد.)

همچنین لیست بعضی از املاک در رهن بانک وی در ادامه آمده است:

53045_175 53046_163

 

 

 

 

 

حال به جز سئوالات مختلفی که از مسئولین این بانک ها می توان داشت، باید پرسید که چگونه هدایتی که در حا حاضر ادعای خرید باشگاه های خارجی و تزریق پول به باشگاه پرسپولیس را دارد، ادعا می کند که پولی برای پرداخت بدهی خود به سیستم بانکی و سایر افراد ندارد؟

آیا ورود وی به چرخه فوتبال کشور در جهت ایجاد یک برند برای جولان دادن بیشتر وی در چرخه بانکی معیوب که میراث دولت قبل است، است؟

53069_821

و دهها سئوال دیگر…/انتخاب

Share