باید رویکرد نهضت آسفالت را به اورژانس آسفالت تغییر دهیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا شهردار رشت ضمن اشاره به لزوم ایجاد تحول در سیاست گذاری ها و مدیریت شهری گفت: فضای کنونی در میان شهروندان فضای امید به تحول است و باید با تلاش و اتخاذ تصمیمات مناسب در راستای حفظ این فضا و تحقق مطالبات مردم گام برداریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا در نشست شورای معاونین، شهردار رشت ضمن اشاره به لزوم ایجاد تحول در سیاست گذاری ها و مدیریت شهری گفت: فضای کنونی در میان شهروندان فضای امید به تحول است و باید با تلاش و اتخاذ تصمیمات مناسب در راستای حفظ این فضا و تحقق مطالبات مردم گام برداریم.
khalili14ایشان در همین راستا از تشکیل چندین کارگروه در حوزه های مختلف شهرداری خبر داد و افزود: تشکیل این کارگروه ها با هدف ایجاد اتاق فکر و گام های پژوهشی برای تغذیه بخش های اجرایی و ارتقاء خدمات بهینه به شهروندان و استفاده از اذهان خلاق می باشد. وی در همین رابطه عنوان کرد: وجود چنین کارگروه هایی می تواند توان، ظرفیت، استعداد، افکار تحقیقی و بلند نظرانه را شناسایی و به مسیر مطلوب با بازده حداکثری هدایت نماید.

شهردار رشت در ادامه با تاکید بر حفظ استقلال و اقتدار مناطق در حوزه تحت فعالیت آنان، عدم وجود منابع درآمدی مناسب را از جمله چالش های پیش رو دانست و تصریح کرد: اگرچه شناخت و درک شفاف از مسائل و مشکلات می تواند در ارائه راه حل ها موثر عمل کند اما باید با استفاده از توانمندی و ظرفیت ها و منابع موجود به الویت های اساسی مدیریت شهری پرداخت.

وی عمران و آبادانی شهر به ویژه بازسازی آسفالت خیابان ها و معابر را از اولویت های این مجموعه در سال جاری دانست و گفت: باید محور تصمیمات و سیاست گذاری ها در مسائل ضروری تفکر خردمندانه و تحقیق مستمر باشد. ایشان همچنین بار دیگر از طرح موضوع نهضت آسفالت به عنوان یکی از رویکرد های جدید یاد کرد و افزود: متاسفانه در شرایط فعلی و با توجه به منابع مالی محدود شهرداری و بنابر اولویت های موجود باید رویکرد نهضت آسفالت را به اورژانس آسفالت تغییر دهیم. شهردار رشت در خاتمه اظهار امیدواری کرد با اهتمام ویژه کلیه مدیران و بدنه زحمتکش مجموعه شهرداری در روزهای پایانی سال شاهد ارائه خدمات مطلوب تر و نظم شهری بیشتر و ارتقاء کامل تر سطح کیفی خدمات باشیم.

کارگرنیا عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در ادامه به ضرورت دقت و تمرکز بیشتر به زیباسازی فضای شهری در آستانه دهه فجر اشاره کرد و افزود: بسیاری از اقدامات در این خصوص می تواند با حضور تشکل های مردمی و زیست محیطی انجام گیرد. وی نگهداری و نظارت بر فضای سبز و پاکسازی حاشیه رودخانه ها را از اهم اقدامات در این حوزه خواند و اظهار داشت: باید با تدوین برنامه های مناسب در این حوزه با جدیت بیشتری به مقوله زیباسازی ورودی شهر و همچنین حاشیه رودخانه ها پرداخت تا در روزهای پایان سال با آمادگی کامل از نوروز و مسافرین نوروزی استقبال کنیم.

همچنین رسولی، دیگر عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به فرا رسیدن ایام دهه فجر اقدامات صورت گرفته برای این ایام را قابل تقدیر دانست و گفت: همه ما مرهون انقلاب اسلامی و خون شهدا هستیم و اقدامات نظیری طرح یادمان در جنب منزل شهید احسان بخش بسیار شایسته بوده و باید در برنامه های آتی زیباسازی شهر نیز وجود داشته باشد.

Share