انتصاب یک ایرانی در دفتر منطقه ای سازمان ایکائو در خاورمیانه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا  به نقل از روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌های کشور، نخستین بار است که یک نفر ایرانی‌ از مجموعه هوانوردی کشور در ساختار رسمی سازمان ایکائو که متولی امور هوانوردی در دنیاست، به این سمت منصوب می شود. نیک‌نژاد با بیش از ۱۴ سال سابقه عملیاتی در بخش‌های مراقبت پرواز و مدیریت […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا  به نقل از روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌های کشور، نخستین بار است که یک نفر ایرانی‌ از مجموعه هوانوردی کشور در ساختار رسمی سازمان ایکائو که متولی امور هوانوردی در دنیاست، به این سمت منصوب می شود.
YAZ_9364_thumb_400نیک‌نژاد با بیش از ۱۴ سال سابقه عملیاتی در بخش‌های مراقبت پرواز و مدیریت اطلاعات هوانوردی در شرکت فرودگاه‌های کشور که به‌تازگی نیز به عضویت هیئت علمی دانشگاه تهران درآمده بود، در فرآیند شش ماهه جذب در سازمان بین‌المللی هواپیمایی کشوری-ایکائو به این سمت منصوب شد.
نیک نژاد پیش از این نایب رئیس اجلاس مدیریت اطلاعات هوانوردی در دفتر مذکور بوده که در اجلاس‌های آن دفتر حضور فعال و تاثیرگذاری داشته است.
دفتر منطقه‌ ای ایکائو در خاورمیانه در حوزه‌های تخصصی مدیریت ترافیک هوایی، مدیریت اطلاعات هوانوردی، ارتباطات و ناوبری، عملیات فرودگاهی، عملیات پرواز و امنیت هوانوردی، وظایف تدوین و نظارت بر استانداردها و الزامات هوانوردی را پیگیری می‌کند.
انتصاب اخیر به مسئولیت بخش مدیریت اطلاعات هوانوردی/مدیریت ترافیک هوایی در آن دفتر مربوط می‌شود.
ایکائو برای پست‌های تخصصی دفاتر منطقه‌ ای و بر اساس سیستم متمرکز مدیریت منابع انسانی سازمان ملل متحد و به ‌طور عمومی اعلان‌های مربوط به آن پست‌ها را منتشر می‌کند.
ایکائو به عنوان یکی از سازمان‌های تخصصی سازمان ملل که مقر آن در مونترآل قرار دارد، از طریق هفت دفتر منطقه‌ ای امور مربوط به استانداردها و الزامات هوانوردی را در مناطق مختلف دنیا پیگیری و نظارت می‌کند.
Share