اصل توزیع سبد کالا طرح خوبی است/باید نسل جوان را هدایت کرد

به گزارش پایکاه اطلاع رسانی دیارمیرزا کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری و وزیر سابق ارتباطات معتقد است، توزیع سبد کالا اقدام درستی از سوی دولت بود که نحوه توزیع آن مشکلاتی را برای آن ایجاد کرد.

به گزارش پایکاه اطلاع رسانی دیارمیرزا  سید محمد غرضی در مورد حضور خود در کاخ جشنواره فیلم فجر گفت: برای دیدن فیلم های جشنواره و مطرح کردن نظریاتی که در مورد سینما دارم به جشنواره فیلم فجر رفتم و مطالب خود را بیان کردم.

gharazi وی در پاسخ به این سوال که چه فیلمی دیده و نظر در مورد فیلم چیست، گفت: فیلم «با دیگران» را دیدم که کار بسیار خوبی بود و به موضوعات اجتماعی پرداخته بود.

غرضی با بیان اینکه  باید نسل جوان را به گونه هدایت کرد که درون چاه نیفتد، افزود: با اینکه گرفتاری ها و مشکلات جامعه را در سطح گسترده مطرح شود، موافق نیستم و فکر می کنم با مطرح کردن گرفتاری ها، این نوع مشکلات به جامعه سرایت می کند و آموزش منفی است ولی اگر برای حل این مشکلات راه حل هایی ارائه دهند بسیار خوب است.

اصل توزیع سبد کالا طرح خوبی است
این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در ادامه در مورد توزیع سبد کالا و انتقادهایی که در مورد نحوه توزیع آن مطرح می شود، گفت: اصل کار توزیع سبد کالا خوب است و آقای روحانی چاره ای جز این ندارد و باید کالا را به دست مردم برساند.

وزیر سابق ارتباطات  با بیان اینکه توزیع یارانه نقدی در دوره گذشته غیرکارشناسی بود و اثرات منقی داشت، خاطرنشان کرد: این امر باعث ایجاد تورم شد، لذا توزیع کالا راهکاری برای مقابله با تورم و تصمیم مناسبب است.

وی با اشاره به اینکه دولت در مورد نحوه توزیع سبد کالا دجار مشکل شده است، افزود: شناختن طبقات اجتماعی کار بسیار سختی است و نیاز به چندین سال بررسی دارد ولی در مقابل حق مردم هم این است که با آنها برخورد مناسبی صورتgharazi1 بگیرد.

دولت آرامش را برای جامعه به ارمغان بیاورد
سید محمد غرضی در ادامه در ارزیابی عملکرد دولت روحانی، اظهار داشت: بهترین دستاوردی که جامعه ایران در سال ۹۲ داشت برگزاری انتخابات گسترده و ایجاد آرامش در کشور بود و مردم از اینکه دیگر میان دولت و قوای دیگر درگیری و کشمکش نیست، خشنود هستند و آرامش در جامعه حاکم شده است. در عرصه بین المللی نیز شمشیر آمریکا شکسته شد و تهدیدهای نظامی علیه ایران از بین رفت.

وی با ابراز امیدواری از اینکه دولت بتواند آرامش به ارمغان آمده در سطح داخلی و بین المللی را تداوم بخشد، گفت: دولت در حال حاضر در همین مسیر گام بر می دارد، ان شاءالله موفق خواهد شد و پایداری خود را به اثبات برساند.

قصد حضور در انتخابات مجلس را ندارم
این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در مورد احتمال حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: چنین قصدی ندارم، اگر زمانی هم در انتخابات شرکت کردم برای احساس تکلیف بوده است. از این رو خبرهایی که در مورد حضور من در انتخابات مجلس مطرح می شود، صحت ندارد.

مسئله رفع حصر در محافل سیاسی حل شود نه در میان مردم
غرضی در مورد پرونده رفع حصر موسوی و کروبی نیز گفت: انتخابات سال ۸۸ و حوادث پس از آن دو بازنده داشت که یکی آقای مهندس موسوی و دیگری آقای احمدی نژاد بود و تنها برنده آن مردم بودند.

وی با بیان اینکه احمدی نژاد به دلیل کارهایی که در انتخابات سال ۸۸ کرد چهار سال دوم دوره ریاست جمهوری خود را به سختی گذراند، تاکید کرد: تمام خواسته های احمدی نژاد در این مدت واژگون شد.  آقای موسوی هم اگر دندان روی جگر می گذاشت، شاید با چهل میلیون رئیس جمهور بعدی بود، البته این نظرات بنده است.

وی با انتقاد مطرح کردن مسائلی که در جامعه التهاب ایجاد می کند، گفت: مطرح کردن این گونه مسائل در سطح جامعه درست نیست، چرا که درگیری ایجاد می کند. مسئولان باید بدانند که مردم نیز به دنبال درگیری نیستند، چه در سال ۷۸ و چه سال ۸۸ مردم پس از مدتی عقب نشینی کردند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: امروز جامعه به حالت تعادل رسیده است و اگر افراد به دنبال مسائلی مانند رفع حصر هستند، بهتر است به جای مطرح این موضوع میان مردم، در محافل سیاسی به حل و فصل این مسائل بپردازند چرا که هزینه کمتری دارد. اگر این مسئله حل شد، نباید دوباره باهم درگیری داشته باشیم و به سمت توسه پایدار برویم که نسل های بعدی به ما ایراد نگیرند./نامه

Share