یک سال فعالیت پزشک قلابی در یکی از بیمارستان های شیراز

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا یک پزشک قلابی که به مدت یک سال با ادعای داشتن دکترای حرفه ای در یکی از بیمارستان های معروف شیراز دست به طبابت می زد، دستگیر شد. جریان جعلی بودن مدارک این پزشک زمانی مشخص شد که حراست این بیمارستان با طرح شکایتی در دادسرای ناحیه یک شیراز، […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا یک پزشک قلابی که به مدت یک سال با ادعای داشتن دکترای حرفه ای در یکی از بیمارستان های معروف شیراز دست به طبابت می زد، دستگیر شد.

a4872f6458082cb47e3a3e7e8246e8fdجریان جعلی بودن مدارک این پزشک زمانی مشخص شد که حراست این بیمارستان با طرح شکایتی در دادسرای ناحیه یک شیراز، مدعی شد که به کار این پزشک در آن بیمارستان مشکوک است.
در شکایت مطرح شده علیه این پزشک قلابی که یک سال در بیمارستان رفت و آمد داشت، آمده است: حراست چندی قبل این مرد را در حال ورود به بیمارستان تعقیب کرد اما به محض مشاهده پرسنل این مجموعه، ناگهان غیبش زد اما فردای آن روز که دوباره به بیمارستان آمد او را دستگیر کردیم و در بازرسی از وی تعداد زیادی برگ استراحت پزشکی و کارت جعلی پزشکی کشف شد.
با اعلام این شکایت، تیمی از ماموران به دستور دادیار پرونده به بازجویی از این پزشک قلابی پرداختند. تحقیقات مشخص کرد که تمام مدارک این پزشک جعلی است. آخرین مدرک تحصیلی او هم فوق دیپلم است و هیچ گونه تجربه ای در حوزه پزشکی ندارد. در بازجویی های به عمل آمده، متهم اعتراف کرد که از کودکی به پزشکی علاقه زیادی داشته و با اصطلاحات و علم پزشکی هم تا حدودی آشنا بوده است.
این پزشک قلابی درباره نحوه فعالیتش در یکی از بیمارستان های شیراز گفت: یک روز تصمیم گرفتم با تهیه کارت پزشکی به این بیمارستان بروم و با معرفی خود به عنوان پزشک دارای دکترای حرفه ای مشغول به کار شوم. همه نقشه هایم بر وفق مراد پیش می رفت. من هر روز صبح با روپوش پزشکی به بیمارستان می رفتم و ظهرها با پایان یافتن ساعت کار از بیمارستان خارج می شدم. چندبار هم که سروکار بیماران به عمل جراحی کشیده می شد در اتاق جراحی حاضر می شدم و نظاره گر عمل بودم.
براساس اعتراف های صریح این پزشک قلابی، وی به اتهام جعل عنوان پزشکی، دخالت در امور پزشکی و استفاده از سند مجعول، بازداشت و روانه زندان شد./خبرجنوب

Share