یکی از موارد ارزشیابی مدیران پیگیری تخصیص‌های ملی و اعتباری استان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ˈمحمدعلی نجفیˈ در جلسه کارگروه اشتغال استان، با تاکید بر تلاش تمامی مسوولان برای تحقق حماسه اقتصادی افزود: مدیرانی که مصوبات اشتغال زایی را به خوبی اجرا نمی کنند و در جذب اعتبارات ملی عملکرد مناسبی ندارند، باید پاسخگو باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ˈمحمدعلی نجفیˈ در جلسه کارگروه اشتغال استان، با تاکید بر تلاش تمامی مسوولان برای تحقق حماسه اقتصادی افزود: مدیرانی که مصوبات اشتغال زایی را به خوبی اجرا نمی کنند و در جذب اعتبارات ملی عملکرد مناسبی ندارند، باید پاسخگو باشند.

najafi-jafarzade

وی با ابراز نارضایتی از عملکرد برخی مدیرانی که دغدغه اشتغال ندارند، ادامه داد: با توجه به بیکاری بسیاری از جوانان تحصیلکرده استان ، نباید با دستگاه هایی که عملکرد مناسبی ندارند، مماشات کرد.

نجفی پیگیری تخصیص بودجه های ملی و اعتبارات کشوری را یکی از موارد مهم در ارزیابی مدیران استان اعلام و از برگزاری جلسه ای به همراه مجمع نمایندگان پیرامون مسائل مختلف استان با رییس جمهوری هفته آینده در تهران خبر داد .

وی در ادامه سخنانش با تاکید براجرای دقیق مصوبات شورای اشتغال استان از سوی مدیران دستگاه های اجرایی استان خاطرنشان کرد: این شورا از این پس هر ۱۵ روز، تشکیل جلسه می دهد.

استاندار گیلان همچنین بر فعال شدن دبیرخانه کارگروه اشتغال استان برای پاسخگویی بیشتر و ارائه آمارهای صحیح به مردم تاکید کرد.

نجفی با تأکید براینکه تمامی منابع اختصاص داده شده به گیلان باید جذب شود، گفت: مدیران در برابر مشکلات استان از جمله بیکاری باید پاسخگوی مردم و خانواده معظم شهدا باشند.

نماینده عالی دولت در گیلان در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه بسیاری از اعتبارات گیلان در اختیار ۶۰ نفر است، گفت: این در حالیست که ۵۲ هزار کشاورز به دلیل بدهی اندک با مشکلات بانکی مواجه هستند.

وی با اشاره به ارسال نامه ای به معاون اول رییس جمهوری خاطرنشان کرد: بسیاری از واحدهای تولیدی گیلان به دلیل نبود نقدینگی درحال تعطیل شدن است و با مشکلات فروانی مواجه اند.

نجفی همچنین در خاتمه سخنانش با گرامیداشت حماسه نهم دی گفت: حماسه آفرینی در صحنه های مختلف سیاسی مانند نهم دی که روز پاسداشت و تجدید پیمان امت با ولایت فقیه است، باید با توجه ویژه به مسائل اقتصادی ، اشتغال و تحقق حماسه اقتصادی همراه باشد.

یکی از نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این جلسه؛ نبود سرمایه در گردش را از مهمترین مشکلات بخش صنعت و اشتغال استان دانست و بیان کرد: باید ضمن نظارت بیشتر برعملکرد دستگاه های اجرایی در ایجاد اشتغال ، برای ارائه تسهیلات با کمترین مشکل از سوی بانک ها تلاش شود .

ˈغلامعلی جعفرزادهˈ تاکید کرد: مشکلات بخش اشتغال استان باید ریشه ای حل شود.

Share