کشف شهری که برای دریافت یارانه ، مرگ اعلام نمی شود +نقشه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا  حداقل این ادعای رییس اداره ثبت احوال نیکشهر است که در گفتگو با ایرنا مطرح کرده است. ابراهیم جامی تلاش برای ادامه دریافت یارانه نقدی ۴۵ هزار تومانی فوت شدگان توسط بازماندگان را دلیل این موضوع می داند و می گوید: علت افت ثبت وفات همکاری نکردن مردم به دلیل اخذ یارانه نقدی […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا  حداقل این ادعای رییس اداره ثبت احوال نیکشهر است که در گفتگو با ایرنا مطرح کرده است.

ابراهیم جامی تلاش برای ادامه دریافت یارانه نقدی ۴۵ هزار تومانی فوت شدگان توسط بازماندگان را دلیل این موضوع می داند و می گوید: علت افت ثبت وفات همکاری نکردن مردم به دلیل اخذ یارانه نقدی است.
این مسئول نیکشهر می گوید: تنها ۳۰ درصد وفات ها در مهلت قانونی ۱۰ روزه به ثبت رسیده اند و از ابتدای امسال تاکنون تنها ۲۵۶ مورد وفات در این منطقه که یکی از مناطق پرجمعیت سیستان و بلوچستان است ثبت شده است.

رییس اداره ثبت احوال نیکشهر بدون ذکر نام اداره ای خاص گفت: ادارات مختلف نیز در زمینه ثبت وفات تمایلی به همکاری با ثبت احوال ندارند.

جامی اما از عجله مردم در ثبت تولدها خبر می دهد و می افزاید: امسال ۸۷ درصد ولادت ها در مهلت قانونی به ثبت رسیده است.

وی اظهار داشت: دو هزار و ۲۹ واقعه ولادت از ابتدای سال تاکنون در شهرستان نیکشهر ثبت شده است.
نیکشهر کجاست؟
نیک ‌شَهر یکی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان ایران در منطقه چابهار (جنوب استان سیستان و بلوچستان) است.

این شهر مرکز شهرستان “نیک شهر” می‌باشد که خود یکی از شهرستان‌های بزرگ و پرجمعیت استان سیستان و بلوچستان است.

سه شهر فنوج، بنت و اسپکه از لحاظ اداری زیر نظر نیک شهر هستند.

نیک شهر از نظر جمعیتی در حد متوسط قرار دارد و در استان سیستان و بلوچستان هشتمین شهر پرجمعیت این استان می‌باشد. همچنین نیک شهر ۳۶۵ اُمین شهر پرجمعیت دربین تمامی شهرهای ایران است و از شهرهایی مانند بیله سوار، فریدونشهر، بشرویه، مهران، منوجان و بندر جاسک بزرگتر و پرجمعیت تر است.

از جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توان به درخت مکرزن (انجیر معابد انبه) رودخانه تنگ سرحه و سد خیر آباد اشاره کرد. چند قلعه تاریخی نیز در اطراف شهر دیده می‌شوند. /صبحانه

Share