پرسپولیس؛ صاحب بهترین خط دفاعی سال ۲۰۱۳ در جهان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا و به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، سرخپوشان پایتخت با دریافت ۸ گل در ۲۰ بازی و میانگین ۰.۴ گل در هر بازی، در حال حاضر بهترین خط دفاعی دنیا را در اختیار دارند. در بین لیگ های معتبر اروپایی تیم رم ایتالیا با ۷ گل خورده در […]

prespolicبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا و به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، سرخپوشان پایتخت با دریافت ۸ گل در ۲۰ بازی و میانگین ۰.۴ گل در هر بازی، در حال حاضر بهترین خط دفاعی دنیا را در اختیار دارند.

در بین لیگ های معتبر اروپایی تیم رم ایتالیا با ۷ گل خورده در ۱۷ بازی بهترین رکورد را دارد و لیل فرانسه و بایرن مونیخ آلمان نیز رکورد زیر نیم گل خورده در هر بازی را در اختیار دارند. در میان کشورهای صاحب نام فوتبال اروپا و آسیا هیچ تیمی میانگین گل خورده پرسپولیس را نداشته و بعید به نظر می رسد در میان سایر کشورها نیز تیمی توانسته باشد از میان گل خورده پرسپولیس برخودار باشد.
آمار بهترین خط دفاعی های لیگ های معتبر اروپایی بدین صورت است:

لیگ

تیم

بازی

گل خورده

میانگین گل خورده

۱

ایران

پرسپولیس

۲۰

۸

۴۰۰/ ۰

۲

ایتالیا

آ. اس. رم

۱۷

۷

۴۱۲/ ۰

۳

فرانسه

لیل

۱۹

۸

۴۲۱/ ۰

۴

آلمان

بایرن مونیخ

۱۶

۸

۵۰۰/ ۰

۵

بلژیک

استاندارد لیژ

۲۰

۱۱

۵۵۰/ ۰

۶

پرتغال

پورتو

۱۴

۹

۶۴۳/ ۰

۷

اسپانیا

اتلتیکو مادرید

۱۷

۱۱

۶۴۷/ ۰

۸

چک

اسپارتاپراگ

۱۶

۱۱

۶۸۸/ ۰

۹

ترکیه

اسکی شهیر اسپور

۱۶

۱۱

۶۸۸/ ۰

۱۰

روسیه

روبین کازان

۱۹

۱۴

۷۴۰/ ۰

۱۱

اسکاتلند

سلتیک

۱۶

۱۲

۷۵۰/ ۰

۱۲

انگلستان

اورتون

۱۷

۱۶

۹۴۱/ ۰

۱۳

هلند

آژاکس

۱۸

۱۷

۹۴۵/ ۰

در لیگ های آسیایی نیز پرسپولبس همچنان بهترین رکورد را در اختیار دارد. پس از پرسپولیس تیم بنیادکار ازبکستان با میانگین۰/۵ گل خورده (۱۳ گل- ۲۶ بازی)، گوانگجوی چین و سپاهان ایران با میانگین ۰/۶ و النصر عربستان با میانگین ۰/۶۴ گل خورده در هر بازی دیگر تیم های برتر دفاعی آسیا هستند.

Share