روایت وزیر اطلاعات دولت دهم از کشف جزوه یک آقازاده

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا حجت‌الاسلام حیدرمصلحی شامگاه چهارشنبه در همایش عاشوراییان اظهار کرد: در حال حاضر دنیای اسلام یکی از طلایی‌ترین دوران خود را در طول تاریخ تجربه می‌کند و این مرهون توجه و عنایت به اصل ولایت است. وی با اشاره به اینکه معماری نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر اصل امامت است، ادامه […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا حجت‌الاسلام حیدرمصلحی شامگاه چهارشنبه در همایش عاشوراییان اظهار کرد: در حال حاضر دنیای اسلام یکی از طلایی‌ترین دوران خود را در طول تاریخ تجربه می‌کند و این مرهون توجه و عنایت به اصل ولایت است.

moslhiوی با اشاره به اینکه معماری نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر اصل امامت است، ادامه داد: بر همین اساس امام خمینی(ره) در نخستین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی با اهتمام لازم نسبت به تدوین ساختار حکومتی در نظام جمهوری اسلامی اقدام کردند و در این راستا اصل امامت به عنوان یک مقوله مهم مورد توجه قرار گرفت.

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به اینکه احیای اصل امامت در ساختار حکومت جمهوری اسلامی به عنوان یک موضوع مهم مطرح است، افزود: به طور مثال در حال حاضر حل مشکلات لبنان با لحاظ تبیین اصل امامت از سوی سید حسن نصرالله در دستور کار قرار گرفته است و این موضوع مهمی است که خداوند در آیات ۵۱ تا ۵۵ سوره مائده به زیباترین شکل ممکن نسبت به اهمیت آن آگاهی داده است.

وی با تشریح دلایل صلابت و موفقیت نظام جمهوری اسلامی در طول چهار دهه گذشته گفت: به زعم برخی دشمنان در سال‌های نخست پیروزی انقلاب، حرکت انقلابی مردم ایران نیز مانند تحرکات برخی کشورهای عربی باید دچار مشکل می‌شد اما به برکت تدابیر هوشمندانه امام خمینی(ره)، رهبر معظم انقلاب و تبعیت همگانی مردم از ولایت‌فقیه همواره شاهد افزایش جایگاه و مرتبه نظام جمهوری اسلامی در عرصه‌های مختلف بین‌المللی هستیم.

مصلحی با اشاره به اینکه تحمیل جنگ در نخستین سال‌های پیروزی انقلاب ناشی از کم توجهی دشمنان به ساختار حکومتی در ایران بود،اذعان کرد: در طول دوران جنگ تحمیلی میزان تحریم‌ها به شدیدترین شکل ممکن افزایش یافته بود و تمامی ابرقدرت‌های دنیا در برابر کشور ایران ایستادند.

وی اضافه کرد: در وضعیتی که دشمنان نظام از مشکل‌آفرینی برای مجموعه کشور با اتکای به جنگ سخت ناامید شدند از دهه هفتاد به تدوین جنگ نرم اقدام کردند و مقطع فعالیت دولت‌های سازندگی و اصلاحات اوج اجرای این سیاست‌های خصمانه از سوی به شمار می رود.

مصلحی در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح روند حذف ارزش‌های اصیل انقلاب در دوران دولت اصلاحات و سازندگی ادامه داد: با آغاز به کار دولت نهم دشمنان نظام از احیای مجدد ارزش‌های انقلاب اسلامی احساس خطر کردند و در نتیجه به طراحی اهداف گسترده‌ای در جهت مشکل‌آفرینی در کشور اقدام کردند.

وی در ادامه فتنه سال ۸۸ را مصداق کودتای بین‌المللی در جهت نابودی نظام جمهوری اسلامی ذکر کرد و گفت: در جریان فتنه سال ۸۸ فرعون‌های منطقه حجم گسترده‌ای از منابع مالی خود را در جهت دست‌یابی به توطئه دشمنان نظام هزینه کردند و البته آمریکا با ترسیم اهداف گسترده در فضای مجازی نقش بسزایی در هدایت این جریان داشت.

مصلحی با اشاره به اینکه ایجاد فتنه در سال ۸۸ بر اساس برنامه‌ریزی‌های گسترده دشمنان داخلی و خارجی نظام بود، متذکر شد: در همان دوران طی بازرسی از یک مرکز هدایت جریان فتنه که یکی از آقازاده‌ها در آن نقش مهمی داشت جزوه‌ای کشف شد که تمامی جزئیات فعالیت جریان فتنه در مدت یک سال قبل از برگزاری انتخابات و یک سال پس از آن به شکل کامل تشریح شده بود.

وی یادآور شد: پس از انجام مطالعات گسترده پیرامون این جزوه مشخص شد تمامی سیاست‌گذاری‌های آن مبتنی بر تفکرات حزب توده بوده است و این حاکی از عمق هدف‌گذاری‌های دشمنان برای دست‌یابی به اهداف خود در ایران دارد.

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به اینکه در جریان انعقاد قراردادهای بین‌المللی هوشمندی و درایت به عنوان یک اصل مهم مطرح است، افزود: در جریان انعقاد قرارداد الجزایر کم‌توجهی برخی خسارات گسترده اقتصادی و بین‌المللی را به کشور ایران تحمیل کرده است و انتظار داریم شاهد تکرار این موضوع ناگوار نباشیم./فارس

Share