دادگاه معیار تشخیص تقلب درانتخابات/راس فتنه نبودن موسوی وکروبی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا محمدرضا عارف گفت: رهبر معظم انقلاب هیچوقت آقایان موسوی و کروبی را به عنوان سران فتنه نام نبرده اند و راس فتنه را متوجه برخی کشورهای خارجی و معاند دانسته‎اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا محمدرضا عارف در دیدار با جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران گفت: رهبر معظم انقلاب هیچوقت آقایان موسوی و کروبی را به عنوان سران فتنه نام نبرده اند و راس فتنه را متوجه برخی کشورهای خارجی و معاند دانسته‎اند.هر کسی با توجه به دیدگاه و گرایش سیاسی که دارد می خواهد برای آقای موسوی و کروبی حکم صادر کند که این کار درستی نیست.

aref وی با بیان اینکه امروز یکی از مهمترین دغدغه مسئولان کشور حل مشکلات دانشجویان است،گفت:وزارت علوم که نهاد متولی امور دانشجویی است در دوره جدید با صلابت و با استفاده از خرد جمعی سعی در مرتفع کردن مشکلات دانشجویان و اساتید دانشگاه دارد در این راه اگرچه برخی به دنبال مانع تراشی هستند اما مسئولان وزارت علوم در این راه به پشتوانه همراهی و حمایت شما دانشجویان انشاالله ثابت قدم خواهند ماند.

وی با بیان اینکه بحث‌های سلیقه‌ای و اختلاف نظرهایی که وجود دارد به خاطر اعتلای کشور است گفت:باید اختلاف نظرها را در کشور را به رسمیت بشناسیم و به دیدگاه‌ها و نظرات یکدیگر احترام بگذاریم،اگر فرض همسویی و برادری را بپذیریم دیگر اختلاف نظرهایمان به دعوا ختم نمی شود.

رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه باید تلاش کنیم سعه صدرمان را بالا ببریم گفت:متاسفانه روندی که در حال حاضر با آن رو به رو هستیم یک دور باطل است چرا که همه برای اثبات خود دست به نفی دیگری می زنند .این موضوع معضل امروز جامعه ما است و شما نسل های سوم و چهارم انقلاب باید این رویکرد را اصلاح کنید و اخلاق مداری و عقلانیت را محور فعالیت ها و تلاش های خود قرار دهید.

وی تاکید کرد:دانشجو به عنوان یک نخبه و روشنفکر باید خود را از وابستگی‌های سیاسی و جناحی رها کند و در جهت رشد و پیشرفت کشور حرکت کنند.اجازه ندهید از بیرون چیزی را به شما دیکته کند.در تاریح مبارزات ۶۰ سال گذشته ما دانشجو همیشه پیشتاز بوده است.اما متاسفانه در طول ۳ دهه بعد از انقلاب به دلیل مشغله بیش از حد متولیان امور و درگیر شدن در موضوعاتی مثل دفاع مقدس و … کار فرهنگی در دانشگاه ها کمترانجام شده است و به همین دلیل هم سعه صدر در دانشگاه های ما به شدت کاهش پیدا کرده است،و دانشجویان نمی‌توانند نظرات مخالفی که در سطح دانشگاه و از ناحیه دوستان خودشان مطرح می شود را تحمل کنند.

عارف با اشاره به تاثیر دانشگاه تهران در فضای سیاسی-اجتماعی کشور ،گفت:دانشجویان دانشگاه تهران مسئولیت سنگینی بر عهده دارند بنابراین از مسائل حاشیه‌ای و پرداختن به دعواهای سیاسی که بین دو جناح وجود دارد پرهیز کنید و با یک تفکر صحیح به فکر آبادانی و اعتلای فرهنگ سیاسی کشور باشید.

وی همچنین در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان که از وضعیت تعامل میان مجلس و دولت ابراز نگرانی کرد بود، گفت:متاسفانه مجالس اخیر از مسیری که باید در آن باشند تا حدودی خارج شده اند،دولت باید مجلس را همراه و یاور خود ببیند،البته منظور این نیست که اگر از دولت خطایی سر زد مجلس نادیده بگیرد،قطعا مجلس باید اصلاح کند اما آنچه در مورد مجلس فعلی مشاهده می شود این است که برخی از نمانیدگان پیام ملت را در ۲۴ خرداد ۹۲ دریافت نکرده‌اند و یا نمی‌خواهند این پیام را باور کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مجلس باید به منافع ملی فکر کند نه منافع شخصی و یا حتی منطقه‌ای و جناحی در مورد حضور خود در مجلس آینده و بر عهده گرفتن رهبری اصلاح طلبان در انتخابات مجلس دهم و ابراز نگرانی دانشجویان از تداوم حضور افراطیون در مجلس آینده ،گفت:قطعا شکل گیری یک مجلس قوی به نفع دولت و کشور خواهد بود،برنامه ریزی ما برای انتخابات مجلس آینده این است که با کمک همفکران خود که هم از اصلاح طلبان و هم از اصولگرایان معتدل و خردگرا هستند افراد برجسته‌ای را برای مجلس آینده معرفی کنیم تا مجلسی توانا،شایسته و در عین حال پرسشگر ،ناظر و قوی داشته باشیم که در راس امور باشد.

aref24 عارف با بیان اینکه برای اینکه پیام ۲۴خرداد محقق شود باید بین مجلس و دولت تعامل نزدیک و صمیمی وجود داشته باشد،گفت:دو جریان اصلاح طلب و اصولگرا باید با هم تعامل داشته باشند،ائتلاف اصلاح طلبان و اصولگرایان خردگرا آروزی من است و امیدوارم این دو جریان به جای واگرایی به سمت همگرایی و حرکت در چارچوب مشترکات و منافع نظام پیش روند.

وی همچنین درواکنش به اظهارات یکی ازدانشجویان که گفت” رهبری آقایان موسوی و کروبی را سران فتنه نامیدند” گفت: نباید از سخنان رهبری نیت خوانی کرد رهبر معظم انقلاب هیچوقت از این دو شخصیت به عنوان سران فتنه نام نبرده اند و راس فتنه را متوجه برخی کشورهای خارجی و معاند دانسته‎اند .

رئیس بنیاد امید ایرانیان ادامه داد:هر کس از زاویه مورد نظر خود روی برخی افراد نامگذاری می‎کند همانطور که عده ای معتقدند آقای احمدی‌نژاد از سران فتنه است.باید به این موضوع رسیدگی شود ،اما رسیدگی باید توسط یک نهاد بیطرف انجام شود و گرنه هر کسی با توجه به دیدگاه و گرایش سیاسی که دارد می خواهد برای آقای موسوی و کروبی حکم صادر کند که این کار درستی نیست.

وی تاکید کرد:مسلما در انتخابات سال ۸۸ تخلف صورت گرفته است اما بحث اینکه آیا در انتخابات تقلب صورت گرفته یا خیر باید در دادگاه مشخص شود.باید دادگاهی بیطرف تشکیل شود و در این دادگاه سهم افراد و گروه ها در آن حوادث مشخص شود.

عارف تصریح کرد: هدف از تشکیل این دادگاه باید جلوگیری از تکرار این حوادث که لکه ننگنی برای انقلاب بود باشد.

وی همچنین در پاسخ به سوال دانشجوی سنی مذهب که پرسیده بود چرا قانون اساسی ما اجازه نمی دهد ما ایرانی هایی که جز اقلیت های مذهبی هستیم در پست و مقام های دولتی قرار گیریم ،گفت:این قانون نیست و یک رویکرد است که از سوی برخی تنگ نظران دنبال و به آن دامن زده می شود و گرنه رویکرد نظام احترام به تمامی اقلیت ها است،ضمنا مذهب تسنن در ایران جز اقلیت های مذهبی نیست و زنان و مردان سنی مذهب جز برادران و خواهران مسلمان ما محسوب می شوند./خبرآنلاین

Share